Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/375

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

363

Друга книга Царів 9.


ДРУГА КНИГА ЦАРІВ 9.

возьми сей олїйний посудок із собою та й іди до Рамоту в Галаадї;

 2. Прийшовши туди, відшукай тамБгуя ЙосаФатенка, Намессіенка, й приступи та й вели йому вийти зсеред його товариства та й поведи його в середню сьвітлицю;

 3. Тоді візьмеш олїйну посудину тай золлбш йому на голову й скажеш: Так глаголе Господь: Помазав я тебе в царі над Ізраїлем. Опісля відчини двері та й біжи, не гайся.

 4. 1 пійшов молодик, слуга пророків,у Рамот Галаадський.

 5. Як же прийшов туди, седїло самевійськове отаманив; і каже він: Маю щось тобі сказати, гетьмане. І спитав Егуй: Кому з усїх нас? Відказав той: Тобі, гетьмане!

 6. 1 піднявся він і ввійшов у сьвітлицю. Той же злив йому олїї на голову та й каже: Так говорить Господь, Бог Ізрайлїв: Помазую тебе царем над Господнїм народом, над Ізраїлем.

 7. І вигубиш ти дом Ахабів, панатвого, щоб я помстив ся за кров слуг моїх, пророків, і за кров усїх рабів Господніх (погибших) із руки Езабелиної;

 8. І вигине ввесь дом Ахабів, і вигублю я в Ахаба й те, що до стіни мочить, і вачинене й покинуте в Ізраїлі ;

 9. І вроблю я в домом Ахабовим те,що в домом Еробоамовим Набатенковим, і в домом Баасиним Ахівнковим;

 10. Езабелю ж їсти муть пси на майданї Езреелському, й нїхто її не поховав. Тодї відчинив двері й утїк.

 11. Як же вернувсь Егуй до слуг пана свого, спитали вони в його: Чи гаразд? Чого сей несамовитий приходив до тебе? І відказав їм: Ви ж знаєте чоловіка сього й що він говорить.

 12. 1 кажуть вони: Хитрощі! Скажибо нам. І відказує він: Так і так сказав менї, говорючи: Так глаголе Господь: Помазую тебе царем над Ізраїлем.

 13. 1 взяли вони кожен одежу своюта й вистелили йому престол, і затрубили в трубу й проголосили: Егуй став царем!

 14. І вчинив Егуй ЙосаФатенко, Намессієнко змову проти Йорама. Йорам же стояв на сторожі в усїми Іврайлитянами в Рамотї Галаадському проти Аваїла, царя Сирийського;

 16. А вернувся був він, щоб вигоюватись в Езреелї з ран, що задали йому Сирийцї, як воював із Азаїлом, царем Сирийським. Егуй же промовив: Коли се вам любо, не давайте нікому втекти з городу, щоб подати вість в Езреелї.

 16. 1 сїв Егуй на коїш та й поїхаву Езреель, де лежав Йорам, і куди прийшов був Охозія, царь Юдейський, щоб одвідати Йорама.

 17. Вартовик же стояв на баштї вЕзреелї, й як тільки побачив роту Егувву, що наближалась, ввістив: Я бачу роту. І повелїв Йорам: Візьми одного кінного та пошли зустріч, щоб спитав: Чи ви в мирним вадумом?

 18. 1 поїхав їздець вустріч, та й каже : Так повелїв царь сказати: Чи ви з мирним задумом? Егуй же відказав: Що тобі до миру? Зверни та й їдь ва мною. І ввістив вартовик та й скавав: Посланець доїхав до них, та не вертається.

 19. І послав другого кінного, та йсей, доїхавши до них, скавав: Так питає царь: Чи ви в мирним вадумом? Егуй же відкавав: Що тобі до миру? Заверни та їдь ва мною.

 20. 1 ввістив сторож, кажучи: Доїхавдо них та й не вертається, а ївда схожа на ївду Егуя Намессіенка, бо він жене, мов скажений.

 21. І повелїв Йорам гапрягати. І яквапрягли колесницю його, виїхав Йорам, царь Ізраїлський, із Оховієм, царем Юдейським, кожен своєю колесницею. Виїхали ж вони проти його та й зустрілись ів ним на ниві Езреелїя Набота.

 22. Як побачив Йорам Егуя, спитав:Чи в миром, Егую? Відказав же сей: Який тут мир, покіль твоя мати Евабель безчесть творить і без кінця відомствуе?

 23. І повернув Йорам рукою своєю,а втікаючи, промовив до Оховії: Зрада, Охозію!

 24. Та Егуй напяв лука й стріливЙорамові між плечі, так що стріла пройшла йому крізь серце, й він поваливсь у своїй колесницї,