Угода Ялтинської конференції про вступ СРСР у війну проти Японії
Угода Ялтинської конференції про вступ СРСР у війну проти Японії, перекладено з російської мови користувачами Вікіджерел 1945 |
|
ЦІЛКОМ ТАЄМНО
Керівники трьох Великих Держав — Радянського Союзу, Сполучених Штатів Америки та Великої Британії — погодилися на тому, що через два-три місяці після капітуляції Німеччини і закінчення війни в Європі Радянський Союз вступить у війну проти Японії на боці Союзників за умови:
1. Збереження status quo Зовнішньої Монголії (Монгольської Народної Республіки);
2. Відновлення прав, що належали Росії, порушених віроломним нападом Японії в 1904 році, а саме:
a) повернення Радянському Союзу південної частини о. Сахалін і всіх прилеглих до неї островів;
b) інтернаціоналізації торгового порту Дайрена із забезпеченням переважних інтересів Радянського Союзу в цьому порту і відновлення оренди на Порт-Артур як на військово-морську базу СРСР;
c) спільної експлуатації Китайсько-Східної залізниці і Південно-Маньчжурської залізниці, що дає вихід на Дайрен, на засадах організації змішаного Радянсько-Китайського Товариства із забезпеченням переважних інтересів Радянського Союзу, при цьому мається на увазі, що Китай зберігає в Маньчжурії повний суверенітет.
3. Передачі Радянському Союзу Курильських островів.
Передбачається, що угода стосовно Зовнішньої Монголії і вищезгаданих портів та залізниць вимагатиме згоди генералісимуса Чан Кайші. За порадою Маршала Й.В.Сталіна Президент вживе всі заходи для того, щоб таку згоду було отримано.
Глави Урядів трьох Великих Держав погодилися на тому, що ці вимоги Радянського Союзу повинні бути беззастережно задоволені після перемоги над Японією.
Зі свого боку Радянський Союз висловлює готовність укласти з Національним Китайським Урядом пакт про дружбу і союз між СРСР та Китаєм для надання йому допомоги своїми збройними силами з метою звільнення Китаю від японського ярма.
Й. Сталін
Ф. Рузвельт
Вінстон С. Черчилль
Цей робота не є об'єктом авторського права Відповідно до статті 1259 Цивільного кодексу Російської Федерації офіційні документи державних органів та органів місцевого самоврядування муніципальних утворень, в тому числі закони, інші правові акти, рішення судів, інші матеріали законодавчого, адміністративного і судового характеру, офіційні документи міжнародних організацій, а також їх офіційні переклади, державні символи і знаки, а також символи і знаки муніципальних утворень не є об'єктами авторських прав. |