Перейти до вмісту

Сторінка:Труди фізично-математичного відділу. Том II. Вип. 2-5. 1926.pdf/423

Матеріал з Вікіджерел
Сталася проблема з вичиткою цієї сторінки
Опис окремих випадків. (Серія 1924-го року).

№ 68. Тriton taeniatus. 7/V. Слуховий пухирець вирізаний у зародка на стадії І та імплантований другому, що був на стадії II. Фіксовано 7/VI. Слуховий пухирець лежить між Рro - та mesonephros та між спинними та черевними м'яснями, утворює великий горбок на боці. Лабіринт значно роздутий, непевної форми, не поділений на частини, стінки тонкі з плескатого епітелію. Жадної хрящевої капсулі немає, хоч нормальні капсулі утворилися вже давно. В аксіяльному кістякові розвинено ребра, невральні дуги та інтервертебральні хрящі. Інтервертебральний хрящ в одному місці, проти слухового пухирця, відмінивсь, мабуть у наслідок якогось пошкодження підчас операції. Хрящ утворює горбок та й сам значно відмінивсь, а саме: в ньому дуже мало ядер, а в міжклітинному надіб'ї є якась зернястість. Горбок цей відділяє від слухового пухирця шар м'яснів та злучна тканина. Слуховий пухирець ніде не доторкується до хорди або до ребер.

Цей №6 є зразок того, що иноді ніяких хрящів коло лабіринту не буває. Таких випадків у мене є кілька з серії, що була оперована в 1925 році.

Рис. № 1. Triton taeniatus № 80. А. Розтин через тіло личинки попереду від місця імплантації. В. Комбінація двох розтинів в районі імплантації. N — спинний мозок, An — невральні дуги, Ch — хорда, C - ребро, L - лабіринт, Cc - капсулярний хрящ, Nph - ниркові протоки, My - міотом, Eb - пупок кінцівки, Мb — м'ясневий пупок.

Nº 80. Тriton taeniatus. 15. V. Стадія операції III. Фіксовано 14. VI. Слуховий пухирець лежить у стінці тулуба, стиснений з боків, горішнім краєм сягає до рівня хорди. Відділи лабіринту не намічені. Горішню частину пухирця вкриває плескатий хрящ; це з певністю можна вважати за частину капсулі, що не вкриває всього лабіринту. Другий хрящ лежить вентрально від лабіринту в бічній стінці тулуба, але він має зовсім инший вигляд і відділений від лабіринту злучною тканиною. Аксіяльний кістяк на тій самій