Сторінка:Ivan Ohienko Bible.djvu/32

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

28

Книга Буття 19, 20

лі тієї околиці. І побачив: ось здіймається дим від землі, немов дим із вапнярки...

 29 І сталося, як нищив Бог міста тієї околиці, то згадав Бог Авраама, і вислав Лота з сере́дини руїни, коли руйнував ті міста, що сидів у них Лот.

 30 І піднявся Лот із Цоару, і осів на горі, й обидві дочки́ його з ним, бо боявся пробува́ти в Цоарі. І осів у печері, він та обидві дочки його.

Гріх Ло́тових дочо́к

 31 І промовила старша молодшій: „Наш ба́тько старий, а чоловіка немає в цім краї, щоб прийшов до нас, як звичайно на цілій землі.

 32 Ходи, — напіймо свого ба́тька вином, і покладімося з ним. І оживимо наща́дків від нашого батька“.

 33 І ночі тієї вони напоїли вином свого батька. І прийшла старша та й поклалася з батьком своїм. А він не знав, коли вона лягла й коли встала...

 34 І сталося другого дня, і старша сказала молодшій: „Ось я минулої ночі поклалась була з своїм батьком. Напіймо його вином також ночі цієї, і прийди ти, покладися з ним, — і оживимо наща́дків від нашого батька“.

 35 І також ночі тієї вони напоїли вином свого батька. І встала молодша та й поклалася з ним. А він не знав, коли вона лягла й коли встала...

 36 І завагітніли обидві Лотові дочки від батька свого.

 37 І вродила старша сина, і назвала ім'я́ йому: Моав.[1] Він батько моавів аж до цього дня.

 38 А молодша — вона вродила також, і назвала ймення йому: Бен-Аммі.[2] Він батько сині́в Аммону аж до цього дня.

Пригода з Авімеле́хом

20 І вирушив звідти Авраам до краю Неґев[3] поміж Кадешем[4] і поміж Шуром, і оселився часово в Ґерарі.

 2 І сказав Авраам на Сарру, жінку свою: „Вона сестра моя“. І послав Авімеле́х,[5] цар Ґерару, і взяв Сарру.

 3 І прийшов Бог до Авімелеха у сні нічнім, і сказав до нього: „Ось ти вмираєш через жінку, яку взяв, бо вона має чоловіка“.

 4 А Авімелех не зближався до неї, і сказав: „Господи, чи Ти вб'єш також люд праведний?

 5 Чи ж не він був сказав мені: Вона моя сестра, а вона — також вона сказала: Він мій брат. Я те зробив у невинності серця свого й у чистоті рук[6] своїх“.

 6 І промовив до нього Бог у сні: „І Я знаю, що в чистоті свого серця вчинив ти оце, і Я теж удержав тебе, щоб не згрішив проти Мене. Тому то не дав Я тобі доторкнутись до неї.

 7 А тепер верни жінку цього мужа, бо він пророк, і буде молитися за тебе, і живи. А коли ти не вернеш, то знай, що справді помреш ти й усе, що твоє“.

 8 І встав Авімелех рано вранці, і покликав усіх рабів своїх, та й сказав усі ці слова до їхніх ушей. А люди ті сильно злякалися.

 9 І закликав Авімелех Авраама, і промовив до нього: „Що́ ти нам учинив? І чим згрішив я проти тебе, що ти приніс на мене й

  1. Моав — від батька.
  2. Бен Аммі — син народу мого.
  3. Неґев — суша, південь.
  4. Кадеш — святий.
  5. Авімелех — батько цар.
  6. У біблійній мові долоні звичайно замість руки.