Обговорення користувача:Даруся Когутяк

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо![ред.]

Ласкаво просимо до нашого проекту та дякуємо за перший внесок!

Якщо матимете якісь запитання чи потребу у допомозі, прошу звертатися.

--pavlosh 09:14, 3 серпня 2009 (UTC)

Мені не багато років (10), а батько радив, прочитані чи найдені цікаві статті в інтернеті записувати до цієї книги. Я люблю читати зараз казочки і цікаві історії тому деякі хтіла би записати сюди. Я ще багато чого не знаю тому раджуся з татом, а ще також буду питати у вас, якщо чогось не знатиму. Мені тут дуже цікаво ----Користувач:Даруся Когутяк 3 серпня 2009, 10 година вечора.
Добре Даринко, а мене звати Павло, радий познайомитися!
Я буду казати тобі "ти", бо мені років мабуть значно більше, ніж твоєму татові. Добре? :-)
До речі, про тата - його мабуть звати Зенко, правда?
Наразі в мене до тебе дві поради:
 1. ти робиш добре, що підписуєш свої повідомлення тут, але ти помиляєшся трохи: ти зареєстована як "Даруся Когутяк", а підписуєш як "Даринка Когутяк" і система не розуміє, що це одна і та сама людина - ти. Я виправив те що ти раніше підписала, але ти, будьласка, пильнуй надалі, щоб не помилятися. Найзручніше підпис робити спеціальною "кнопкою" підпису Button sig.png, що розташована 10-тою зліва Signature button.png зверху віконечка редагування (куди ти вписуєш слова): спочатку з'являться отакі "--~~~~" символи, а як ти вже запишеш своє повідомлення (натиснувши на кнопку «Зберегти сторінку»), то замість тих символів буде безпомилковий підпис з точним часом.
 2. Ти вже знаєш, що не все підряд можна і варто переносити в цю «бібліотечку». То ж і надалі ретельно радься з татом щодо кожної казочки чи статті абощо. Крім того, ви з татом повинні не забувати, що я тут адміністратор, тобто доглядач, відтак у цій біблотечці я головний і останнє слово буде за мною.
--pavlosh 00:13, 4 серпня 2009 (UTC)
 • Дякую за допомогу, я тепер навіть татові підказку дала (завдяки вашої допомоги), а за тексти, то я радитимуся з татом й вами, раз ви тут самий главний.
 • А ще, якщо можете, то допоможіть виправити мою сторінку на «Даринка Когутяк», як у Вікіпедії, бо спочатку тато мене хтів тут зареєструвати так, але щось не получалося, а я якось попробувала сама - тільки змінивши закінчення в своєму імені - і то так мене зареєструвало (а може й не треба міняти вже нічого - як ви радите???) --Даруся Когутяк 07:34, 5 серпня 2009 (UTC)
  Дарусю, ти трошки запізно до мене звернулася - вже після реєстрації у Вікіпедії під тією формою твого імені, що тобі бажаніша. Система мені тепер говорить, що ім'я "Даринка Когутяк" вже зайняте (система не має а ні розуму, то ж нездатна зрозуміти, що то є одна і та сама людина, а ні кнопки спеціальної, щоб я їй то втовкмачив).
  З іншого боку, система говорить, що і «Даринка Когутяк» може проацювати скрізь - і у Вікіпедії (усіма можливими мовами) і у цій "бібліотечці" (як ти її називаєш).
  То ж якщо ти обираєш надалі значитися як Даринка, то просто припини користуватися ім'ям "Даруся".
  Щоб навести лад до кінця, зайди до Вікіпедії як "Даринка Когутяк", а потім просто перейди на будь-яку сторінку цієї "бібліотечки", наприклад на оцю саму, де я тобі зараз пишу і реєстрація «Даринка Когутяк» у "бібліотечці" відбудеться (станеться) автоматично. Порадся з татом, як то зручніше/простіше зробити (може зробіть разом, тобто щоб він був поряд та радив), бо оце (а саме слова "Обліковий запис створений автоматично") засвідчує, що він таке (перехід з Вікіпедії до "бібліотечки") вже робив і, до речі, тому теж (з того дня) вже зареєстрований у "бібліотечці".
  Щоб я знав, що ти все зробила, напиши мені на цій сторінці відповідь на оці мої слова вже як Даринка, а вже потім я своїми засобами додатково перевірю, чи все добре.
  Як отримаю таку твою відповідь я тобі напишу (вже на сторінці Даринки - це буде окрема сторінка, бо система не вміє порівнювати імена і думатиме, що це інша людина, то ж запропонує створити окрему сторінку і так і треба буде зробити) що треба буде зробити насамкінець.
  Успіхів і чекаю на відповідь на ці мої слова не від Дарусі, а вже від Даринки ;-).
  --pavlosh 03:34, 6 серпня 2009 (UTC)
