Літ.: Звідомлення злученого українсько–американського допомогового комітету: З діяльності в Західній Європі за 1948 рік. — Мюнхен, 1949; Маруняк В. Українська еміграція в Німеччині і Австрії по другій світовій війні. — Мюнхен, 1985, т. 1.
О. С. Кучерук.
«ЗОВНІШНІ СПРАВИ» — науковий журнал. Заснований в Києві в січні 2009. Співзасновники видання — Міністерство закордонних справ України, Дипломатична академія України при МЗС України, Державне підприємство «Журнал Міністерства закордонних справ України «Політика і час». Виходить щомісяця.
Втім, видання має довгу історію. Найперший попередник журналу мав назву «Блокнот агітатора // Видавництво ЦК КП(б)У «Радянська Україна». Це був громадсько-політичний журнал ідеологічного відділу ЦК Компартії (більшовиків) України, видавався в Києві двічі на місяць українською і російською мовами. Починаючи з січня 1941 року, журнал виходив у світ під назвою «На допомогу агітатору» як орган Центрального Комітету і Київського обкому КП(б)У. У 1941 році вийшло двадцять три номери журналу. Під час німецько-фашистської окупації України 1941–1943 не видавався. 1944 видання відновилося під попередньою назвою «Блокнот агітатора»: у цей рік вийшло шість номерів журналу; з 1945 по 1950 виходило по двадцять чотири номера на рік. У липні 1969 щомісячник отримав назву «Під прапором ленінізму». Незмінним залишався ідеологічний наставник — ЦК КПУ, який опікувався виданням до 1991. Журнал пропагував ленінську теоретичну спадщину, висвітлював практику комуністичного будівництва в СРСР, боротьбу КПРС за зміцнення міжнародного комуністичного й робітничого руху тощо. У цей період своєї історії видання, з одного боку, відзначалося надзвичайною заідеологізованістю, з іншого, мало можливість залучати науковців, оскільки публікації на його сторінках зараховувались Вищою Атестаційною Комісією як наукові. Починаючи з 1992, з другого номеру (1273), засновниками журналу були Міністерство закордонних справ України, Міністерство зовнішніх економічних зв'язків України та трудовий колектив редакції. З вересня-жовтня цього ж року (№ 1280–1281) засновниками журналу виступають лише МЗС України та трудовий колектив редакції.
Правонаступником «Під прапором ленінізму» став журнал «Політика і час» (свідоцтво про реєстрацію 9 червня 1994), а єдиним засновником видання виступило МЗС України. Тематична спрямованість журналу була пов'язана з висвітленням питань зовнішньої політики України, зовнішньоекономічних зв'язків, проблем розвитку міжнародних відносин і світової економіки, суспільно-політичного і духовного життя України, діяльності України в міжнародних організаціях.