Требник (1963)/Вводини молодих

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Требник (1963
Вводини молодих
Видання: Чікаґо: Видавництво «Православний Українець», 1963.
ВВОДИНИ МОЛОДИХ

Коли молоді (або сама молода) після шлюбу вперше приходять до церкви, то стають у бабинці. Священик з дяком виходить до них і промовляє:

Благословенний Бог наш…

Дяк: Амінь.

Далі священик покриває єпитрахилем похилені голови молодих і промовляє:

Господеві помолимось.

Дяк: Господи, помилуй.

Священик: Господи Боже наш, що благословив круг року і дав покласти вінці на цих, що з'єдналися одно з одним законом шлюбу, ніби в нагороду за їхню чесноту, бо чисті всі ті, що по Твоїй волі прийняли шлюб, який Ти узаконив. Благословляй же, Господи, цих, що з'єднались одно з одним, і після того, як знято з них вінці, і з'єднання їх нерозривним збережи, щоб вони завжди були вдячні всесвятому Твойому імені, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині й повсякчас, і на віки вічні.

Дяк: Амінь.

Потім молоді за священиком входять у церкву, а дяк співає стихи псальмів 67 і 5:

Боже, будь щедрий до нас, благослови нас світлом лиця Твого, осяй нас і помилуй нас, щоб зрозуміли всі на землі шляхи Твої і всі народи спасіння Твоє. Нехай славлять Тебе всі народи, Боже, нехай прославляють Тебе всі люди. Земля дає плоди свої, Бог наш — Бог благословляє нас. Благослови нас, Боже наш, і всі країни землі нехай славлять Господа. А я ж з великої ласки Твоєї увійду в дім Твій, поклонюся в церкві святій Твоїй зі страхом перед Тобою. Веди мене, Господи, правдою Твоєю, вирівняй дорогу мені перед Тобою.

Священик перед Царськими вратами знову покриває молодих епитрахилем і промовляє:

Господеві помолимось.

Дяк: Господи, помилуй.

Священик: Господи, Ти через пророків говорив і провістив, що в останні часи на всі народи прийде світло розуму; Ти через апостола Павла сповіщав, щоб чоловіки й жінки, що живуть у вірі, все для слави Божої творили; щоб чоловіки з непокритою головою приносили хвалу і вславлення пресвятому імені Твойому, а жінки щоб з покритою головою в побожності й чесності молитви, подяки і хвалу Тобі приносили, прикрашуючи себе добрими ділами, вірою ствердженими. Сам, Владико Чоловіколюбче, благослови цю рабу Твою (ім'я) з її чоловіком, якого Ти дав їй, прикраси голову її красою, Тобі приємною, щоб, проживши по Твоїх заповітах і в усіх добродійствах перебуваючи, вони й вічне життя одержали. Бо Ти милосердний і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу віддаємо, Отцю, і Синові, і Святому Духові, нині й повсякчас, і на віки вічні.

Дяк: Амінь.

Далі священик виголошує відпуст і благословляє молодих хрестом та окроплює св. водою, висловлюючи їм побажання такими словами:

Нехай покриває вас Господь покровою Своїх крил та охороняє вас від усього злого в усі дні життя вашого, і нехай дасть вам у спокої і добробуті бачити діток дітей ваших навіть до третього й четвертого роду.