Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/776

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

764

Книга пророка Езекиїла 45. 46.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 45. 46.

раїлї, щоб КНЯ8Ї мої вже не тїснили люду мого, та щоб оддали вемлю домові Іврайлевому по поколіннях його.

 9. Так бо говорить Господь Бог: Буде 8 вас, князї Ізрайлеві! Перестаньте кривдити та пригнітати, и чиніте суд і правду; годї вам витискати нарід мій із його держави, говорить Господь Бог.

 10. Нехай буде в вас справедливавага й справедлива е«а (міра) й справедлива кварта.

 11. ЕФа й кварта нехай будуть усюди однакової міри, щоб у квартї містилась десятина гомера (корця), й ув єфі десятина гомера; міра їх мав визначуватись після гомера.

 12. У секлі — двайцять гер; а двайцять секлів, двайцять пять і пятнайцять секлів становити муть мину (гривну).

 13. Ось яку данину маете даватикнязеві: шесту частину єфи від гомера пшениці й шестину єфи від гомера ячменю.

 14. Установа ж про олїю: від корцяоливи — десятину кварти; десять батів (кварт) становлять гомер, бо в гомері десять батів;

 15. Одну вівцю від отари, що маєдві сотні овець, 8 розкішного пасовища Іврайлевого: — все ’це про хлїбовий принос і про всепаленнє й подячню жертву, та й про їх очшценнв, говорить Господь Бог.

 10. Увесь нарід у вемлї мав даватисей принос князеві в Івраїлї.

 17. А князь мав приносити всепаЛЄНН6 й хлібові жертви й ливні в сьвята, й кожного нового місяця й у суботи, та ві всї празники дому Ізрайлевого; він мав приносити жертву ва гріх і хлїбовий принос і всепаленнє й жертву мирну на очищеннє дому Ізрайлевого.

 18. Так говорить Господь Бог: Упервому місяці, первого дня в місяцї возьми 8 товарячої череди назимка без скази та й очисти ним сьвятиню.

 19. Сьвященник нехай возьме крові8 сієї жертви за гріх та й покропить на подвої в храмі й на чотирі утли жертівника в майдані* й на подвої воріт серединнього двора.

 20. Так само вчини й сьомого дня вмісяцї ва тих, що провиняють нароком І8 в простоти, та й так очищайте храм.

 21. У первому місяцї, чотирнайцятого дня того місяця мав бути в вас паска, сьвято семиденне, а тодї треба їсти опрісноки.

 22. У сей день князь принесе ва себе й ва ввесь нарід в вемлї назимка на жертву ва гріх.

 23. І черев сї сім днї буде він приносити на всепаленнє Господеві щодня по сїм назимків і по сім баранів без скази, а на жертву ва гріх щодня по ковлу в козиної отари.

 24. Хлїбовою ж приносу ма« він приносити по єфі на барана та по гпиу оливи на ефу.

 25. У сьомому місяцї, на пятнайцятий день місяця, у семиденне сьвято, має приносити що-дня те ж саме: таку ж саму жертву ва гріх, таке саме всепаленнє, стілько ж приносу хлібового й стілько ж оливи.

Голова 46.

Так говорить Господь Бог: Брама всерединнього двора, повернена лицем на схід сонця, має бути замкнена черев шість робітніх днїв, а в субітний день і в день нового місяця має бути відомкнена.

 2. Князь прийде черев внадвірні сіни та й стане в подвоях сих воріт; і впорають сьвященники всепаленнб його й подачню жертву його; й поклониться він Господеві 8 порозї воріт, та й вийде собі, а ворота вістануться невачиненими до вечора.

 3. Та й нарід має покланятись передГосподом коло ввіходу в ворота в суботи й в дні* нового місяця. . 4. А всепаленнє, що принесе князь Господеві субітнього дня, має бути в шестерьох ягнят без скази та 8 барана без скази.

 5. Хлїбового ж приносу — еФана барана, а на ягнята хлїбового приносу, скілько рука його подасть; оливи же один гин на ефу.

 6. У новомісячній день приноситиме він ів товарячої череди назимка, без скази, а так само й шестеро ягнят та барана без скави.

 7. Хлїбового ж приносу дасть він