Після опубліковання маніфесту 17 жовтня ми гуртом, разом з Грінченком, взялися гаряче за орґанізацію видання щоденної ґазети, але про це я в подробицях записав у початку 1907 року під заголовком — „Перший Рік першої
моглиб обєднатися. Кожна така округа має свою окружну раду, з правом самоврядування в межах округи.
9. Краєва Народня Рада (сойм), окружні ради й громади приручають виконувати свої постанови вибраним людям, одвічальним перед тими зборами, які їх вибрали.
10. Ця виборча влада і взагалі всі урядовці мусять бути краєві люде.
11. Урядові люде відвічальні перед судом, до якого може їх позвати кожен, минаючи їх зверхність.
12. Поліцією порядкують орґани місцевого самоврядування.
13. Рівний для всіх, прилюдний, виборний суд з широкою компетенцією суду присяжних. Інститут умовного засудження. Всі безневинно обвинувачені чи засуджені мають право на відшкодування.
14. Мова в урядових, освітних та инчих інституціях уживається українська. Инчі народности, що живуть на території України, мають рівне з Українцями право задовольняти свої національні, культурні й економічні потреби.
15. Ніяка віра чи церква не може бути краєвою. Всі церковні інституції оплачують та ними порядкують ті, за для кого вони істнують. Виборне духовенство, як це й було в українського народу в старовину.
16. Освіта початкова має бути обовязковою, безплатною і світською для всіх дітей. В середніх та вищих школах дітям, що мають видатний хист до науки, безплатна освіта і, коли треба, то й засоби до життя з краєвих або громадських коштів. Автономія вищої школи. Шкільні програми такі, щоб із низчої школи до середньої, а з цеї — до вищої можна було перейти без спеціяльного екзамену. Справи просвітні мусять так упорядковуватися, щоб нарешті вся просвіта від низчої до вищої зробилася всім доступною і безплатною. Кожна народність має право заводити школи з своєю мовою.
17. Зазначаючи свій соціялістичний ідеал, окремо в справах економічних Партія вимагає:
а) щоб знищено всі посередні податки і замість їх заведено безпосередній проґресивний (поступовий) податок на прибуток;
б) щоб викупляти на власність краю, округ, чи громад усякі підприємства і поперед усього такі, як залізниці, пароплави, копальні, освітлювання, торговля річами першої потреби і т. и.;