Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/327

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

315

Друга книга Самуїлова 19. 20.


ДРУГА КНИГА САМУЇЛОВА 19. 20.

(син мій) Кимгам нехай би йшов із паном і царем. Чини з ним, що тобі до вподоби.

 38. І відказав царь: Нехай же Кимгам ійде зо мною. Я з ним чинити му, що тобі здасться добрим, і все, чого ти коли від мене схочеш, учиню для тебе.

 39. Як перебрів Йордань увесь військовий люд, а з ним і царь, поцілував царь Берзеллїя й благословив його, й вернувсь той у свою домівку.

 40. І двинув царь у Галгал, і пійшовз ним і Кимгам, та й ввесь народ Юдпн провожав царя, так само й половина люду Ізрайлевого.

 41. Аж ось прийшли всї мужі Ізраїльскі до царя, й сказали цареві: Чому се наші братя, мужі Юдині, потай нас перевели царя й дом його й усїх людей Давидових через Йордань?

 42. І відказали всї мужі Юдині Ізрайлитянам: Царь же нам родич. Чого вам сердитись за се? Хиба ми в’їли що від його, або він обдарував нас чим?

 43. Ізрайлитяне ж відказували мужам Юдиним: Наших частин у царя в десятеро, тако ж і в Давида ми більші за вас; чому ж ви змаловажили нас? хиба не нам належався первий голос, щоб вернути царя назад? Та слово мужів Юдиних дужче було, ніж слово Ізрайлитян.

Голова 20.

Був там якось чоловік негодяй, Беняминїй, на ймя Себа Бихривнко. Сей затрубив у трубу та й кликнув: Нема нам ніякої спільності' з Давидом ані долї в синї Ессейовому. Рушаймо по домах, Ізрайлитяне!

 2. І відпали всї Ізрайлитяне від Давида до Себн Бихривнка; навпаки ж Юдеї остались при цареві свойму від Йордані аж до Єрусалиму.

 3. Вернувши Давид у Єрусалим досвоєї палати, повелїв перевести десять наліжниць, що покинув доглядати палату, ув окремнїй будинок і там обмислив їх усячиною, однак не пригортавсь до їх. Так і жили вони замкнені до своєї смерті вдовицями.

 4. Тодї повелів царь Амазї: Поскликай до мене Юдеїв в три дні; стань і сам передо мною тут.

 5. 1 пустивсь Амаз в дорогу скликати Юдеїв. Як загаявся ж довше, ніж йому призначено,

 6. Рече Давид Авеесї: Оце Себа Бихривнко доведе нас до лихої години, гірш Абессалома. Возьми людей твого пана та й жени за ним, щоб не опанував утвердженого якого города та не уйшов нам.

 7. От і пійшли 8 ним люде Йоабові,й всї хелетеї Й ФЄЛЄТЄЇ і всї хоробрі. І рушили вони з Єрусалиму, наздоганяючи Себу Бихривнка.

 8. Як були вони коло величезногокаменя, показавсь перед ними Амаз. Йоаб же був одягнений в тісну воїнську одежу та й приперезаний мечем, що висів у його при боцї, та легко в піхву ВХОДИВ І 8 неї виходив.

 9. 1 промовив Йоаб до Амаза: Здоров,брате! Та й узяв Йоаб правою рукою Амаву ва бороду, щоб його поцілувати.

 10. Амаза ж не постеріг меча у Йоаба, а той пхнув його в черево, так що утроба 8 його випала на землю, й не повтаряв уже удару, й той умер. Тепер кинувсь Йоаб і брат його Абесса нагонця 8а Себою Бихривнком.

 11. Один же 8 Йоабового військастав і покликував: Хто держиться Йоаба й хто 8а Давида, рушай 8а Йоабом!

 12. Амаз же скровавлений лежав надоровї, й бачивши той, що всї люде зупиняються над ним, одволїк Амазу з дороги на поле та й накинув його одежиною, щоб проходячі не зупинялись над ним.

 13. Як одволочено його 8 дороги, товвесь люд простував слідом за Йоабом, щоб наздоганяти Себу Бихривнка.

 14. Він же пройшов по всіх поколіннях Іврайлевих аж до Абел-БетМааха й через цілий Берим, і всї добірні мужі вбірались і йшли за ним.

 15. 1 прийшли вони й облягли йогов Абел-Бет-Маасї, й насипали проти городу вал, і підступали під мур, і всї люде, що були при Йоабові, взяли розбивати мур.

 16. Аж ось крикнула одна мудра