Сторінка:Тодор Гай. Парники (Київ, 1924).djvu/42

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Через днів два потрібно дати парникові хвилин на 3–4 провітритися, бо в цей час можуть уже з'явитися сходи, а молоді рослинки вже потрібують і свїту, й свіжого повітря.

Що до води, то поливати з початку парникові рослини зовсім не потрібно, бо й земля, й гній постачають їм доволі води. На перших порах, коли ще досить холодно, провітрювати парники слід обережно й недовго, на день відкривати рями не більш як на 1 годину, та й то в тиху погоду.

Рями власне не відкривають, а тільки трохи їх підіймають і спирають на спеціяльних підставках, що показані на мал. 9. Підіймати ряму треба завжди з боку, протилежного до того, звідкіль дме вітер, і в холодні дні не більш як на 1–2 вершки; це вдасться зробити за допомогою тих таки підставок, які ставиться то боком, то просто, на ребро — і т. д. Від того, яка стоїть погода надворі, й залежить коротший чи довший час провітрювання, На час провітрювання треба захищати парники від зайвого вихоложування матами, які на день звивають, кладуть проти тих щілин у парниках, куди може задути вітер.

Розсажування. Звичайно парники використовують не для одного тільки сорту рослин. Вже з того, що говорилося про призначення парників, на початку цієї книжечки, бачимо що в парниках сіють і розсаду, сіють і ріжну ранню городину. Від того залежить також і густість засіву — розсаду сіють густіше — на 1 вершок рядок від