Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/713

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

701

Книга пророка Еремії 44. 45. 46.


КГШГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 44. 45. 46.

ля пусткою й пострахом і клятьбою, та без осадників, як самі тепер вбачаєте.

 23. Саме через те, що ви ідолам кадили й перед Господом грішили, й не слухали голосу його, та не ходили по закону Господньому й по приказам його та постановам його — за те й побила вас оця лиха година, як ось самі вбачаєте.

 24. І сказав Бремія до всього людуй до всього жіноцтва: Вислухайте слово Господнє, ви, всї Юдеї, що пробуваєте в Египтї!

 25. Так говорить Господь сил небесних, Бог Іврайлїв: Ви й жіноцтво, що своїми устами мовляли те й вашими руками чинили; ви говорите: Хочемо справдити наші обітниці, якими обрекдись небесній цариці, кадити й ливні жертви вистачати. Певнїте ж ваші обітницї й справждуйте ваші оброки;

 26. Та вислухайте ж і слово Господнє, ви, всї Юдеї, що живете в Египтї: Ось, я кленусь вам моїм імям великим, говорить Господь, що нї одна людина Юдейська у всій землї Египецькій не буде вже вимовляти імя моє своїми устами, говорючи: Так певно, як жив Господь!

 27. Я бо буду назирати за вами пильно — вам на погибель, а не на добро; й усї Юдеї, що пробувають у Египтї, будуть гинути од меча та голоднечі, аж докіль до нащадку не вигинуть.

 28. Тілько не багато іх утече од меча й вернеться з землї Египецької в землю Юдейську, останок же Юдеїв, що прийшли в землю Египецьку, щоб там пробувати, дізнається, чиє слово справдиться, — чи моє, чи їх.

 29. А ось вам внак, говорить Господь,що я навідаю вас карою в сьому місці, щоб внали, що слова мої справдяться — вам на лихо.

 30. Так бо говорить Господь: Ось, яподав Фараона ВаФрія, царя Египецького, на поталу ворогам його й в руки настаючим на життє його, як подав Седекію, царя Юдейського, на поталу Навуходонозорові, цареві Вавилонському, ворогові його, настававшому на душу його.

Голова 45.

Слово, яке сказав пророк Еремія до Варуха Нирієнка, як сей списав слова з уст Ереміїних у книгу — в четвертому роцї Йоакима Йосієнка, царя Юдейського:*

 2. Так говорить Господь, Бог Ізрайлїв, про тебе, Варуху:

 3. Ти нарікаєш: Ой горе менї, смуток на смуток причиняє менї Господь; я впадаю на силах від зітхання, й не знаходжу спокою.

 4. Ось як скажи йому: Так говорить Господь: Дивись, що я вбудував, те розвалюю, що понасаджував, викоренюю скрівь по тій землї.

 5. А ти бажаєш собі щось великого?Не бажай; я бо пошлю лихо на всяке тїло, говорить Господь; — тобі ж дам, замість вдобичі, життє твоє на всякому місці, куди повернешся.

Голова 46.

Слово Господнє, що дійшло до пророка Еремії про народи поганські:

 2. Про Египет, а то про військо Фараона Нехао, царя Египецького, що стояло на ЕвФрат-ріцї в Кархамисї, яке побив Навуходонозор, царь Вавилонський, у четвертому роцї Йоакимовому, царя Юдейського:**

 3. О, готуйте щити й списи, й виступайте до бою;

 4. Сїдлайте коні та всїдайте, ви їздецї; ставайте в ряди в своїх шоломах; гостріте списи, вдягайтесь в панцері!

 5. Та що се я бачу? вони в трівозї,подаються взад? їх невміраки побиті, втїкають необзир, — із'усюди страх, говорить Господь.

 6. Та не втече бистроногий, невмірака не врятуєсь; на півночі, коло ЕвФрат-ріки вони спіткнуться й поляжуть.

 7. Хто се піднімаєсь, мов ріка прибуває, мов потоки бурхають водами своїми?

 8. Се Египет піднімається, мов ріка,мов би води потока розбуялись. Підіймусь, мовляє, покрию країну, погублю міста й їх осадників. * Ті слова подані в голові 36. ** IV. Цар. 23 і 29.