 • Шановний пане Павло, Ви знаєте, я рішила, хай вже буде як є. Тим більше, що і тато і мама та друзі мене кличуть то Даринка, то Даруся, то вже хай так буде - в вікібібліотеці буде Даруся, а в вікіпедії - Даринка.
 • Пане Павло, чи добре я роблю, дописуючи під віршами коротку по ним інформацію, і чи можна тутка вставляти якісь фотографії чи малюнки-ілюстрації до текстів (коли не будь, не завжди).
 • А ще дайте нам з батьком раду, я видрукувала кілька сторінок-віршів Великої поетеси Лесі Українки, а тутка на головній сторінці число українських статей чомусь не збільшилося (хоч я це не роблю заради кількості- ну просто вірші Лесі мені дуже подобаються).
 • А ще поясніть чому великі дядькі пишуть про книжки в енциклопедії, а сюди нічого, і нашо вони написали про Гарі Потера уже під 100 статей, а про "Лісову пісню", майже жодної, "про Лиса Микиту" - одна, а про якогось мультяшку-поньського багато,багато - так ніби то нам так цікаво (я та мої друзі тоті мультики більше двох на день не можу витримати). З повагою - --Даруся Когутяк 17:27, 8 серпня 2009 (UTC)
Про все по порядку, Дарусю, :)
 • Будьласка, нехай щодо твоєї реєстрації все залишається як є;
 • Так, то добре додавати коротку інформацію знизу. Ми ще придумаємо деталі як то краще оформити, щоб було красиво. Наразі подивись як я додатково оформив ("на пробу", як то мовиться) Si (Settina). Якщо ти згодна, то давай так і робити далі. Головне, щоб:
  • імена Лесі Українки та, за потребою, інших (як тут - Франко) стали посиланнями, за якими можна перейти на статтю про ту людину (зокрема звідти - на біографію у Вікіпедії);
  • Не забувати додавати знизу [[Категорія:Леся Українка]], щоб "зв'язати" усі твори автора (у цьому випадку - Лесі Українки) в один список. До речі, переглянь твори у тій «Категорія:Леся Українка» на той предмет, щоб усе було оформлено однаково (але не поспішай виправляти, допоки ми остаточно не узгодимо взірець/зразок оформлення). Також важливо, щоб все, що наявне в цій категорії було згадане і в статті «Леся Українка», а також навпаки - треба щоб все, що в тій статті наявне (тобто є синіми посиланнями) було в категорії (а для цього необхідно знизу кожного з тих творів також поставити [[Категорія:Леся Українка]]). Я буду вдячний, якщо ти таким чином будеш допомагати мені наводити та підтримувати лад у нашій бібліотечці «Вікіджерела»; До речі про допомогу - чи не могла б ти, будьласка, продовжити те, що я почав отут: перетворити усі номери років на назви розділів, виділити назви циклів віршів та попереставляти лапки (інакше статті будуть створюватись з лапками у назвах, а це неправильно)? Наперед дякую за таку допомогу.
 • Щодо фотографій та малюнків - ідея дуже неочікувана, думаю що можна, і як все добре зробимо, то може бути хороший результат. Одна проблема (та, що ми згадували з тобою і що є трохи заскаладна для тебе за віком) - авторські права на фото та малюнки. Тому давай конкретніше - про яке конкретне фото чи малюнок йдеться, хто автор того фото чи малюнка, коли було ту роботу зроблено тощо, і будемо вирішувати по кожному фото/малюнку окремо.
 • Той лічільник статей поновлюється з великим запізненням. Він мене наразі не турбував, то я за ним зовсім ніколи не слідкував і наразі не можу сказати наскільки великим є те запізнення. Якщо хочеш, то послідкуй і скажеш мені пізніше про свої спостереження.
 • Дарусю, у Вікіпедії (як і тут - у Вікіджерелах) кожен пише (в межах правил але) про кого сам схоче і скільки схоче. Я не можу а ні пояснити чому тим "дядькам" (чи й "тіткам" :-) ) подобається писати про те, про що вони пишуть, а ні змінити їх уподобання. Це так само, якби я "напосівся" на тебе, чому ти вносиш сюди не твори Франка (або не твори Любові Забашти) :-)… Тобто якщо нам з тобою не подобається, що Гаррі Поттера забагато у Вікіпедії, то єдиний шлях виправити баланс (тобто рівновагу) - це самому заповзятливо та наполегливо вносити тексти іншого напрямку. Хтозна, може хтось навіть з тих "потеристів" почитає і зацікавиться (помріємо - навіть покине Поттера ;-) ).
З повагою, Павло (pavlosh 22:24, 8 серпня 2009 (UTC))
P.S. Під впливом наших з тобою розмов я і собі долучився до створення сторінок з творами Лесі Українки - див. «Стояла я і слухала весну…». --pavlosh 00:11, 9 серпня 2009 (UTC)

