Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/224

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

212

Книга Ісуса Навина 6.


КНИГА ІСУС А НАВИНА 6.

би, то ввесь люд, скоро почув трубний голос, нехай загукав боєвим гуком ; тодї мури міста впадуть руїною, і народ увійде в город, кожний звідти, де стояв.

 6. І покликав Йозей Нуненко сьвященників, і озвавсь до них: Будете обносити скриню вакону, а сім сьвященників нехай несуть сїм труб із баранячого рога перед ковчегом Господнім.

 7. Тодї повелїв людові: Ідіте й обходьте город навкруги, збройні ж пійдуть поперед ковчега Господнього.

 8. Як же дав Ісус людові такий наказ, виступило тоді перед Господом сїм сьвященників, що несли сім труб 8 баранячого рога, і пійшли та затрубили в труби; скриня завіту Господнього поступала за ними.

 9. А збройні ійшли поперед сьвященниками, що трубили в труби, велика ж громада йшла пова ковчегом, тим часом як передні трубили в труби.

 10. 1 повелїв Йозей людові: Гледїтьже, не гукайте, не чиніть крику, ба й одного слова не промовляйте, аж покіль я звелю вам: Гукайте! тоді й гукати мете.

 11. І обніс він один раз Господнюскриню навкруги міста; тодї вернулись у табір та й обляглись у таборі.

 12. Йозей же устав рано вранці, ісьвященники взяли скриню закону Господнього,

 13. А сїм з них, що несли сїм трубювилейних поперед ковчегом Господнім, трубили неперестаючи в труби, а збройний люд ійшов поперед ними, велика ж купа йшла позад ковчега Господнього, тим часом як ті трубили безперестанно в труби.

 14. Сим робом обійшли вони й надругий день город, та й вернулись до табору. Так чинили шість день за рядом.

 15. На семий же день повставалирано, як зачервоніла рання зоря, та й обійшли город звичайним робом сім рав навкруги; тілько того дня обійшли місто навкруги сїм раз.

 16. За семим же разом затрубилисьвященники в труби, а Йозуя сказав людові: Здиймайте гук, бо Господь піддав вам місто.

 17. Місто же се з усїм, що в йому е,мусить бути проклятим перед Господом; тільки блудниця Рагаба з усіма, що з нею у хатї, зістанеться жива; вона бо переховала посланьців, що мн їх посилали.

 18. Ви ж гледїть, остерегайтесь, щобхто не взяв собі що небудь із проклятого посьвяту. Сим би ви підвели під проклятте й самий табір Ізрайлїв і довели його до погибелї.

 19. Нї, нї! усе срібло Й 80Л0Т0 і всемідяне й залізне знарядде нехай присьвятиться Господеві і ввійде в його скарбівню.

 20. Тоді загукали люде і затрубилисьвященники в труби. Як же люд почув, що трублять, тодї загукали всї страшенним криком, і мури міста впали руїною; нарід же ринув у город, кожен звідти, де стояв; сим робом і опановано місто.

 21. 1 простерли мечем прокляття навсе, що було в городі, на чоловіка й жінку, на молодого й старого, на вола й овеча й осла.

 22. Обом же тим. що ходили на розглядини, повелїв Йозей: Ідіте в хату тої блудниці та приведіте звідти сюди молодицю 8 усівю ріднею її, як заприсягли ви їй!

 23. І пійшли молодики, що ходплина розглядини, та й привели Рагабу з її батьком і матїрю, з її братами и инпщми домовинками; і всю рідню її вивели та й о становили 8а табором Ізраїльским.

 24. Місто же і все, що було в ньому,пустили пожаром, тільки срібло та золото та мідяний і 8алїзний посуд віддали в скарбівню Господнього дому.

 25. А блудницю Рагабу і батьківську родину її і всіх що були в неї, І зоставив Йозуа живими і пробував вона в потомках своїх у Ізраїлі по сей день; бо переховала посланьців, що послав був Ісус на розглядини в Ерихон.

 26. Того часу вимовив Йозей такийпроклін: Будь проклят перед Господом чоловік той, що зважився б сей город Ерихон відбудувати! Роскопуючи грунт на основини його, перворідня сховав, а на послїдньому 8 дітей | нехай построїть ворота його.