Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/483

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

471

Книга Естери 1.


КНИГА ЕСТЕРИ 1.

щоб не отвирали їх аж до ранку послі суботи. І ставив я коло воріт слуг моїх, щоб ніяка вантага не проходила в день суботній.

 20. 1 ночували крамарі та перекупнівсякого краму не рав і не два знадвору під Ерусалимом.

 21. Але я сварив на їх дуже і сказав їм: Чого ви ночувте коло муру? Коли се вчините ще рав, то я наложу на вас руку. Від того часу вони не приходили в суботу.

 22. 1 сказав я левітам, щоб вони очистились і прийшли відбувати сторожу коло воріт, щоб сьвятити день субітнїй. І 8а се спогадай на мене, Боже мій, і пощади мене після великого милосердя твого!

 23. Ще бачив я в тих часах Юдеїв,що побрали собі жінок із Азотїїв, Аммонїїв та Моабіїв;

 24. А через те їх дїти говорять пополовині* по азотсьски, або мовою инчих народів, і не вміють говорити по юдейськи.

 25. Я лаяв і кляв їх за се, а декотрих чоловіків бив, скуб їх ва волосся й заклинав їх Богом, щоб вони не видавали дочок своїх за синів їх, і не брали дочок їх за синів своїх і 8а себе.

 26. Бо чи ж не черев їх грішив Соломон, царь Ізрайлїв? В багатьох народів не було такого царя, як він. Він був любий Богові свойму, й Бог настановив його царем над усїма Ізрайлитянами, одначе ж чужоземські жінки довели до гріха й його.

 27. Хиба ж можемо ми (байдужно)чути про вас, що ви чините таке велике зло, й грішите перед Богом нашим, приймаючи чужоземських жінок?

 28. Навіть споміж синів Йоади, синапервосьвященника Елїяшива, був один зятем Санаваллата з Хорону. Я ж і прогнав його від себе.

 29. Пригадай їм, Боже мій, що вониопоганили сьвященство і заповіт сьвященницький і лсвітський!

 30. Так обчистив я їх від усього чужоземського й позаводив наново служби сьвященників і левітів, кожного при його дїлї,

 31. 1 приставу дров в призначенийчас, і первоплодів. Спогадай мене, Боже мій, на добро менї!

КНИГА ЕСТЕРІ.


Голова 1.

І було за часів Артаксеркса, — сей Артаксеркс царював над сто двайцятьма сьома країнами від Индиї до Етиопиї, —

 2. Того часу, як царь Артаксеркссїв на свій царський престол, що в Оузах, престольному містї,

 3. На третьому році свого царювання справив він бенкет усїм князям своїм служащим при ньому, головним начальникам над Перським та Мидийським військом і намісникам у країнах своїх,

 4. Показуючи велике багацтво царства свого та инший блеск величності своєї через багато днів, се б то через сто вісїмдесять днів.

 5. А коли минули сї днї, справивцарь свому народові, що знаходився в престольному місті Сузах, від великого до малого, семиденний бенкет на садовому дворі царського дому.

 6. Білі, різноцьвітні й яхонтової барви вовняні тканини, завішені на висонових та пурпурових шнурках, висіли на срібних каблучках та марморових стовпах.

 7. Золоті й срібні ложа були на помості, виложеному 8ЄЛЄНИМ каменем і мармором, і перловиною й чорним каменем.

 8. Напитки подавано в золотому посуді і все в инчих та в инчих посудинах в цїнї на трийцять тисяч талантів; а вина царського було дуже багато, після богацтва царя. Питте йшло в порядку; ніхто не силував, бо царь дав такий наказ усїм домозверхникам своїм, щоб чинили по волї кожного.

 9. Та й цариця Астинь справила таксамо гостину для жіноцтва в царському домі царя Артаксеркса.