Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/717

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

705

Книга пророка Еремії 49.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 49.


 4. Чого пишаєшся долинами? Потечуть левади твої кровю, зрадлива дочко, що, вповаючи на скарби свої, мовляєш: Хто наступить на мене?

 5. Ось, я пошлю на тебе страх 8 усїхоколиць твоїх, говорить Господь, Бог Саваот; порозбігаєтесь необзир, і ніхто не повбірав втікачів.

 6. Та навпосдї я знов ваверну полонян Аммонїїв, говорить Господь.

 7. А про Едома так говорить Господьсил небесних: Невже ж у Теманї та нема розуму? Чи то ж не стало ради в премудрих? хиба ж змаліла їх мудрість?

 8. Утікайте, обернувшись плечима,ховайтесь глибоко в печерах, осадники Деданські, попущу бо погибель на Евава, надходить час навідання мого.

 9. Коли б винники та ввійшли в виноградник у тебе, то певно лишили б скідька не зірваних грон, та й коли б 8ДОДЇІ прийшли в ночі, то набрали б собі, скілько їм треба;

 10. Я ж обберу Езава до нага, всїсховища його повідшукую, нїде не притаіться. Вигублене буде його потомство, й брати його й сусіди його; й вникне він зовсім.

 11. Полиши тілько твої сироти, яне дам їм загинути, та й вдови твої нехай вповають на мене.

 12. Так бо говорить Господь: Ось, іті, що їм не належалось би пити кубка кари, будуть його конче пити, а ти б то не мав бути покараний? Нї, не втечеш безкарно, мусиш випити.

 13. Кленусь бо самим собою, говорить Господь, що Восор станеться острахом, сьміховшцем, дивовижею й прокляттєм, а всі його міста поробляться вічними пустками!

 14. Я чув звістку від Господа, та йпосли порозсилано вже до народів казати: Збирайтесь, ійдїть на него, ставайте до бою!

 15. Ось бо, я вчиню тебе малим міжнародами, згірдним перед людьми.

 16. Грівна постава твоя і надуте серце завели тебе, живущого в печерах скельних та вершинах гірських. Бо хоч би ти так високо, як орел, звив ГНІЗДО собі, то я й звідти скину тебе, говорить Господь.

 17. 1 зробиться Едом острахом; хтопопри його буде переходити, в'уміється і буде посвистувати, споглядаючи на рани його.

 18. Як Содома та Гоморра провалились, а з ними й сусідні городи, говорить Господь, так і там ніхто вже не буде жити, й ніяка людина не поселиться.

 19. Ось він*, як той лев, виступитьвід вижин Йорданських на ті утверджені місця; їх же я зневолю швидко вийти з Ідумеї, і, хто вибраний, того над нею поставлю. Хто бо рівня менї? і хто стане вимагати в мене відповіді? та й де той пастирь, що встояв би проти мене?

 20. Тим же то слухайте про постанову Господню і що він судив учинити Едому, та й що задумав зробити осадникам Теманським: дїйстно, найслабші з того стада займуть їх у полонь і попустошать осади їх.

 21. Від гуку їх упадку стрясеться земля, а луна від їх крику чутна буде поза Червоним морем.

 22. Так, орлом підійметься він, налетить і ровпустить крила понад Восором, і серце невміраків Едомських буде тоді, як серце в жінки-породїлї.

 23. Про Дамаск: Осоромлені Емат іАрпад: почувши сумну вість, вони впали духом; трівога обгорнула їх, неначе на морі, не мужуть успокоітись.

 24. Опустив руки Дамаск і кинувсяна втеки; його обняв страх, схопили його болї й муки, мов породілю.

 25. Ой чом же не вцїлїло се містославне, сей город, що ним я втішався?

 26. Так, поляжуть молодики його наулицях його й усї військові люде погибнуть того часу, говорить Господь сил небесних.

 27. І розложу огонь попід мурамиДамаськими, й пожере він палати царя Венадада.

 28. Про Кедар і про царства Азорські, що (опісля) звоював Навуходонозор, царь Вавилонський, так говорить Господь: Уставайте, рушайте на Кедар та й звоюйте тих осадників восточних! * Навуходонозор.

45