Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/804

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

792

Книга пророка Иоіла 2. 3.


КНИГА ПРОРОКА ЙОІЛА 2. 8.

жу, й навернітесь до Господа, Бога вашого, він бо благий і милосерден, довготерпеливий і вірно милуючий та й болїє над нещастєм.

 14. Хто знав, чи він не пожалує вас,і не дасть свов благословенне на хлібові та ливні приноси Господеві, Богу вашому.

 15. То ж ватрубіте трубою на Сионї, визначіть піст, і оповістіть сьвяточні збори.

 16. Зберіть народ, скличте збори,позбірайте старих, дїти й немовлят при грудях; нехай вийде жених із своєї сьвітлицї і молода з своєї комори.

 17. Між двором і жертівником нехайзаплачуть сьвященники, божі слуги, та й промовлять: Пожалься, Господи, люду твого, не подай наслїддя свого на поругу, щоб невірні 8 його не сьміялись. Чого б говорити невірним між собою: Де Бог їх?

 18. А тодї пожалує Господь вемлюсвою і пощадить свій нарід.

 19. І відповість Господь та й скажесвому народові: Ось, я пошлю вам хлїб і вино й олію, і будете споживати їх, та й не подам вас уже в наругу невірам;

 20. А того, що прийде в півночі, явідверну од вас і прожену його в безводню пустиню; переднє крило його сягати ме в восточнє, а вадне до західнього моря, і завонїє трупами його й пійде від них смород, ва те, що стільки наробив лиха.

 21. Не бійся ж, ти, земле; радуйся і веселися, бо Господь великий, він довершить теє.

 22. Не лякайтесь, животини, бо пасовища в степах ізнов вавеленїють травою, дерева почнуть наново родити, Фиґовина й виноградник покажуть ізнов свою силу.

 23. Та й ви, чада Сионові, зрадїйтей втішайтесь Господом, Богом вашим, бо він подасть вам дощу доволї, посилати ме дощ, — дощ раний і пізний, як і перед тим.

 24. І сповняться гумна пашнею, авино та олїя будуть переповнювати посуд під тискарнями.

 25. І поповню вам усе за всї ті часи,коли в вас пожерала все сарана, черви, гусїнниця та жучки — те військо моє велике, що я насилав на вас.

 26. І їсти мете до наситу, а споживаючи, будете славити імя Господа, Бога вашого, що так з вами предивно вчинив; і нарід мій сорому вже не дознає.

 27. 1 зрозумієте, що я — посеред Івраїля, та що я — Господь, Бог ваш, і нема другого, а тим і нарід мій сорому не дознає.

 28. І станеться після сього, що навсякого в’іллю мого духа, й будуть сини ваші й дочки ваші пророкувати; старим людям у вас будуть сни од мене снитись, та й молодї в вас будуть видива бачити.

 29. Ба й на раби й рабинї я тогочасу влию духа мого.

 30. А опісля покажу внамення на небій на землі: кров і огонь і стовпи диму.

 31. Сонце обернеться в темряву, амісяць — у кров перед тим, нїм настане день Господень, великий і страшний.

 32. 1 буде того часу: Кожен, хто прививати буде ймя Господнє, спасеться; бо тілько на Сионї і в Ерусалимі буде спасенне, — як сказав Господь, — та в останках, що їх Господь покличе.

Голова 3.

Ось бо, в ті днї, як я заверну полонь Юди й Ерусалиму, —

 2. Позбіраю всі народи на ЙосаФатовій долинї, і заведу там над ними суд 8а мій люд, 8а моє наслїддє, ва Ізраїля, що вони його між невір порозкидали, й мою 8емлю між себе паювали.

 3. Та й про мій нарід вони металижереб, і міняли хлопя ва блудницю, продавали дівчину ва вино, щоб було що пити.

 4. І що ж ви менї вчините, Тире 5Сидоне, та й ви, всї примежні Фидистії ? Може ви схочете помститись на мені? схочете відплатити менї? Та ж мені легко, обернути таки вараз вашу відплату на голови ваші.

 5. Ви бо вабірали срібло мов та волото моє й що дорогого було в мене, та й заносили в божницї ваші,

 6. Ба й синів Юдиних і осадниківЕрусалимських продавали ви Греках,