Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/230

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

218

Книга Ісуса Навина 10. 11.


218 КНИГА ІСУСА

і висїли вони на шибеницях аж до вечора.

 27. А як сідало сонце, повелїв Ісуспоздіймати їх із шибениць; і поздіймано їх і повкидано тоді в печеру, де вони поховались були, і поприкочувано великі каменї до челюсти печери, де вони лежать і по сей день.

 28. А город Македу опанував Йозуатого ж дня, завоював в крівавому бою і положив на його царя прокляттє і на місто і на всїх, що були в городї, не давши оцїлїти нікому; а з царем Македським поступив так само, як із царем Ерихонським.

 29. Тоді двинув Йозуа від Македиз усїм Ізраїлем на Лпбну і воював 8 Либенськими осадниками.

 30. І подав Господь се місто 8 йогоцарем на поталу Ізраїлеві, і звоювали вони його в крівавому бою, та й побили всїх людей не давши утекти нікому, а з царем його росправились вони так, як росправились із царем Ерихонським.

 31. Тоді двинув Ісус і ввесь ІзраїльІ8 ним від Либни, на Лахис, обліг його та й почав на нього бити.

 32. 1 подав Господь Лахис на поталуІзраїлеві, і опанували вони його на другий день, і звоювали його в крівавому бою, і побили всїх людей, що там були, так само як учинили 8 Лахисом.

 33. Тодї прийшов Горам, царь Газерський, на підмогу Лахисові; та Йозуа побив і його й військо його, так що не втїк із них ніхто.

 34. Тодї двинув Йозуа з усїм Ізраїлем від Лахиса на Еглон, і облягли вони його та й почали бити на нього.

 36. 1 опанували його того ж дня, тай ввоювали його, і на все живуче, що було там, кинув він того дня проклін так само, як росправивсь із Лахисом.

 36. Тодї пійшов Йозей з усїм Ізраїлем від Еглона на Геброн, та й роспочав бити на нього,

 37. І зайняли вони його, та й звоювали мечем, і вбили царя його, і побили всїх осадників навкруги по їх ваймшцах, так що нїхто не втїк, як се роеправився він із Еглоном. І роспростер на його він і на всїх людей, що там були, проклін.

НАВИНА Ю. Ц.


 38. Звідсї повернувсь Йозуа 8 усїмІзраїлем проти Дебира, та й почав бити на нього.

 39. І підгорнув його під свою силувкупі з його царем і займищами навкруги, і побив їх і кинув проклін на всїх людей, так що не втїк нїхто; як росправивсь ів Геброном, так само росправивсь і 8 Дебиром, і 8 царем його, як він росправивсь 8 Либною й царем її.

 40. Сим робом звоював Йозей всюземлю нагірню і полуденню й поділля й підгірря, і всі їх царі; так що нїхто не втїк, і на все живе розтягнув проклін, як повелїв Господь, Бог Ізраїльський;

 41. І звоював Ісус всїх, що жили відКадес-Барне до Гази і всю Гозен землю до Габаону.

 42. 1 опанував Йозуа всїх царів їходним походом, бо Господь, Бог Іврайлїв, воював 8а Ізраїля.

 43. А відтак вернувсь Ісус 8 усїм Ізраїлем до табору в Галгал.

Голова 11.

Як же дочувсь про се Евин, царь Асорський, післав він посли до Йобаба, царя Мадонського, та до царя Симронського, та до царя АхсаФського,

 2. Та до царів, що царювали на півночі у нагірній вемлї та в степу на полуднє від Киннарота, на поділлї, і в НаФот-Дорі понад морем,

 3. До Канаанїїв на схід сонця і на8ахід сонця, до Аморіїв, Гетіїв, Ферезіїв та Евузіїв у гори, і до Гетїїв, попід Гермонам в землі МассиФі.

 4. 1 виступили вони 8 усіма потугамисвоїми, така сила народу, така лїчба їх, як піску на морському березі, і вельми багато коней та колесниць (возів).

 5. І всї ті царі, вмовившись один8 одним, двинули та й отаборились укупі при водах Меромських, щоб ударити на Івраїля.

 6. І рече Господь Йовейові: Не лякайсь їх: завтра о сїй добі всї вони лежати муть перед синами Івраїля; коням же їх поперерівуй жили а ко лесницї їх попали огнем.

 7. От і напав їх Ісус в усією боввою