Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/683

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

671

Книга пророка Еремії 15. 16.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 15. 16.

ворота землї; зроблю бездітними, вигублю нарід мій: вони бо не вертаються 8 доріг СВОЇХ.

 8. Удовиць їх буде в мене більш,ніж піску в морі; приведу на них, на матір молодїжі,пустошників опівдні; нападе на них несподівано страх і переляк.

 9. Лежить знеможена тая, що сімохпородила, видихує душу свою; сонце її зайшло, як іще був день: осоромлено її й окрито стидом. Я ж і останок із них оддам під меч в очах ворогів, говорить Господь.

 10. Ой горе менї, нене моя, що тимене вродила, чоловіка, на котрого сварять, й ворогують у цілій землі! Нікому я не позичав на лихву й ніхто не визичав менї на лихву, а всї проклинають мене!

 11. Сказав же Господь: Конець твійбуде добрий, я заставлю й ворога обійтись 8 тобою добре в лихій годині і в час смутку.

 12. Хиба твоє валізо покрутить півночне залїзо й мідь.

 13. Достаток твій і скарби твої подам на луп, без плати, 8а всї гріхи твої у всіх твоїх гряницях,

 14. І відправлю з ворогами твоїмив землю, що ти її не знаєш; бо огнем загорівся гнїв мій, — буде палати на вас.

 15. Господи! ти все внаеш; спогадаймене, заступися за мене й відомсти за мене гонителям моїм; не погуби мене через довготерпеливість твою до них; ти ж знаєш, що се 8а тебе я наругу приймаю.

 16. Знайшов я слова твої і неначез'їв їх; і було слово твоє менї в радість і в веселощі серцю мойму; бо названо мене імям твоїм, Господи Саваот.

 17. Не седїв я в громаді веселій, іне веселився; під важкою рукою твоєю седїв я самітен, бо сповнив єси мене досадою.

 18. Чого така довга болесть моя, моярана така тяжка, що не дається загоїти? Чи то ж будеш менї оманним джерелом, непевною водою?

 19. На се так сказав Господь: Як тинавернешся, то я підніму тебе й будеш стояти перед лицем моїм; а як відлучиш дороге від пустого то будеш у мене устами моїми. Вони самі будуть обертатись до тебе, а не ти будеш обертатись до них.

 20. 1 зроблю тебе проти сих людейнепоборимим мідяним муром; вони будуть напирати на тебе, та тебе не подужають; я бо 8 тобою, щоб тобі помагати й тебе рятувати, говорить Господь.

 21. 1 врятую тебе з руки лихих і вибавлю тебе з рук тїснителїв.

Голова 16.

І надійшло до мене слово Господнє:

 2. Не бери собі жени, й нехай небуде в тебе синів і дочок в сїй землі.

 3. Так бо говорить Господь про синів й дочок, що родити муться на сьому місцї, і про їх матерей, що роджати муть їх, і про їх отців, що появляти муть їх у сїй країні:

 4. Тяжкими родами смерті помрутьвони, і не будуть їх анї оплакувати анї ховати; гноєм лежати будуть верх землї; мечем і голодом будуть вигублюватись, а труп їх годувати ме птаство піднебесне та зьвіррє земнє.

 5. Ще ж так говорить Господь: Неввіходь у господу до сумуючих і не ходи плакати та жалувати з ними; бо відняв я спокій сьому народові, говорить Господь, і 8милуваннє й спожалїннє.

 6. І повимірає все велике й мале вцій країні, й не будуть себе нарізувати, анї обстригати голови по них.

 7. І не будуть їм ломити в смуткухлїба на ровраду по мертвому, й не будуть подавати їм розважального кубка по батькові чи по матері.

 8. Так само не ходи й у таку господу, де бенкетують, щоб із ними седїти, їсти та пити;

 9. Так бо говорить Господь Саваот,Бог Ізраїля: Ось, я перерву в сьому місці перед очима в вас і за живота вашого голоси радощів і веселощів, та сьпіви молодому князеві й молодій княгині.

 10. Як перекажеш сьому народовівсї оцї слова, й вони казати муть до тебе: За що Господь вирік усе те велике зло, й яка наша провина та які