Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/637

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

625

Книга пророка Ісаїї 27. 29.


КНИГА ПРОРОКА ІСАІЇ 28. 29.

тут не багато, та й там не багато, — так що пійдуть і попадають горілиць і порозбиваються, і попадуться в сіть та й спіймаються.

 14. Слухайте ж слова Господнього,ви зневажники, що правите народом сим у Ерусалимі:

 15. Позаяк ви говорите: „Ми з смертю вробили умову, рядну вчинили ми з пеклом: коли побиваючий бич переходити ме, — він нас не досягне, бо ми втечшце певне маєм ульжі, й в оманї притулок надійний.а

 16. За се так говорить Господь Бог:Ось я закладаю в основу камінь на Сионї, — камінь певний, угольний, великоцїнний, та кріпко заложений; хто в його ввірує, той не застидаесь.

 17. 1 зроблю суд мірою, а справедливість — вагою, і, наче грядом, спустошене буде втечище льжи, й води затоплять місце вашого сховку.

 18. І так ваші вмовини 8 смертю розірвуться, і ваша рядна 8 пеклом не встоїть; і як прийде побиваючий бич, то й вас погубить,

 19. Наколи переходити стане, вінаахопить вас; а переходити ме кожного рана, в день і в ночі, та й сама вже чутка про його переймати ме страхом.

 20. Ложе буде вам надто коротке,щоб простягнутись, — укривало надто увке, щоб ним обгорнутись.

 21. Бо встане Господь так, як на горі ІІеразимі*, розгнівавсь, як на долині Габаонській**, щоб вробити діло своє, діло незвичайне, та й довершить своє діло, своє діло дивовижне.

 22. Тим не жартуйте, щоб кайданив вас не стали тугійші; бо я чув від Господа, Бога сил, — що пагуба всій вемлї призначена.

 23. Прихиліте ж слух і послухайтеголосу мого; вважайте й вислухайте, що буду до вас промовляти:

 24. Хиба плугатарь день у день просвій засів оре, викидав борозди та боронить землю свою?

 25. Нї; зрівнявши ниву, сїв він чорнуху, або ро8сївав кмин, або сїв шле* 2. Цар. 5, 20. ** Іс Нав. 10, 12. ницю, ячмінь у вибраному місцї, та просо.

 26. Сього порядку навчав його самГосподь; він учить його.

 27. Бо не молотять чорнухи валомзубчатим, анї коліс не качають по кминові, а палицею вибивають чорнуху, та й кмин — палицею.

 28. Та й збіжже вимолочують, та нероздавлюють його; водять по йому молотїльні колеса з їх кіньми, та розтирають.

 29. І се походить од Господа сил:дивні ради його, велика премудрість його!

Голова 29.

Горе Аріїлу* — Аріїлу, городові, що в йому жив Давид! додайте рік до року;** тимчасом нехай собі заколюють жертви.

 2. Во я стісню Аріїла, й настанеплач та смуток, і буде він у мене, як аріїл.

 3. Розтаборюсь я кругом тебе, й стисну тебе сторожжю чуйною, й здвигну проти тебе башти утверджені.

 4. І будеш понижений; зпід землїбудеш говорити; глухий буде зпід землі твій голос; голос твій буде, як у того, що з черева промовляв, й зпід персті пошептом виходити ме мова твоя.

 5. Ворогів же в тебе буде, як мілкого пилу, й товп лютих, наче розвіяної полови; а станесь усе нагло, нечайно, як оком мигнути.

 6. Господь Саваот навідав тебе громом, землетрусом; страшним шумом бурі та вихру, і поломвм огня, що все пожерае.

 7. (Але й вони борзо зникнуть) І, яксонне видиво нічне, буде товпа всї'х тих народів воюючих проти Аріїла, й усїх, що на його наступили, обложили й його стиснули.

 8. 1, як голодному сниться, що вінїсть, а прокинеться, — аж голод його мучить; та й, як багнущому сниться, що він пв, а прокинеться, — аж * Аріїд=*лев, так названий тут Еру салим задля своєї краси і сили. В ст. 2. Аріїл значить: баран, на заріз за гріхи призначений. ** А тодї прийде Сеннахерим, воювати його.

40