Перейти до вмісту

Вікіджерела:Правила вилучення

Матеріал з Вікіджерел
(Перенаправлено з Вікіджерела:КШВ)
Ця сторінка описує офіційне правило Вікіджерел. Воно загальноприйняте серед дописувачів і вважається стандартом, якого мають дотримуватись всі користувачі. Окрім невеликих правок, будь-які зміни потрібно спершу обговорити на сторінці обговорення перед тим, як вносити їх до правила.
Правила вилучення
Скорочення:
ВД:ПВ
Правила вилучення у Вікіджерелах визначають обставини, за яких адміністратори можуть вилучати сторінки. Хоча кожен користувач може очистити сторінку, вона залишиться доступною і будь-хто все ще могтиме переглянути старіші версії через історію редагувань. Коли сторінка вилучена, ніхто, крім адміністраторів, не зможе переглянути попередню історію редагувань. Лише адміністратори мають технічні можливості вилучати і відновлювати сторінки.

Критерії вилучення

[ред.]

Консенсус

[ред.]

Якщо ви вважаєте, що робота порушує авторські права або що сторінка не повинна бути у Вікіджерелах через інші причини, що не регулюються нижче наведеними критеріями швидкого вилучення, ви можете почати обговорення на сторінці Вікіджерела:Сторінки до вилучення.

Якщо обговорення стосується можливого порушення авторських прав, то воно повинне тривати щонайменше два тижні; інакше, воно повинне тривати щонайменше один тиждень.

Швидке вилучення

[ред.]
Скорочення:
ВД:КШВ

Правила вилучення у Вікіджерелах дозволяють адміністраторам вилучати сторінки, що задовольняють щонайменше одному критерію швидкого вилучення. Якщо ви не згідні із швидким вилученням, ви можете апелювати це рішення на сторінці Вікіджерела:Відновлення вилучених сторінок. Сторінки, що задовільняють якомусь критерію швидкого вилучення, повинні позначатися відповідним шаблоном (наприклад, {{швидко}}); їх не слід додавати до Вікіджерела:Сторінки до вилучення (див. категорію). Позначаючи сторінки до швидкого вилучення, не забудьте вказати причину для вилучення у форматі {{швидко|причина для вилучення}}.

Загальне

[ред.]
 1. Немає змістовного вмісту чи історії. Це включає тестові редагування (наприклад, "фіва" чи "Я можу тут створити сторінку?"), очевидні нісенітниці чи звичайний вандалізм.
 2. Перестворена сторінка, що раніше вже вилучалася у відповідності до цих правил вилучення, якщо вона не була значно переписана так, що причина вилучення втратила сенс.
 3. Зайве: Два видання тої самої книги без значних змін. Версія роботи без сканованого джерела є зайвою, якщо є версія цієї ж роботи із сканованою копією.
 4. За межами охоплення проектом: Вміст, що очевидно лежить за межами охоплення Вікіджерелами (наприклад, реклама або описи книг без самого тексту).
 5. Порушення авторських прав: Вміст, що є очевидним і доведеним порушенням авторських прав або вміст, що вже раніше вилучався як порушення авторських прав. Також сюди відносяться сторінки авторів, чиї всі роботи є захищеними авторськими правами.
 6. Запит автора: Вилучення за запитом автора сторінки, якому належать всі значні редагування цієї сторінки. Запит не має бути поданий зі злими намірами, і лише, якщо вміст не несе користі Вікіджерелам. Якщо автор очищує сторінку, це можна приймати як запит до вилучення.

Сторінки основного простору та файли

[ред.]
 1. Файли, що мають дублікати на Сховищі.
 2. Незначимий вміст, що не має жодних ознак значимості для Вікіджерел — не має історичної ваги, не був раніше опублікований тощо.
 3. Роботи без інформації про авторів, коли було зроблено достатньо зусиль для пошуку цієї інформації, включаючи повідомлення користувачу, що додав текст. Зауважте, що це не стосується робіт, для яких автор невідомий в принципі.

Різне

[ред.]
 1. Технічне вилучення: вилучення для перейменування сторінки або об'єднання історій до тих пір, поки дія, що вимагає вилучення, не є контроверсійною.
 2. Зайві перенаправлення, створені останнього тижня, або старіші перенаправлення, що були позначені шаблоном {{subst:м'яке перенаправлення з датою|"[[нова назва]]"}} щонайменше два місяці. Перенаправлення на неіснуючі сторінки можуть вилучатися в будь-який час. Непотрібні перенаправлення включають ті, що мають суміш розкладок чи регістрів, та перенаправлення, де оригінальна назва була неправильною.
 3. Перенаправлення між просторами назв з основного простору до будь-якого іншого.
 4. Обговорення неіснуючих сторінок: сторінка обговорення для вилученого або неіснуючого вмісту.

Відновлення

[ред.]

Будь-яке вилучення можна оскаржити, розпочавши обговорення на сторінці Вікіджерела:Відновлення вилучених сторінок.

На практиці

[ред.]
 • Для сторінок, що слід швидко вилучити, додайте на початку сторінки шаблон {{швидко}}, вказавши відповідну причину вилучення.
 • Для сторінок, що потребують обговорення вилучення, додайте {{вилучити}}, а тоді розпочніть новий розділ на сторінці Вікіджерела:Сторінки до вилучення. Також правилом хорошого тону є повідомити користувачів, що додали значну частину вмісту, що пропонується вилучити.
 • Загальні обговорення вітаються на сторінці Вікіджерела:Скрипторій.

Див. також

[ред.]