по віршах та творах Лесі Українки[ред.]

 • Шановний дядьку Павле, тепер (коли Ви ввели ці класні доповнення)мені дуже подобаються ці сторінки з віршами Великої Лесі, якось око радує екран - то виглядає вже на смачний-запечений кексик (а то раніше якись пісний він був), ще би родзинок добавити - взагалі смакота б була.
 • Тому ми й з татком подумали про картинки чи ілюстрації, але ще поки що обдумуємо як це зробити (тато каже щоб це було енциклопедично-змістовно та особливо!!! - пізнавально).
 • Тоті посилання та категорії я повправляю, а ще підкажіть [w:Леся Українка|Лесі Українки], я от думала раніше так робити, але чомусь в «спецсимволах» я не знаходила тотої «|» вертикальної палички.
 • А Ви знаєте, як освоюся за рік-другий в вашій енциклопедії й товаристві, наберуся досвіду й буду совістити тих дядьків. «Хай пишуть, але написали про Потера, будь-ласка, але запишіть ще й до бібліотеки української-народної про Кайдашеву сімю, чи мавку ...», видите навіть вас спонукала, записати верша Лесиного (мого улюбленого), й знаю татко і Ви мені в цьому поможете.
 • Всього Вам хорошого - --Даруся Когутяк 10:19, 9 серпня 2009 (UTC)
  Радий, що ми вчергове порозумілися, Дарусю! :)
  • Щодо "родзинок" то у формленні статей важливо не переборщити (не "передати куті меду") тобто дуже делікатно знати міру - на відміну від реальних кексиків (які я теж дуже люблю ;-) ) де кількістю родзинок важко зіпсувати смак кексика :-) .
  • Правильно писати подвійні квадратні дужки - отак: [[w:Леся Українка|Лесі Українки]] що дає Лесі Українки. Одиночні квадратні дужки теж використовуються, але для зовнішніх (поза межі Вікі) посилань, наприклад [http://www.myslenedrevo.com.ua/studies/lesja/index.html Енциклопедія життя і творчості Лесі Українки] що дасть Енциклопедія життя і творчості Лесі Українки (зверни увагу, що в цьому випадку замість вертикальної риски роздільним знаком є пробіл та що в кінці такого посилання видно спеціальну стрілочку - навмисно, щоб зовнішні посилання на око відрізнялися від внутрішніх.
   Вертикальної риски нема окремо, бо вона є на звичайній клавіатурі (у режимі клавіатури "латиниця") та рідко окремо використовується, оскільки у «спецсимволах» є зручніші (для більшості випадків) [[|]], [[w:|]] тощо.
  • Я думаю, що краще якщо ти власними діями та діяльністю взагалі подаватимеш взірець. Совістити - зазвичай марна справа. Я "спонукався" тому, що давно шаную Лесю Українку та люблю того вірша :-) . Якби ж я був виключно потеристом (я думаю, що серед потеристів є і люди, що цікавляться гарною літературою взвгалі), то твоє "спонукання" могло б мене лише розізлити. Не варто очікувати від людей, що вони будуть такі як ти - просто відшукуй серед людей подібних тобі та спілкуйся з ними, об'єднуй з ними зусилля тощо. Інші (чутливіші та кращи з них) самі почнуть брати тебе та друзів за взірець, а от вже як зацікавляться - тоді їм треба активно допомагати.
  Тобі теж хай щастить!--pavlosh 12:33, 9 серпня 2009 (UTC)


СОNТRА SРЕМ SРЕRО!>>>Contra spem spero![ред.]

