Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/448

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

436

Друга книга Паралипоменон 27. 28.


436 ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 27. 28.


 8. Двайцять пять років було йому,як став царем, а шіснайцять років царював в Ерусалимі.

 9. І спочив Йоатам при батькахсвоїх, і поховали його в Давидовому городі. І став царем Ахаз, син його, вамість його.

Голова 28.

Двайцять років було Ахавові, як став він царем, а шіснайцять років царював в Єрусалимі; і не чинив він, що було до вподоби Господеві, як предок його Давид:

 2. Він блукав дорогами царів Ізраїдських, а навіть поробив вилиті ідоли (статуї) Баалів;

 3. І палив він кадила на долині синів Енномових, і переводив синів своїх черев огонь, по звичаю гидот тих народів, що їх Господь вигнав вперед лиця синів Ізрайлевих;

 4. І приносив жертви та курева нависотах і на пригорках та під кожним гіллястим деревом.

 5. І віддав його Господь, Бог його, вруку царя Сирийцїв, і вони побили його, і забрали в його силу бранців та й повели в Дамаск. І в руки царя Івраїлського був він відданий, і той побив його великим побоєм.

 6. І повбивав Факей, син Ремаліїн(царь І8раїлський), за один день сто двайцять тисяч Юдеїв, людей войовничих, за те що вони покинули Господа, Бога батьків своїх.

 7. А Зихрій, силач із Ефраїміїв, убивМаасею, царевого сина, та Азрикама, домозверхника, таЕлкану, другого по цареві.

 8. І вабрали сини Ізрайлеві в полону братів своїх Юдеїв двісті тисяч жінок, синів та дочок; та й силу здобитку награбили в їх, і відіслали добичу в Самарию.

 9. А був там пророк Господній, наймення Одед. Він вийшов проти війська, що йшли до Самариї, і сказав їм: Оце Господь, Бог батьків ваших, розгнівавшись на Юдеїв, віддав їх в вашу руку, а ви повбивали їх із такою лютістю, що вона дійшла до небес.

 10. І тепер ви гадаєте повернути синів Юди та Ерусалиму в невольників та невольниць собі. Та хиба ж у вас самих нема провини перед Господом, Богом вашим?

 11. Так послухайте мене, й вернітьбранців, що їх захопили споміж братів ваших, бо полумя гнїву Господнього на вас!

 12. 1 встали деяки начальники синівЕфраїмових: Азарія Егохананенко, Берехія Мешиллемотенко, та Евекія Юаллуменко, та Амаса Хадлаенко проти прийшовших ів війни,

 13. 1 сказали їм: Не слід вам приводити сюди бранців, бо був би нам гріх перед Господом. Невже ж ви маєте на думці збільшити наші гріхи і наші проступки? велика наша провина, й полумя (Господнього) гнїву над Ізраїлем.

 14. 1 лишили мужі військові бранців та добичу в начальників військових і всієї громади.

 15. 1 встали мужі, нагнані по іменням, і взяли бранців, і з’одягли всіх нагих між ними з добичі, о дятли їх, і обули їх, і нагодували їх, і напоїли їх, і намастили їх оливою, та й посадили на ослів усїх слабих споміж їх, і відвели їх у Ерихон, місто в пальмах, до братів їх, і вернулись в Самарию.

 16. В той час послав царь Ахаз доцарів Ассирийських, щоб вони стали йому до помочі,

 17. Бо Ідумеї приходили ще раз іповбивали многих у Юдеї і позабірали в полон;

 18. Та й Филистії понабігали будив міста на низинах і в південний край Юдеї і взяли Бетсамис і Аялон, і Гедерот, і Сохо та залежні від його міста, й Тимну з залежними від неї містами, і Гимзо та залежні від його міста, та й оселились там.

 19. Так принизив Господь Юдею через Ахаза, царя Юдейського бо він ровопсотив Юдею й велико грішив перед Господом.

 20. І прийшов до його ТеглаФелласар, царь Ассирийський, але тільки був тягарем йому, замість стати йому до помочі,

 21. Бо царь Ахаз забрав скарби з дому Господнього й з дому царського та від князів, і віддав цареві Ассирийському, але се нічого не помогло йому.