течією безнайменної річки, що витікає з болот Воробьє, Черлене і Ковбаса. Далі до хутора Довгосільський Млин видко на правому березі знову лише великі піскуваті осипища, що досягають, наприклад, в урочищу Руднище відносної височини до 10 метрів (абсолютна височина цього урочища, згідно з нівелюванням західньої експедиції для висушування болот, є 84,7 сажня, а рівень ріки Уборти виносить тут улітку 80,3 сажня; див. № 9, стор. 104 і 105; № 58, стор. 38, під № 761).
§ 60. Біля гати хутора Довгосільского Млина в одному тільки місці на правому березі з-під грубих осипищ, польодовикового сипкого піску визирає невеличка скеля дуже звітрілого, темно-сірого, дрібнозернястого гнейса 1,7 метра заввишки над рівнем ріки. Підніжжя скелі безпосередньо обмивається рікою. Гнейс тут перетинається декількома жилами червоного граніта від 10 до 15 сантиметрів завширшки; жили різко обрисовані з обох боків, ідуть досить викрутасто і складаються з досить грубозернистої породи, що є бідна на лосняк і містить у собі червоний, каолінізований ортоклаз; ця жильна порода (як і уся скеля гнейса) є дуже звітріла і розсипається від вдара молотком на жорству: свіжих зразків породи здобути тут неможливо.
§ 61. Нижче хутора Довгосільського Млина на правому березі ріки Уборти знаходиться гирло сухої балки (урочище Восне); ця балка цікава через те, що вона має тут обидва береги надзвичайно стрімкі, майже зовсім прямовисні, а вони зложені тільки з сипкого, дрібнозернястого польодовикового піску. Причина здібности цього звичайного польодовикового піску утримуватися через довгий час у прямовисних майже стінах є, очевидьки, в його значній вокгості; він увесь є просякнутий грунтовою водою, що затримується мабуть здолу якоюсь непроникливою для води породою, що не виступає на поверхню; при висиханні поверхневих частин стін у відслоненнях пісок ступнево обсипається і обвалюється дрібними плитками. Видима грубість верстви польодовикового безнаметньового піску є тут досить значпа і досягає 8,5 метрів.
§ 62. Нижче описаної балки по течії ріки Уборти на правому її березі до млина біля села Рудні Бистрої існує три невеликих виступи сірого дрібнозернястого гнейса, що визирають біля самого рівня ріки з-під величезних осипшц польодовикового піску, які вкривають собою схили берега на усьому останньому просторі берега. Гнейс і тут є досить міцно звітрілий, жили граніта в ньому не сностерегаються. Правий беріг тут усюди є високий (до 10 метрів відносної височини над рівнем ріки) і урвистий; схили його зложені з польодовикового піску.
§ 68. Трохи нижче по течії ріки на вершку правого берега, в сосновому лісі, спостерегається чимало приземкуватих, опуклих піскуватих горбів з неправильними обрисами у плані; вони складаються з сипкого польодовикового піску і скидаються на руїни польодовикових барханів, але напевно за такі не можуть бути визнані. Далі на схід починаються вододільні лісові болота (відножини обширого болота Муд-