Дарусю,

Не треба так робити:

Вже існувала стаття під першою назвою, ти почала її доробляти, а потім… через "пару годин" покинула і створила нову під такою самою назвою (тільки розмір літер менший).

Тобто якщо тобі щось не сподобалось, то треба було спершу порадитись принаймні з татом (а краще - з татом і зі мною).

Ну добре, якщо вже так "сталося", то твій обов'язок надати мені достатні пояснення, що ти хотіла цим досягти, а то я не зразу побачив, а як побачив цей "дубль", то почав вивчати історію редагувань кожної сторінки, потім порівнювати ці історії між собою, потім робити здогади "А що то було?". Тобто ти створюєш мені додаткову роботу замість допомоги з тією, що є…

--pavlosh 14:14, 16 серпня 2009 (UTC)


Текст заголовка[ред.]

Пильнуймо авторські права[ред.]

Застерігаю, що до проекту Вікіджерела (як і до будь-яких інших проектів фонду Вікімедіа) не можна вносити тексти, що захищені авторськими правами.

У випадку порушень тексти може і буде видалено.

--pavlosh 09:18, 3 серпня 2009 (UTC)

Тато казали, що писати можна про казки чи оповідки, яким більше 50 років, або вони є народними, я звичайно наперед раджуся з ним чи можна переписати казку в цю бібліотечку. Я лише трохи розумію що то таке - авторські права тому поправляйте мене - я не буду зобижатися, бо я тільки вчуся. ---Користувач:Даруся Когутяк 3 серпня 2009, 10 година вечора.
Твій тато правильно сказав :-). --pavlosh 00:13, 4 серпня 2009 (UTC)

про Богдана-Ігора Антонича[ред.]

На канікулах Батько мені нарадили почитати верші цього поета. Вони спочатку були трішки незрозумілими мені, але тим й цікавішими. Тому я вирішила записати кілька цих віршів до народньої бібліотеки (тато казали що ще також допоможуть). А ще знаю що йомубуло б 100 років віднародження (як жаль що він нас покинув таким молодим) - тому це буде в спомин про великого Українця - Антонича. Дуж-жжже всім дякую --Даруся Когутяк 11:50, 2 жовтня 2009 (UTC)

Категорії[ред.]

Будь ласка, не забувайте додавати категорії до статей. Наприклад, якщо це вірш Лесі Українки, то додавайте категорія "Леся Українка", якщо Івана Франка - категорію "Франко Іван Якович". Дякую, --Tomahiv 18:41, 4 жовтня 2009 (UTC)

Мої «Шевченківські читання»[ред.]

Учинив мені тато «Шевченківські читання» і я пристаю на його пропозицію, всерівно буде корисніше за ту нашу шкільну програму. Мені вже цікаво і ще файно получається, якщо щось маєте для мене додавайте сюди - книголюбка --Даруся Когутяк 20:31, 27 лютого 2010 (UTC)

Дуже дякую, Дарусю! Так завершите початий мною труд! Але до статті Шевченко Тарас Григорович треба дописати ще поезії, а потім їх добавити. --Tomahiv 20:39, 27 лютого 2010 (UTC)
Ласкава панно Дарусю, ви все робите добре! Велике вам спасибі за поміч! Успіхів! --Tomahiv 18:50, 28 лютого 2010 (UTC)

Калина (Українка)[ред.]

Не підкажете звідки взято англійський переклад? Я його наразі вилучаю. Якщо ж це все-таки переклад у суспільному надбанні, додайте його будь-ласка, до англійських вікіджерел. --DixonD (обговорення) 18:15, 6 жовтня 2013 (UTC)