Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/358

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

346

Перва книга Царів 18.


ПЕРВА КНИГА ЦАРІВ 18.

ди.б не посилав мій пан, тебе шукаки. Як же йому казали: нема тут його, він брав клятву з царства й люду, що тебе не зустріли.

 11. А тепер ти кажеш: Ійди, скажипанові твойму: Ілия тутеньки!

 12. Коли ж я пійду від тебе, то духГосподень ванесе тебе, хто знав, куди; а як я пійду звістити Ахабові, а він тебе не знайде, так він убв мене; раб же твій 8 молодощів боявся Господа.

 13. Хиба мойму добродієві не переказано, що я вчинив, як Езабель вбивала пророки Господні, як я сто чоловіка з пророків Господніх скривав по півсотні чоловіка в печерах і обмисляв їх хлібом та водою?

 14. А ти тепереньки кажеш: Ійди,скажи панові твойму: Ілия тут! він убе мене.

 15. Ілия ж рече: Так певно, як живГосподь Саваот, що я на службі в його стою: ще сьогодні покажусь йому.

 16. І пійшов Абдій, зустрічати Ахаба, й сповістів його про се. І пійшов Ахаб зустріч Ілиєві.

 17. Побачивши ж Ахаб Ілию, промовив до його: То се ти, що трівожиш Ізраїля?

 18. Він же відказує: Не я трівожуІзраїля, а ти й твоя родина, що знехтували заповіді Господні* й ходите слідом за Баалами.

 19. Тепер же посилай та поскликайдо мене всього Ізраїляа на Кармельгору та й тих чотириста й пятьдесять пророків Баалових із чотирма стами пророків дубровних, що годуються 8І столу Езабелиного.

 20. І послав Ахаб по всього Ізраїлята й поскликав пророки на Кармельгору.

 21. 1 наближивсь Ілия до всього народу й промовив: Доки ще кульгати мете на оба боки? Коли Господь є Богом, так ходіте слїдом за ним; коли ж се Баал, так слїдом за ним ходіте. І не відказав йому люд нічого.

 22. І каже Ілия до люду: Я зіставсьодин пророк Господень, а пророків Баалових чотириста й пятьдесять чоловіка.

 23. Дайте ж нам два бики, і нехайвиберуть вони собі одного бика, і розітнуть його на шматки й покладуть на дрова, але не підпалюють, я ж оправлю другого телця й положу на дрова, однак не підпалю;

 24. Тодї ввивайте ви ймя бога вашого, я ж призову ймя Господа, Бога мого. Которий Бог відповість поломєм, той буде Богом. І відказав увесь люд і промовив: Добре!

 25. Промовив тоді Ілия до пророківБаалових: Вибірайте одного бика та й оправте як слід, бо вас більше, й ввивайте ймя бога вашого, огню ж не підкладайте.

 26. І взяли вони телця, що їм дано,й оправили, й кликали ймя Баалове з ранку та й до полудня, промовляючи: Баале, почуй нас! Та не було нї голосу, нї відповіді. І скакали вони круг жертівника, що построїли.

 27. Як було ж о півдні, почав Ілиянасьміватись із них і [каже: Кличте голоснїщ, бо він бог; може він задумався, абр чим занятий, або в дорозї, або може й спить, то прокинеться.

 28. І кликали вони ще голоснїйше,та робили своїм звичаєм нарізки ножиками та списиками, що аж кров текла по них.

 29. Минуло й полуднє, а вони всеще біснувались, (та й біснувались) аж до тієї години, коли час було приносити вечірню жертву; однакже не було нї голосу, нї відповіді, нї послуху.

 30. І сказав Ілия до всього народу:Приступіте до мене! І приступив до його ввесь люд. І поставив він знов зруйнованого жертівника Господнього,

 31. І взяв Ілия дванайцять каменівпо лічбі синів Якова, що Господь ска8ав був йому: Ізраїль буде ймя твов!

 32. І построїв із того каміння жертівника в імя Господнє, та й обвів жертівника округи ровом завбільшки зо дві борозди верна;

 33. І уложив дрова, розтяв бика тай положив на дрова;

 34. І повелїв: Наберіте чотири цебри води та й вилийте на всепаленне й на дрова. (І зробили так.) І повелїв: Зробіте се вдруге. І зробили вдруге. Тоді повелїв: Зробіть і втрете. І зробили втретє.

 35. І текла вода навкруги жертів