Сторінка:Бевзо О. А. Львівський літопис і Острозький літописець (1971).pdf/142

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


валися, а, добившися, прибігши єден і ударив владику бартою*, і убили єго на смерть, і в воду вкинули. І за тоє міщан стратили 17 старших249.

1624. Мор.Мор бул в Миропольї і в Барановці. І попалили відьми в Мирополю для перестятя* мору, ано* єще горше мерло. І в Барановці знашли відьм кілька і боялися палити, аби не горій* було.

Война с козаками.Гетьман коронний с козаками ся воєвал за росказаннєм кроля250.

Того же року Огнь.Ярославль горіл в ярмарок, вигоріло все місто і ярмарок с крамами, при шкоді великой люде остали251.

Того же року Мор.мор великий бул в Бересті і в Слуцьку.

1625. Елисей Плетенецький, архімандрит печерський, умер252. По нем настал архімандритом Захарія Копистенський, тілько рок бул.

1628. Могила.Настал архімандритом в Печерськом монастирі Петр Могила, воєводич молдавський. Той бул поборца восточної церкви.

1629. Усмотрицький.[1]Мелетій Смотрицький, архіепіскоп полоцький, будучи православний, для архімандритства Дерманського монастира отступив восточния церкви і стався хульником на церков восточную святую. Потом тую свою єресь і письмо проклинав і палил і топтав у монастирі Печерськом при службі божій і при соборі. Потом паки солгав духу святому, і бисть хульник на святую церков і на патріархи, а хвальца папіжський, кламца* на святих божиїх. І умре в таком зломудрії своїм253.

1630. Поляци, посполитоє рушеноє[2], хотіли козаков знести і стали обозом под Переясловлем і кілька крот потреби міли. Война с козаками.[3]І поражені поляци от козаков, і мало що ся остало войська ляцського, і мусили єднати козаков і примир'є взяли. Ліпей здобилися козаки дома, ніже на море ходячи. Ні єдин шляхтич не пришол до дому, а черні без лічби, жолнірства, німцов — все там полегло254.

1631. Митрополит умре.Іов Борецький, митрополит київський, умре і погребен в церкві святого Михаїла золотоверхого.

1633. Кроль умре.Кроль польський Жигимонт III умер255. По нім вибрано на кролевство сина єго Владислава. При обиранню кроля Влади//арк. 131слава польського дарова бог

  1. Так в рукопису. Має бути «Смотрицький».
  2. Так в рукопису. Має бути «рушення».
  3. Так в рукопису. Має бути «козаками».