Сторінка:Тодор Гай. Парники (Київ, 1924).djvu/39

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

спішаючи, як найшвидче, щоб не випускати з парників зайвого тепла, тому завжди при роботі більш як одну ряму не підіймають.

VII. Праця біля парників та догляд.

Сівба. Для парників ще важливіше ніж для города добірати гарного насіння, яке тільки при умовах доброї схожости та найкращої якости може. виправдати всі оті дорогі заходи біля парників. Корисно випробувати схожість насіння перед висіванням у парники. Для того відлічити штук зо 100 насінин і покласти їх на перепускальний папір, намочений або поставлений на шкляній дощечці над мискою з водою, в яку спускають кінці паперу. Поставивши таке насіння в тепле місце стежать через 2 дні за тим, скільки насінин проросте чи покільчиться. Чим більш та чим скоріш покільчиться насіння, тим краще насіння. Через 5–6 день кільчення повинно закінчитися майже у всякого насіння; якщо цього не буде, то це ознака, що насіння кепське і з ним не варт возитися. Лише деяке насіння проростає трохи довше, до 10–14 день; до таких належить насіння моркви, петрушки, буряків, салєри, цибулі та инш; але з них у парники висівають хіба тільки цибулю, салєру.

Сіють, звичайно, рядками, з тією метою, щоб рослини були всі в однаковому становищі та однакових вигодах що-до умовин світла, тепла, води та поживи; бо нам важливо мати рослинки однакового