Сторінка:Armia Ukrainska - Rozkaz Nr 82 Głównego Dowództwa Wojsk Ukraińskiej Republiki Ludowej - 701-007-001-299.pdf/6

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Всі ці особи підвищуються до наступної ранги по 2-й категорії зазначених в арт. 39 цього положення правил.

Примітка: 1. Право підвищення по тій чи иншій категорії опреділяється так: у кого більша половина служби по 1-му ступінню, тому розрахунок робиться по 1-й категорії розділа III, а у кого більша половина служби по 2-му ступіню, тому розрахунок робиться по 2-й категорії того ж III розділа цього положення.
2. На перебувавших в полонах необхідно додавати до нагородних листів посвідчення, вимогаємі в прим. 2 до п. „а“ арт. 24.

32. Коли не буде можливости точно встановити числа, коли почалась або скінчилась служба в тій чи иншій частині, береться під увагу перше число місяця (наприклад: „…з січня 1918 р. по липень 1919 р. … рахувати: з 1 січня 1918 р. по 1 липня 1919 р.).

33. Підстаршини, юнаки, які не скінчили юнацьких шкіл, і козаки, що заступали старшинські посади, можуть бути вшановані підвищенням за минулий час (а саме: до дня затвердження цього положення) в старшинську рангу на таких умовах:

а) ті, що заступали старшинські посади на протязі не менш як два повних роки: муштрові — в рангу хорунжого з одним роком старшинства з дня затвердження цього положення, а немуштрові — в рангу хорунжого зі старшинством з дня підвищення.

б) ті, що заступали старшинські посади на протязі не менш як один рік: муштрові — в рангу хорунжого зі старшинством з дня підвищення, а немуштрові — в рангу хорунжого без 1 року старшинства з дня затвердження цього положення.

Примітка: Для підвищення таких осіб, окрім вшанування прямого начальства, починаючи з командира сотні, потрібно ще присуд загального зібрання старшин окремої частини про згоду приняття представляемого до свого товариства.

34. Зазначені в 33 арт. підстаршини, юнаки й козаки, які будуть підвищені на підставі цього положення в рангу хорунжого, повинні скінчити скорочений курс юнацької школи при переході армії на стан мирного часу, як це зазначено в арт. 27 розд. 1 цього положення.

35. Обрахунок термінів вислуги на дійсній українській військовій службі робиться з 9 травня 1917 р., згідно з арт. 2 розд. 1 цього положення, вся-ж діяльність вояків Української служби до того терміну нагороджується згідно зі статутами орденів „Республіки“ й „Визволення“, а також згідно з арт. 47—53 розд. IV цього положення про підвищення за бойові та надзвичайні відзначення.

36. Всім старшинам за минулу службу в Українському війську по день затвердження цього положення надається один рік старшинства в останній ранзі, хоч би вони й не прослужили двох повних років в українському війську згідно з арт. 2 розд. 1 цього полонення.

37. За поранення й контузію надається один рік старшинства в ранзі згідно з арт. 21 розд. I цього положення; на увагу приймаються лише поранення з 3-го березня 1917 р. при умові представлення відповідних документів.

38. Розрахунок старшинства й підвищення в ранги за минулий час, а саме по день затвердження цього положення, робиться згідно з правилами, зазначеними в розд. I цього положення, й згідно з правилами підвищення в порядкові військового часу, зазначеними в розд. III цього положення.

РОЗДІЛ III.
Правила підвищення в ранги старшин та козаків в порядкові військового часу.

39. Підвищення старшин в наступні ранги й козаків в старшинські ранги в порядкові військово часу переводиться по трьом категоріям в залежности від того, хто в якій частині перебуває на дійсній військовій службі або яку займає посаду.

40. Частини армії й посади, що до визначених в арт. 39 категорій, поділяються так:

До 1-і категорії належать: 1) дієво-бойові частини всіх найменувань на позиції, 2) командуючі дієвими арміями, фронтами, групами, корпусами, дивизіями, бригадами, 3) старшини оперативних частин та служби звязку ріжних польових частин штабів дієвої армії, 4) бойово-польотні частини авіаційних отрядів.

До 2-ї категорії належать: штаби дієвих армій, фронтів, груп, корпусів, дивізій і бригад всіх найменувань (за винятком старшин оперативних частин та служби звязку) з іх позапозиційними установами. 2) недієві муштрові частини всіх найменувань; 3) ріжні польові та тилові установи й інституції дієвої армії й взагалі всі ті військові організації, які самі не ведуть боїв і не беруть безпосередньої участи; 4) технично-господарчі частини авіаційних отрядів, авто кольони й т. и.

До 3-ї категорії належать: 1) сталі центральні установи Військового Міністерства, 2) військово-наукові установи всіх розрядів; 3) місцеві адміністративно й залізнично-військові установи; 4) ріжні тилові штаби, управління, установи, інституції, військові з'єднання й організації всіх найменувань, які не входять в склад дієвої армії і 5) попавші в неволю до ворога.

41. При переводі старшин та козаків на службу з частин одної категорії до частин иншої категорії, вона механично зі зміною служби