Перейти до вмісту

Сторінка:Історія міст і сіл Української РСР. Луганська область.djvu/683

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

тваринництво. Розташований в селищі розсадницький радгосп «Ломуватський».

Працюють початкова школа, клуб, бібліотека.

Виникло селище у 1930 році.

На околицях Оленівки — кургани епохи міді-бронзи.

У 1822 році в селі Оленівці — колишній садибі Раєвських — перебував О. С. Пушкін.

ЧОРНУ́ХИНЕ — селище міського типу (з 1938 року), центр селищної Ради, розташоване за 30 км на південний захід від райцентру. В селищі — залізнична станція. Населення — 13 860 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Круглик, Міус, Центральний.

В селищі — Чорнухинське шахтоуправління, шахта ім. Косіора та птахофабрика, що має 8,7 тис. га земельних угідь. На шахті № 1 ім. Косіора працює комплексна бригада, очолювана заслуженим шахтарем УРСР Героєм Соціалістичної Праці та депутатом Верховної Ради УРСР С. І. Воротниковим. Звання Героя Соціалістичної Праці присвоєно бригадирові шахтопрохідників М. М. Балинцю.

Чорнухинська птахофабрика — велике підприємство по виробництву бройлерів. У 1968 році вступив до ладу комплекс на 1 млн. бройлерів на рік.

Тут є середня, восьмирічна школи та школа робітничої молоді, 3 клуби, бібліотека; діє лікарня на 125 ліжок.

На території селища збереглись рештки печей, в яких у X—XI століттях виплавляли залізну руду. У 1600—1700 рр. через цю місцевість пролягав таємний козацький шлях із Запорізької Січі на Дон та Кагальник. В кінці XIX століття тут були закладені вугільні шахти. Під час революції 1905 року селяни та робітники селища збирали зброю для допомоги повсталим горлівським робітникам. За героїзм в роки Великої Вітчизняної війни звання Героя Радянського Союзу одержав І. Т. Шапочка. У 1943 році біля села проходили запеклі бої радянських частин з фашистськими окупантами.

ЯЩИКО́ВЕ — селище міського типу (з 1938 року), центр селищної Ради, розташоване за 7 км від залізничної станції Кипуча і за 16 км на південний захід від райцентру. Населення — 6560 чоловік.

В селищі знаходиться шахта № 9-біс та відділення Комунарської птахофабрики.

Ящикове має середню, 2 восьмирічні школи та школу робітничої молоді, бібліотеку, 2 клуби.

Селище виникло у XVIII столітті. У 1918 році в районі села діяла партизанська група.