Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/251

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

239

Книга Суддїв 6.


КНИГА СУДДІВ 6.

що батьки наші нам оповідували про них, та казали: Господь вивів нас із Египту? Тепер же він відопхнув нас та й оддав нас Мидиянїям.

 14. І споглянув тоді ангел Господеньна його й каже: Йди в оцій силі твоїй, так і вирятуєш Ізраїля від руки Мадиянїїв. Знай, я посилаю тебе!

 15. І відказав йому: Добродію! Чимже я вирятую Івраїля? Рід мій найслабший у Манассії, а я найменший у моїй родині.

 16. І сказав йому Господь: Я будуз тобою, й ти побєш Мадиянїїв, як одного чоловіка.

 17. А сей: Коли ти змилосердивсьдо мене, дак дай мені ознаку, що розмовляєш ізо мною.

 18. Ось не відходь іввідсї, докіль вернусь і принесу дар тобі. Він же відказав: Буду ждати, покіль вернешся.

 19. Пійшов тоді Гедеон, приготовивковенятко та неквашених книшів із одної єфи муки; мясо зложив у кошик, а юшку влив у горщик, приніс те все йому під дуба та й поставив перед ним.

 20. Ангел же Господень сказав йому:Возьми мясиво та неквашені книші, положи на сього камення, та й вилий на те поливку. І зробив так.

 21. Тодї ангел Господень кінцем палиці, що держав у руцї, приторкнувсь до мясива и книшів, і виступив огонь І8 камення та й пожер мясиво й книші, ангель же Господень вник із очей у його.

 22. Постеріг тодї Гедеон, що то бувангел Господень, і кликнув Гедеон: Ой (лишенько ж). Господи Боже! се ж я бачив ангела Господнього лицем до лиця!

 23. Відказав же Господь: Мир тобі,не бійся: ти не вмреш!

 24. Спорудив тодї Гедеон жертівникаГосподеві, та й дав йому призвіще: Господень мир. І досі він стоїть в Авіеверовій Офрі.

 25. Тієї ж ночі повелїв йому Господь: Возьми десяток чоловіка з твоїх слуг, одного бика ів стада батька твого, та одного семилітка бика, зруйнуй Баалового жертівника в твого батька та й вирубай дерево, що стоїть навколо;

 26. Тоді спорудиш Господеві, Боговітвойму, жертівника на верху скелі сієї, і возьми другого бика та й принеси його на всепаленнв на дровах із дерева, що вирубаєш.

 27. Узяв тоді Гедеон десятеро чоловіка з своїх рабів і вчинив, як навчив його Господь. Та боявсь робити се перед родиною своєго й міськими людьми, то ж робив усе в ночі.

 28. Як же повставали міські люде йродина його в ранці, аж се жертівника Баалового зруйновано й дерево коло його зрубано; другого ж бика принесено в жертву на новопостроєному жертівнику.

 29. Питали тодї люде одно одного:Хто се вкоїв? І роспитуючись так, довідались, що се вчинив Гедеон Йоасенко.

 30. 1 сказали тодї міські люде до Йоаса: Видай сина твого! смерть йому, бо зруйнував Баалового жертівника і порубав дерево, що було при йому.

 31. Та Йоас відказав тим, що стоялинавкруги натовпом: Так се ви хочете встоюватись 8а Баала, чи ж то вам його боронити? Хто за його буде встоюватись, той умре ще до завтрішнього ранку. Коли він бог, нехай сам за себе постоїть, бо жертівника його зруйновано.

 32. Тим і проложено Гедеонові тогодня призвіще Еробаал, щоб тим сказати: Нехай Баал з ним судиться за те, що він зруйнував його жертівника.

 33. Аж ось усї Мадиянїї, Амаликії івосточане зібрались до купи, переправились через Йордань й отаборились на Езреель-долинї.

 34. Обняв тоді Гедеона Господеньдух, так що він затрубив у трубу і покликав родину Абиєзера йти за ним.

 35. Та ще послав Гедеон до всьогоМанассія посли, і скликано їх також до війська. Послав также посли до Ассера, Забулона і НаФталїя навкруги, і сї вийшли зустріч йому.

 36. І промовив тоді Гедеон до Бога:Коли справді хочеш рятувати Ізраїля моєю рукою,

 37. Так ось! я розстелюю на токувовняне руно. Коли на одно руно тільки впаде роса, а навкруги земля буде