Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/710

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

698

Книга пророка Еремії 41. 42.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 41. 42.

повкидав у яму, — він і ті люде, що при йому були.

 8. Були ж між ними (побитими) десятеро таких, що кагали Ісмаїлеві: Не вбивай нас, бо в нас доволї запасів на полі, пшениці й ячменю, олії й меду. І він здержався та й не повбивав їх із браттем.

 9. Яма ж, що в її Ісмаїл повкидавусї трупи побитих через Голодїю людей, була та сама, що викопав царь Аса в обороні проти Вааса, царя І8раїлського; її ж то й наповнив Ісмаїл Натанїенко побитими.

 10. Тоді позаймав Ісмаїл у полоньувесь останок люду, що був у Массифі, — царівен і ввесь люд, що Навузардан, старший над прибічниками, передав Годолії Ахикаменкові, — (сих позаймав Ісмаїл Натанїенко) та й пійшов у дорогу до Аммонїїв.

 11. Як же довідався Йоанан Кареенко й вся військова старшина, що була при Йому, про ВСЇ 8ЛОЧИНИ, що вкоїв Ісмаїл Натанїенко,

 12. Узяли вони всїх людей своїх тай метнулись воювати Ісмаїла Натанїенка, й наздогнали його коло великого ставу під Габаоном.

 13. Коли ввесь люд, що йшов І8 Ісмаїлом, побачив Йоанана Кареенка 8 усією військовою старшиною, що була при йому, зраділи,

 14. І всї, що поваймав Ісмаїл І8 Массифи в полонь, повернулись та й перейшли до Йоанана Кареенка.

 15. Тим часом Ісмаїл Натанїенкокинувся з восьма чоловіками та й утїк до Аммонїїв.

 16. Тодї Йоанан Кареенко й вся військова старшина, що була при йому, забрали ввесь останок люду, що позаймав був Ісмаїл Натанїенко 8 Массифи, вбивши Годолїю Ахикаменка, —людей дорослих, військових, жіноцтво й дітвору й скопців, що вавернув із Габаону,

 17. І рушили вони та й з’упинилисьна попас у Химамі, по сім боці Бетлеєму,щоб звідти двинути далїй у Египет

 18. Задля Халдеїв, боялись бо їх, щоІсмаїл Натанїенко вбив Годолїю Ахикаменка, що його царь Вавилонський поставив був намісником у 8емлї Юдейській.

Голова 42.

І приступила вся військова старшина 8 Иоананом Кареенком і Езанїею Гошаїенком й усїм людом од малого до великого,

 2. 1 сказали до пророка Еремії: Нехай упаде наша просьба перед лице твоє; помолись Господеві, твойму Богові, 8а ввесь останок сей, бо нас тілько трохи 8 множества зосталось, як се очі твої бачать, —

 3. Нехай нам Господь, Бог твій, укаже дорогу, якою йти нам, і навчить, що нам чинити.

 4. 1 відказав їм пророк Еремія: Чую,помолюся Господеві, Богу вашому, як бажаєте, й з'ясую вам увесь відкав, який дасть вам Господь. Нї слова не втаю од вас.

 5. І сказали вони до Еремії: Господьнехай буде сьвідком вірностї й правди між нами й тобою, що ми чинити мем усе те, з чим пошле тебе до нас Господь, Бог твій:

 6. Чи легке, чи тяжке воно буде, мипослухаєм голосу Господа, Бога нашого, що до його ми тебе оце посилаємо, щоб нам добре було, як послухаємо голосу Господа, Бога нашого.

 7. Як уплило ж десять день, надійшло слово Господнє до Еремії.

 8. Він покликав перед себе ЙоананаКареенка 8 усією військовою старшиною й з усїм людом од найменшого до найстаршого,

 9. 1 сказав їм: Так говорить Господь,Бог І8райлїв, що до його ви посилали мене, щоб 8Л0ЖИТИ перед ним молитву вашу :

 10. Коли зостанетесь у сій землї, такя вас побудую, а не повалю, насаджу вас і не повириваю, жалую бо вас задля тих злиднів, які допустив на вас.

 11. Не бійтесь царя Вавилонського,що його тепер лякаєтесь, говорить Господь, я бо з вами, щоб вам помагати й вас із рук його рятувати.

 12. Я буду милосердним до вас, і поверну вас у вашу землю.

 13. Коли ж ви скажете: Не хочеможити в сїй землї, та й не послухаєте заповідання Господа, Бога вашого, а скажете: