Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/698

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

686

Книга пророка Еремії 29. 31.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 80. 81.

дини) Яковові та й вмилосерджуся над господами його, й побудувсь наново місто на узгіррю свойму, та й храм построїться по давному.

 19. 1 понесеться в них подяка й лунати муть веселощі; й буду намножувати їх, а не поменшувати, й доведу їх до честі, й не дам їх зневажати.

 20. Сини Яковові будуть у мене такими, як перше, й громада його стояти ме передо мною твердо; усїх же гонителів його буду карати.

 21. 1 вийде гетьман його 8 него самого, й володарь його народиться зпосеред него; й я пригорну його, й він приступить до мене; бо й хто ж би зважився сам приступити до мене? говорить Господь.

 22. І будете ви моїм народом, а ябуду вашим Богом.

 23. Ось, гнїв Господень вриваєтьсяхуртовиною, буря грізна; вона спадав на голову бевбожних!

 24. Не відвернеться палкий гнїв Господень, аж докіль не докаже й не спевнить задумів серця свого. Зрозумієте се в днях послїдних.

Голова 31.

Того часу, говорить Господь, буду я Богом усїм родам Іврайлевим, а вони будуть моїм народом.

 2. Так бо говорить Господь: Нарід,що уйшов від меча, знайшов милосерде в пустинї; ійду дати супокій Іврайлеві.

 3. Здавна явився менї Господь, і сказав: віковічною любовю полюбив я тебе, тим і розпростер над тобою ласку мою.

 4. Та й тепер відновлю тебе, і станеш обновлена, ти, дівице Ізрайлева; знов будеш красуватись в бубнами твоїми, виступаючи в веселому хороводі;

 5. Знов понасаджуєш виноградникипо Самарийських узгіррях; виноградарі, що будуть їх насаджувати, будуть самі й користуватись ними.

 6. І прийде день, коли сторожі покликати муть по горах Бфраїмовнх: Уставайте, пійдемо на Сион, до Господа, Бога нашого 1

 7. Так бо говорить Господь: Висьпівуйте, радісно про Якова, викликайте перед головою народів; хвалїте голосно й промовляйте: Спасай, Господи, нарід твій, останок Івраїля!

 8. Ось, я приведу їх із північньоївемлї й позбіраю з усїх країн земних, — сліпий і кривий, вагітна й породіля разом І8 ними, — велика громада вернеться сюди.

 9. З плачем ійшли вони, а я поведуїх у радощах; вести му поблизь потоків по рівній доровї; на ній вони не спотикнуться; бо я — отцем Ізраїлеві, а Ефраїм — первенець мій.

 10. Почуйте, народи, слово Господнє, й вістїть його островам далеким, і кажіть: Той, що розсіяв Ізраїля, той і вбірає його, та й стерегти ме його, як пастир стадо свов.

 11. Викупить бо Господь Якова йвибавить його в руки в того, що був дужший од него.

 12. 1 прийдуть й будуть веселитисьна горах Сионових, і збігатись на дари Господні, на пшеницю, вино й олїю, до ягнят і волів, і душа їх буде, мов добре напоєний водою сад, і не будуть дознавати спраги.

 13. Тодї дївиця веселити меться вхороводї, а 8 нею й молодики й дїди, й поверну печаль їх у радощі, £ втїшу Й 8ВЄСЄЛЮ їх по їх тузї.

 14. І нагодую душі сьвященниківтовщею, а люд мій васититься добром моїм, говорить Господь.

 15. Ще ж так говорить Господь: Чути голосїнне аж у Рамі, наріканнє й риданнв; Рахиль плаче по своїх дітях і не хоче розважитись, бо їх уже нема.

 16. От же так говорить Господь: Перестань плакати-голосити, й нехай очі твої не проливають сльов, в бо плата ва труд твій, говорить Господь: вернуться вони в землі ворожої.

 17. Е ще надія на твою будущину,говорить Господь: дїти твої вернуться додому в гряницї свої.

 18. Чув я плач Ефраїма: Скарав єсимене, — я скараний, мов той бик неосвоєний; верни мене, й вернуся, ти бо Господь, Бог мій.

 19. Коли ти навертав мене, то я каявся ; коли врозумляв мене, — я бився по стегнах; я соромився і стпдався, бо двигав безчесть молодощів моїх.