Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/215

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

203

Пята книга Мойсея 29. 31.


ПЯТА КНИГА МОЙСЕЯ 80. 81


 17. Коли ж серце твоє одвернетьсяі не слухати меш, і даси звести себе, щоб слухав богів инших, і служив їм,

 18. То обявляю вам сьогодні, що невтечете від погибелі; не довго жити мете на землї, куди, перейшовши через Йордань, прийдеш, щоб заняти її.

 19. Кличу сьогодні проти вас 8асьвідки небеса і вемлю: Поставив я перед тобою життє і смерть, благословенне і прокляттє! Вибирай же життє, щоб жити на сьвітї тобі і твому насінню,

 20. Люблючи Господа, Бога твого,слухаючи голосу його і прихиляючись до його: він бо життє твоє і довголїтте твоє; щоб тобі жити на землї, що наділити її клявся Господь батькам твоїм Авраамові, Ізаакові і Яковові.

Голова 31.

Іпійшов Мойсей і став промовляти такі слова до всього Ізраїля.

 2. І говорив до них: Тепер мені стоі двайцять літ; не здолїю вже нї виходити нї входити; Господь рече мені: Ти не перейдеш через Йордань.

 3. Но Господь, Бог твій, перейде через його перед тобою; і він сам підневолить тобі сї народи, щоб ти прогнав їх. Йозей же перейде через його перед тобою, як і заповідав Господь.

 4. І чинити ме з ними так Господь,як учинив із Сигоном та з Огом, царями Аморійськими, і з землею їх, понівечивши їх.

 5. 1 як віддасть їх вам Господь в руки, то маєте вробити в ними по всім ваповідям, що я заповідав вам.

 6. Стійте кріпко й твердо, не бійтесьі не лякайтесь їх! Бо сам Господь, Бог твій, буде з тобою; не вагаїться він і не покине тебе.

 7. Потім покликав Мойсей Йовея іпромовив до його перед очима усього Івраїля: Стій кріпко й твердо: Ти бо вести меш сей нарід у землю, що Господь батькам їх клявся наділити їм, і ти передаси її в наслїддє їм.

 8. І сам Господь ійти ме перед тобою, сам він буде з тобою; не загаїться він і не покине тебе; не лякайсь і не трівожся!

 9. І списав Мойсей закон сей та йоддав його сьвященникам, синам Левієвим, що носять скриню Господню, і всім громадським мужам Ізрайлевим.

 10. 1 заповідав їм Мойсей словами:Як скіньчиться сїм років, у призначений час, у сьвято кучків,

 11. Як увесь Ізраїль прийде, щобявитись перед Господом, Богом твоїм, на тому місцї, котре він вибере, будеш читати сей вакон перед усїм Ізраїльом, щоб вони чули.

 12. Згромадь людей, чоловіків і жінок і малолітків і пришляка твого, що в оселях твоїх, щоб слухали та навчались боятись Господа, Бога вашого, і додержували усї слова вакону сього, сповняючи його.

 13. Та щоб сини їх, що нїчого незнають, слухали й навчались боятись Господа, Бога вашого, покіль жити мете на землї, що ваймити її переходиш Йордань.

 14. Господь же рече Мойсейові: Се наближуються днї смертї твоєї; поклич Йозея, та й увійди з ним в соборний намет, щоб я дав йому веління. І пійшли туди Мойсей і Йозей та й увійшли в соборний намет.

 15. 1 показався Господь в наметї, ухмарному стовпі; і став хмарний стовп коло входу намета.

 16. І рече Господь до Мойсея: Сети опочинеш з батьками твоїми, а люд сей стане блудувати слідом за богами землі, до якої прийде; і він покине мене, і зломить завіт мій, що я зробив його з ними.

 17. І запалає мій гнїв на них тогодня, і я покину їх, і сховаю від них лице моє; і будуть вони внищені, і постигне їх усяка біда і горе. І казати муть вони того дня: Чи не того постигли мене сї горя, що нема серед мене Бога мого?

 18. Я ж тоді сховаю зовсім лицемоє ва всї ледарства, що вони коїли, ва те, що до инших богів прихилились.

 19. Оце ж спишіть собі сю пісню,та навчи її синів Ізрайлевих, і вложи її в уста їх, щоб ся пісня була менї сьвідоцтвом проти синів Ізрайлевих.

 20. Бо я приведу їх в землю текучумолоком і медом, що оддати її я клявся батькам їх; і будуть вони живи