Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/444

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

432

Друга книга Паралипоменон 23. 24.


ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 23. 24.

начальників над сотнями, що правили військом, і сказав їм: Виведіть її геть за двір, а хто пійде слідом за нею, буде зарубаний мечем. Бо сьвященник звелїв, щоб не вбивали її в домі Господньому.

 16. І перепустили її, але як вонаприйшла до ввіходу кінської брами дому царського, то там вбили її.

 16. І вчинив Йодай вмову між собою й усїм народом та царем, щоб їм бути народом Господнім.

 17. 1 пійшов увесь народ у божницюБаала, й збурили її, й жертівники її, й ідолів її порозбивали, а Маттана, жерця Баалового, вбили перед жертівниками.

 18. 1 віддав Йодай службу в домі Господньому сьвященникам та левітам, (і відновив щоденну чергу сьвященників і левітів), як призначив Давид в домі Господньому, щоб приносити всепаленне Господеві, як написано в законі Мойсейовому, з радощами та пісьнями, заведеними Давидом.

 19. І поставив він воротарів колобрам дому Господнього, щоб ніхто нечистий від чого небудь не міг входити.

 20. 1 забрав начальників над сотнями, й дуків та старшину в народї, і ввесь народ 8емлї, і проводив царя 8 дому Господнього, та й перейшли черев верхні ворота в дім царський, й посадили царя на царський престол.

 21. І радів увесь народ в землі і місто заспокоїлось. А Готолїю зарубали мечем.

Голова 24.

Сїм років було Йоасові, як став царем, а сорок років царював він у Ерусалимі; мати його звалась Зивія 8 Берсабиї. о

 2. 1 чинив Иоас що було до вподобиГосподеві по всї дні сьвященника Йодая.

 3. І взяв йому Йодай дві жінки, ймав він від їх синів і дочок.

 4. Після того забажало серце Йоасове поновити дом Господень.

 5. 1 зібрав він сьвященників та левітів і сказав їм: Ійдїть по містах Юдейськпх і збіраите 8 усїх Ізрайлитян срібло вадля піддержки дому Бога вашого рік ва роком, і присьшшіть се діло. Але левіти не квапились.

 6. 1 покликав царь Йодая, їх голову,й сказав йому: Чом ти не вимагаєш від левітів, щоб вони приносили з Юдеї та Ерусалиму данину постановлену Мойсейом, слугою Господнім, та збором Ізрайлитян на намет громадський?

 7. Бо безбожна Готолїя та її синиобдерли дом Божий і все присьвячене для дому Господнього вжили для Баалів.

 8. І 8велїв царь, і зробили однускриньку, й вмістили її при ввіходї в дом Господнїй внадвору.

 9. 1 оповістили по Юдеї та Ерусалимі, щоб зносили Господеві данину, що її Мойсей, слуга Божий, наложив на Ізрайлитян у пустині.

 10. І зраділи всі старшини і ввесьнарод, і зносили та складали в скриню доти, доки вона не стала повна.

 11. А коли наставав час, що скринюприносили черев левітів до урядників царських, і коли вони бачили, що там багато срібла, тоді приходив писар царський та довірений первосьвященника, й висипали 80 скрині, й відносили її, та й ставили на своє місце. Так робили вони по всяк день і зібрали яйлу срібла.

 12. 1 віддавали його царь та Йодайвиконувачам робіт при домі Господі ньому, а вони наймали камянотесів татеслїв до понови дому Господнього, і ковалїв та гамарників до піддержування дому Господнього.

 13. І робили майстрі, й доверушувалась понова їх руками, й привели дом Божій до належного стану й скріпили його.

 14. А коли все скінчили, то принесли цареві та Йодавві останок срібла; й пороблено 8 його посуд для дому Господнього, посуд до служби й до всепалення, чаші та инчий золотий та срібний посуд. І приносили воепалення в домі Господньому безперестанно доки, жив Йодай.

 15. І постарівся Йодай і, пожившидоволї, помер; сто трийцять років було йому, як він умер. | 16. І поховали його в Давидовому