Сторінка:Armia Ukrainska - Rozkaz Nr 82 Głównego Dowództwa Wojsk Ukraińskiej Republiki Ludowej - 701-007-001-299.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

В обох випадках представлення надсилаються безпосередньо до Головної Мобілізаційно-Персональної Управи.

Примітка: на забитих старшин представлення робляться на підставі документів чи особистих показань командирів частин.

16. Термін вислуги на рангу таким старшинам за минулий час служби обчисляється на підставі дат регістраційних карток по ступенях, зазначених в арт. 29, розд. II цього положення, а з дня затверження цього положення на підставі послугових листів 1 по категоріях, зазначених в арт. 39 розд. III цього положення.

17. Ті старшини, які вже набули встановленими цим положенням термін на підвищення в наступну рангу, але ще в цю рангу не підвищені, коли будуть представлені до вищоі ранги за бойові та надзвичайні відзначення — раніш підвищуються в порядкові вислуги, а потім розглядаються представлення іх за бойові відзначення.

18. Нагороди рангами за організаційні та бойові відзначення, що були дані під час Української Держави, а також Української Народньоі Республіки по день затвердження цього положення, рахувати як підвищення за вислугу термінів в порядкові військового часу, при чому:

а) коли старшинство в ранзі більше за старшинство, яке належить старшині за вислугу термінів по цьому положенню, то воно залишається, і

б) коли старшинство менше, — то старшині надається старшинство згідно з цим положенням. Надання такого старшинства робиться в нагородному порядкові, по окремому в кожному випадкові представленню (арт. II) й оголошується в наказі війську.

Примітка: 1) П. „б“ не торкається тих нагород рангами за бойово-державні відзначення, які оголошені в наказі війську від 31 травня б р. під ч. 7.
2) Правила про розрахунок термінів вислуги на підвищення в наступні ранги старшин бувшої Галицької арміі, що перебувають нині на службі в арміі У. Н. Р, будуть оголошені додатково після розбору матеріялу, наказів, правил і положень, існувавших в зазначеній арміі. Це не торкається тих старшин галичан, які не були підвищені в наступні ранги по правилах бувшоі Галицької арміі, а лишилися по час роспаду останньоі в тих самих рангах, в яких вони вступили до Галицької арміі й з яких були порейменовані у відповідні Галицькі ранги.

19. При підвищенню в наступні ранги старшинство в останніх надається з дня вислуги термінів, зазначених в цім положенні.

Примітка. 1. Для підвищення в ранги по цьому положенню за вихідні приймаються ті ранги й старшинство в них, які будуть затвердженні наказом війську У. Н. Р. при заліченні старшини на дійсну військову службу (наказ Головноі Управи 1920 р. ч. 41), на підставі дослідів і висновків регістраційних комісій.
2) При вступі на службу старшини залічуються в тих рангах з належним старшинством в них, на які вони придбали право до 12 лютого 1918 р. по законам російської служби (накази Військової Офіціі 1918 р. ч.ч. 221 і 330) і по 17 листопада 1918 р. по законам австрійської служби.
3. Розвязання ріжних непорозумінь і заяв про невикористування старшинами пільг по службі в бувших російській чи австрійській арміях по день демобілізаціі, себто до 12 лютого 1918 р. російськоі й 18 листопаду 1918 р. австрійськоі покладається на обовязки Гонорових Рад; ці непорозуміння чи заяви передаються в Гонорові Ради начальниками частин чи установ на висновок. В разі, коли заінтересована особа не буде задоволена рішенням Гоноровоі Ради, то все листування з приводу цього передається через Головну Мобілізаційно-Персональну Управу на висновок до Вищоі Гонорової Ради.
4. Початком дійсноі українськоі військовоі служби для галичан (старшин і козаків) рахується: в рядах С. С. не раніш 1 жовтня 1917 р. і в Галицькій армії — з дня опановання цією армією м. Львова, себ-то з 22 жовтня 1918 р. (до того служба рахується австрійскою).

20. Ті старшини, яких представляється до підвищення в рангу за бойові та надзвичайні відзначення, виявлені ними до вислуги встановлених термінів в порядкові військового часу, одержують старшинство в новій ранзі з дня відзначення, а коли вони служили в своій ранзі до відзначення половину встановленого терміну, то в новій ранзі ім надається рік старшинства.

Примітка: старшинам, яких представляється до підвищення не за окремі бойові вчинки, а за загальні бойові відзначення, виявлені протягом де якого часу, старшинство надається в новій ранзі з дня представлення.

21. За кожне поранення й контузію під час служби в армії У. Н. Р., одержане старшиною в боях чи взагалі при бойових обставинах, надається один рік старшинства в останній ранзі, в яку старшину чи козака буде підвищено на підставі цього положення.

Примітка: 1. До нагородних листів додаються медичн посвідчення лікарів частин Української дієвої арміі про поранення, засвідчені Командирами Окремих частин.

22. Надання старшинства робиться в загальному нагорооному порядкові.

23. Старшини, не вшановані своїм начальством до підвищення в наступну рангу по вислузі встановлених цим положенням термінів, підвищуються в цю рангу не раніш, як через пів року з дня вислуги. Таким старшинам старшинство в наступній ранзі надається з дня представлення.