Нестор Нижанківський. Життя і творчість

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нестор Нижанківський. Життя і творчість (1997
Юрій Булка
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Видавництво М. П. Коць: Львів — Нью-Йорк, 1997

Від автора[ред.]

Цей нарис виник як необхідність розширити й доповнити видання 1972 року новими матеріалами й фактами з творчої бібліографії композитора, які тоді були нам недоступні або не могли бути використані з відомих причин. Однак це зовсім новий текст, розрахований на дещо вужчий прошарок читачів (перш за все музикантів, які хотіли б виконувати твори Н. Нижанківського), ніж видання попереднє, яке мало популяризаторський характер.
Висловлюю подяку двом далеким побратимам із США - композитору й музикознавцю Ігореві Соневицькому та музикознавцю й бібліографу Романові Савицькому-молодшому, які сприяли написанню цього нарису, а також Львівській організації Спілки композиторів України та меценатові зі США Мар'янові Коцю, які уможливили його надрукування.
Львів, листопад 1996.
Юрій Булка.

Зміст[ред.]

 1. Значення Н. Нижанківського для української музики Галичини
 2. Життєвий і творчий шлях
 3. Творчість (огляд за жанрами)
 4. Риси стилю
 5. Додаток[1].

Примітки[ред.]

 1. В розділі «додаток» у паперовому виданні є матеріали авторства інших людей, які поки що не можуть бути опубліковані на умовах вільної ліцензії, оскільки це вимагало б окремих дозволів. Через те в ці матеріали наразі пропущено. До них належать:
  • Василь Барвінський. Вступне слово про Нестора Нижанківського (Проголошене восени 1941 р. у Львові на концерті з творів Н. Нижанківського)
  • Адольф Хибінський. Спогади про Остапа і Нестора Нижанківських
  • Мирослав Антонович. Декілька заміток до спогадів Хибінського про Н. Нижанківського