Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/758

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

746

Книга пророка Езекиїла 29.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 29. ЗО.

ред спустошених земель, і стояти муть пустками городи його посеред спустошених городів сорок років, і розпорошу Египтян проміж народами й розкидаю їх по землях.

 13. Так бо говорить Господь Бог:Як упливе сорок років, позбіраю знов Египтян спроміж народів, що між ни* ми були розсіяні.

 14. 1 заверну Египецьку полон, і приведу їх назад у землю Патрос, у країну, звідки вони взялись, і будуть там царством невеличким.

 15. Буде воно менше од инших царстов, і не підніметься понад народи; та й зроблю його малолюдком, щоб вони вже над народами не панували.

 16. І не будуть вони вже ДОМОВІ І8райлевому надїею, не буде повторятись гріх їх, що до него за підмогою ввертались; і зрозуміють, що я — Господь Бог.

 17. У двайцять сьомому ж році, первого місяця, первого дня в місяці, надійшло слово Господнв до мене:

 18. Сину чоловічий! Навуходоновор,царь Вавилонський, вавдав свойму війську тяжкої праці проти Тиру: кожна голова облисіла й кожне плече обдерте; та плати нї йому нї війську його не було від Тиру за роботу, що він завдав собі проти його.

 19. Тим то Господь Бог так говорить: Ось, я дарую Навуходонозорові, цареві Вавилонському, Египецьку вемлю, щоб він позабірав її скарби та загорнув те, що вона загарбала, й се буде заплатою його військові.

 20. У заслуженину за роботу, що вінтам робив, даю йому Египецьку землю, вони бо там робили мою роботу, говорить Господь Бог.

 21. Того часу вирощу рога (силу)домові Іврайлевому й відчиню тобі уста серед них, і взнають, що я — Господь.

ГОЛОВА ЗО.

І надійшло до мене слово Господнв:

 2. Сину чоловічий! пророкуй іпромов: Так говорить Господь Бог: Голосіть: Ой, чорний, нещасний день!

 3. Бо вже близько день; так, близько вже день Господень; хмарний день; година народів надходить.

 4. І прийде меч на Египет, і покривстрах Етіопію, як у Египтї падати муть побиті, коли повиношені будуть скарби його й поруйновані підвалини його.

 5. Етіопія й Ливія й Лидия і ввесьпомішаний нарід і Хуб і ввесь люд тих земель, що з ними сполучені, поляжуть із ними од меча.

 6. Так говорить Господь: Упадутьпідпори Египту, й повалиться гординя могучостї його; од Мигдола до Сіени падати муть у йому од меча, говорить Господь Бог.

 7. 1 опустів він серед попустошенихземель, і стояти муть міста його серед попустошених городів.

 8. І врозуміють вони, що я — Господь, як пущу Египет на пожар, і всї підпомочнпки його будуть порозтирані.

 9. У той день вийдуть посли на суднах від мене, щоб ізлякати байдужних Етіопіїв, і нападе на них перестрах, бо ось, день Египту — він і до них надходить.

 10. Так говорить Господь Бог: Зроблю кінець многолюдному Египтові рукою Навуходонозоровою, царя Вавилонського.

 11. Він і в ним люд його, найлютїнший між народами, будуть приведені пустошити вемлю, й добудуть вони мечі свої проти Египту й сповнять землю побитими.

 12. І повисушую ріки, й віддам землю злюкам у руки, й спустошу землю рукою чужоземців із усїм, чим вона повна. Я, Господь, сказав се.

 13. Так говорить Господь Бог: Оберну в нїщо ідоли й повигублюю боввани в Мємфисї, й з землї Египецької не буде вже більш князя, й наведу страх на Египет.

 14. І спустошу Патрос, і пущу пожаром Зоан, і розпочну суд над Но.

 15. І вилию гнїв мій на Син, твердиню Египецьку, й вигублю натовп людей в Но.

 16. Пущу Египет із огнем, задрожить Син, Но повалиться, а на Ноф (Мємфис) нападе ворог серед дня.

 17. Молодики в Онї й Нубастї поляжуть од меча, а останок пійде в неволю.