ватаг

Матеріал з Вікіджерел
ватаг

Вата́г, га, м. 1) = Ватажок. Виходило з зеленого гаю сорок чоловік розбою, попереду ватаг молоденький на воронім коню. Рудч. Чп. 53. Він за ватага в заброді разом був три годи. Мкр. Н. 30. 2) Старшій надъ пастухами. Ватаг — найстарший в полонині (при пастьбѣ скота); він порядкує там усім: людьми, маржиною, молоком. Шух. I. 189.

Словарь української мови / упоряд. з дод. влас. матеріалу Борис Грінченко. Берлін: Українське слово, 1924


Вата́г, га, м. 1) = Ватажо́к. Виходило з зеленого гаю сорок чоловік розбою, попереду ватаг молоденький на воронім коню. Рудч. Чп. 53. Він за ватага в заброді разом був три годи. Мкр. Н. 30. 2) Старший над пастухами. Ватаг — найстарший в полонині (при пастьбе скота); він порядкує там усім: людьми, маржиною, молоком. Шух. I. 189.

Словник української мови / упоряд. з дод. влас. матеріялу Борис Грінченко; ред. С. Єфремов, А. Ніковський. Київ: Горно, 1927–28


Вата́г, га, м. 1) = Ватажок. Виходило з зеленого гаю сорок чоловік розбою, попереду ватаг молоденький на воронім коню. Рудч. Чп. 53. Він за ватага в заброді разом був три годи. Мкр. Н. 30. 2) Старший над пастухами. Ватаг — найстарший в полонині (при пастьбе скота); він порядкує там усім: людьми, маржиною, молоком. Шух. I. 189.

Грінченко Б. Д. Словник української мови / за ред. А. А. Хвилі. Київ: Соцеквидав України, 1937