Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/834

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

822

Книга пророка Малахія 1.


КНИГА ПРОРОКА МАЛАХІЯ 1.


 9. І царювати ме Господь над усієюземлею; один тодї буде Господь, і одно ймя його.

 10. Вся та земля буде, як би одно поділяє від Габаону до Реммону, на полуднє від Ерусалиму, що стояти ме високо на свойму місцї й заповниться осадниками, од Беняминової брами до місця давних воріт, до наріжних воріт, і від Ананеїлової башти до царських тискарень.

 11. І жити муть люде там, і не будевже прокляття, а стояти буде Ерусалим безпеч.

 12. І от яка буде язва, що нею вдарить Господь усї народи, що будуть воювати Ерусалим: у кожного нидіти ме тїло його, як іще він стояти ме на ногах; очі його потануть у ямках своїх, а язик його висохне в роті йому.

 13. І настане того часу між нимивелика вамішанина од Господа,—так | що вони хапати муть одно одного за руку, й буде здійматись рука проти руки ближнього свого.

 14. Та й Юда воювати ме проти Ерусалиму; й понагромаджують скарби всіх народів, золото, срібло та одежу в великому множестві.

 15. І така ж явва побв конї, мули,верблюди й осли та й усяку скотину, яка буде в військовому таборі в них.

 16. 1 буде опісля: всї, що позостаються з усїх тих народів, що приходили проти Ерусалиму, будуть сходитись що-року, щоб поклонитись цареві, Господеві сил небесних, і сьвяткувати сьвято кучок.

 17. Коли ж которий рід на вемлї тане пійде в Ерусалим упасти перед царем, Господом сил, то не буде дощу в них.

 18. І коли Египецьке племя не збереться в дороіу й не прийде, то й у його не буде дощу, й прийде на його така ж кара, якою побивати ме Господь народи, що не приходили на кучкове сьвято.

 19. Ось, що буде ва гріх Египту й8а гріх усїм народам, що не прийдуть обходити сьвято кучок.

 20. Того часу й на кінській уздї надписувати муть: Господеві присьвяче1 но, та й казани варові в Господньому домі будуть уважатись 8а сьвящені так само, як чаші перед жертівником.

 21. Усякий котел у Ерусалимі й уЮдеї буде присьвячений Господеві сил небесних, і всї, що жертвувати муть, будуть приходити й брати їх та й у них варити, й не буде тих часів ніякого крамаря в дому Господа сил небесних.

КНИГА ПРОРОКА МАЛАХІЯ.


Голова 1.

Пророче слово Господнє до Ізраїля через Малахію.

 2. Я полюбив вас, говорить Господь.Ви питаєте: У чому показалась любов твоя до нас? — Хиба ж Евав не брат Яковів? говорить Господь ? а однакже я полюбив Якова,

 3. А Езава я зненавидів, так що гори його поробив безлюддєм, а наслїддє його — пробутком шакалів.

 4. Коли б Едом сказав: Хоч мирозбурені, та ми повідновлюємо розбурене, то Господь Саваот каже на те: Вони побудують, а я порозвалюю, так що їм приложать призвіще: Країна безбожності, — нарід, що на його Господь прогнівився по віки.

 5. Своїми очима ви се побачите тай скажете: Звеличив себе Господь над Іврайлевим займищем!

 6. Син шанує батька, а раб — панасвого; коли ж я батько, так де ж та почесть, що менї подобає? й коли я пан, де ж те поважаннв для мене ? говорить Господь Саваот до вас, сьвященники, що 8неважаете ймя мов? Ви питаєте: Чим же ми зневажаємо ймя твоє?

 7. Ось, ви приносите нечистий хлїбна мій жертівник, та ще й питаєте: Як ми зневажаємо тебе? От тим, що