Перейти до вмісту

Рішення Роздольненської районної ради від 06.07.2009 № 495-5/09

Матеріал з Вікіджерел
Рішення Роздольненської районної ради від 6 липня 2009 року № 495-5/09 «Про внесення змін до рішення від 13 грудня 2006 року № 67-5/06 «Про символіку Роздольненського району»
Роздольненська районна рада, перекладено з російської мови користувачами Вікіджерел
2009
УКРАЇНА
РОЗДОЛЬНЕНСЬКА РАЙОННА РАДА
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
РІШЕННЯ
23 сесії 5 скликання
від «06» липня 2009 р.
смт. Роздольне
№ 495-5/09
 
 

Про внесення змін в рішення 5 сесії районної ради 5 скликання від 13 грудня 2006 року № 67-5/06 «Про символіку Роздольненського району»

Керуючись частинами 1 і 3 статті 22, пунктом 49 частини 1 статті 26 та пунктом 14 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", приймаючи до уваги рекомендації Комісії з геральдики Кримського геральдичного товариства від 25.05.2009 року № 01-12/327, з метою приведення герба району до відповідності з обов'язковими правилами геральдики, прийнятими на V-й науковій геральдичній конференції Українського геральдичного товариства та постійної комісії районної ради мандатної, з депутатської етики, правових питань, правопорядку і надзвичайних ситуацій, місцевого самоврядування і адміністративно-територіальних питань від 26 червня 2009 року, районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Внести зміни в зображення герба Роздольненського району. В якості герба Роздольненського району затвердити доопрацьований варіант (Додаток 1).

2. Затвердити доопрацьоване Положення про зміст, опис та порядок використання герба Роздольненського району (Додаток 2).

3. Рішення районної ради від 13.12.2006 року № 67-5/06 «Про символіку Роздольненського району» вважати таким, що втратило силу.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради мандатної, з депутатської етики, правових питань, правопорядку і надзвичайних ситуацій, місцевого самоврядування і адміністративно-територіальних питань.

Голова районної ради

С. Акімов

Додаток 1
до рішення 23 сесії районної
ради 5 скликання від 06.07.2009 р.
№ 495-5/09
 
 
Додаток 2
до рішення 23 сесії районної
ради 5 скликання від 06.07.2009 р.
№ 495-5/09


ПОЛОЖЕННЯ
Про зміст, опис та порядок використання
герба Роздольненського району
1. Загальні положення.

1.1. Це Положення про зміст, опис та порядок використання герба Роздольненського району (далі Положення), розроблено на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

1.2. Герб Роздольненського району (далі герб району) є одним з офіційних символів адміністративно-територіальної одиниці.

1.3. Герб району затверджується у відповідності з законодавством України Роздольненською районною радою.

1.4. Опис герба та Положення затверджуються рішенням районної ради більшістю голосів депутатів від загального складу ради.

2. Опис герба району та його символіка.

2.1. Герб району затверджений рішенням Роздольненської районної ради 06 липня 2009 року № 495-5/09 «Про внесення змін в герб Роздольненського району».

2.2. Герб може зображуватись в щитах різної форми, а також з прикрасами.

Опис.

2.3. Герб Роздольненського району складається зі щита класичної форми з загостреною нижньою частиною. В синьому полі щита — срібний лебідь, що пливе над потрійною срібною хвилястою балкою (нижня вдвічі ширша верхніх). В основі щита, на зеленому фоні 6 зібраних по 3 та схрещені золоті колоски. Щит прикрашений картушем, у нижній частині якого в синьому прямокутнику напис білими цифрами «1965». Верх щита додатково прикрашений короною. Знизу, під картушем — прикраса синьою стрічкою, на якій білими літерами, в один рядок написана назва району. (корона і картуш – золоті).

Символіка.

2.4. Лебідь, що пливе, символізує найбільший на Кримському півострові природоохоронний заповідник, філіалом якого є заповідник «Лебедині острови» на півночі Роздольненського району.

2.5. Синє поле щита відображає синє море та блакитне небо.

2.6. Потрійний білий звивистий пояс символізує мережу зрошувального каналу, по котрому води Дніпра прийшли в роздольненські посушливі землі.

2.7. Зелене поле щита відображає свіжу зелень полів, садів, виноградників та городів, можливість ефективної обробки котрих зʼявилась з приходом в район дніпровської води.

2.8. Колоси символізують давні традиції вирощування зернових сільськогосподарських культур на роздольненських землях.

2.9. Напис «1965» означає рік утворення Роздольненського району.

3. Порядок зберігання та використання герба.

3.1. Зразок герба району постійно зберігається в робочому кабінеті голови районної ради.

3.2. Копія герба району, а також Положення про герб за розпорядженням голови районної ради визначаються для зберігання та демонстрації в музеї.

3.3. Виключне право користуватися та розпоряджатися гербом району належить районній раді.

3.4. Використання герба району в інших випадках та іншими юридичними і фізичними особами допускається лише за рішенням районної ради та лише у відповідності до чинного Законодавства України та цим Положенням.

3.5. Використання герба району з комерційною і рекламною метою здійснюється на платній основі та у відповідності до Законів України «Про рекламу» та «Про місцеві податки і збори».

3.6. Зображення герба району може розміщуватись:

— в кабінеті голови районної ради;
— в залі пленарних засідань районної ради;
— на фасаді будівлі районної ради;
— на вивісці з назвою районної ради;
— на документах районної ради;
— на друкованих виданнях, засновником котрих є районна рада;
— на Почесній Грамоті районної ради;
— на вказівниках, встановлених при в'їзді до району.

Допускається використання зображення герба:

— для святкового оформлення ювілейних дат, інших пам'ятних та історичних подій;
— на візитних картках депутатів районної ради, керівників органів влади району;
— інших випадках, за погодженням з районною радою або її головою.

3.7. При відтворенні герба району повинна бути забезпечена відповідність опису та затверджені пропорції.

Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).