Сторінка:Чайковський А. Украдений син (Краків, 1941).djvu/17

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

собі Остапа. Що ті московські чорти з парубком зробили? Чей же не вбили, коли й його залишили живим. У балці певно щось довідається. Коли не від тої шинкарки, то від дівчат. Пустився просто на балку. Вже нема чого їхати на Січ. Треба рятувати сина. Він же йому один залишився…

Прийшов під двері господи. Там було тихо. Всі ще спали. Заруба застукав до вікна раз і другий. Хтось усередині заворушився. Відчинилися двері до сіней із хати. Потім сінешні двері відчинилися, й на порозі станула заспана та чорнява дівчина, що її вчора бачив у господі.

— Здорова, дівчино! — привітав її Заруба.

Вона поклала палець на губу, щоб голосно не говорив.

— Не сподівалася я тебе, козаче, тут побачити… Гадала, що тебе ті москалиська вбють… Вчора твого сина повезли кудись… Говорили щось про якийсь царський хор у столиці.

— А що це, дівчино, за клятий шинок, де гостей дурманом напувають та грабують із усього, та ще в степу на поталу вовкам покидають?

— Добре ще, як покинуть у степу та живим лишать. А то частенько, як напоять зіллям, то можна спати до судного дня… Тут перепродують крадене та пограбоване майно. Тут та відьма гарем[1] завела. Скуповує від татар та різних харцизів молоді дівчата та молодиці й торгує ними з уся-

  1. гарем, арабське слово — жіночі кімнати в магометан, куди сторонні не мали права заходити.