Таємний додатковий протокол до Договору про ненапад між Німеччиною і СРСР

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Таємний додатковий протокол до Договору про ненапад між Німеччиною і СРСР
1939
Джерело: File:Secret Protocol to Molotov–Ribbentrop Pact Page 1.jpg
File:Secret Protocol to Molotov–Ribbentrop Pact Page 2.jpg
Обкладинка
page=1

При підписанні договору про ненапад між Німеччиною І Союзом Радянських Соціалістичних Республік нижчепідписані уповноважені обох сторін обговорили в суворо конфіденційному порядку питання про розмежування сфер взаємних інтересів у Східній Європі. Це обговорення призвело до нижченаведеного результату:

1. У випадку територіально-політичної перебудови областей, які входять у склад Прибалтійських держав (Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва), північний кордон Литви одночасно є межею сфер інтересів Німеччини і СРСР. При цьому Інтереси Литви щодо Віленської області визнаються обома сторонами.

2. У випадку територіально-політичної перебудови областей, які входять в склад Польської Держави, межа сфер Інтересів Німеччини І СРСР буде приблизно проходити по лінії рік Нареву, Віол й і Сяну.

Питання, чи у взаємних інтересах бажаним є збереження незалежної Польської Держави і які будуть кордони цієї держави, може бути остаточно з'ясоване лише протягом наступного політичного розвитку.

У будь-якому випадку обидва Уряди будуть вирішувати це питання в порядку дружньої взаємної згоди.

3. Стосовно південного сходу Європи і радянської сторони підкреслюється інтерес СРСР до Бессарабії. З німецької сторони заявляється про її повну політичну незацікавленість в цих областях.

4. Цей протокол буде зберігатися обома сторонами в суворій таємниці.

Москва, 23 серпня 1939 р.

За уповноваженням уряду СРСР
(підпис)

За Уряд Німеччини
(підпис)