Сторінка:Суржик для інтеліґенції.pdf/39

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка ще не вичитана

усе з дня 17го травня 2001го року, радіо „Ініціятива“. Радіо „Ініціятива“ представляє програму „Мобілізація“ для тих, хто вже мобільний, або рано чи пізно таким стане (кажемо скоріш (раніш) чи пізніш, швидше чи пізніше, вже чи згодом). „Чорна биль“ (бувальщина) в моїй голові чомусь ніяк не асоціюється з Чорнобилем, тільки з якимись Пушкінськими байками. Далі: поговірки від діда Панаса (приказки, примовки); в надії, що депутати одумаються (схаменуться) — остання фраза від Андрія Стецьківа — радіо „Ініціятива“, 26го квітня 2001го року. Українська галицька молодь не є „русскоязычною“. Вона є „русскомыслящою“.

В галузь „компутерної“ лексики не раджу вникати то́му Читачеві, який мав проблеми на нервовому ґрунті. Лиш натякну: нажимати (натискати); застартувати (запустити); загрузочний диск (пусковий, ладуючий, диск вантаження, запуску); кнопочка (ґудзик); клікати, клякати (клацати); драйвер (привід); шлейф (шлея) — оце я записав 13го травня з висилання „Компартія“ радіо „Ініціятива“ о годині 11й вдень. Хлопці роблять, що можуть, часом навіть пропаґують влучні замінники кацапського жарґону для праці з метиком (мізківником, метикуном, мудриком, комп(')ю(у)тером), та бракує їм сили, грошей, часом — начитаности, але вони не винні: українська молодь Україні вже не належить. Принаймні в галузі мови. А без мови… пощо?! Може, вдасться завернути хвортуною в иньший бік, та для цього потрібна праця. Праці не видко.

Тепер питання: за що ми боремось (якщо взагалі боремось, у властивому значенні слова), на що надіємось, до чого прямуємо? Хіба не є, надіюсь, вершиною нашої реліґії побудова процвітаючого самостійно-европейського і цивілізовано-ринкового Московського князівства № 2 зі столицею в Кієвє?

и) Безсоромно убогі, виклично-нахабні русизми. Множаться одверті русизми, породжені надзвичайно убогим знанням укра-їнської лексики: очаровувати (чарувати, причаровувати); вона походила на маму (скидалась, була схожа, нагадувала) — Перший „національний“ канал ТБ, висилання “Rescue 911”, 19го грудня 2000го року; лікувальний ефект герудотерапії полягав у відсосуванні (відсмоктуванні) крові — Людмила Терщук, висилання „На пульсі здоров'я“, радіо, 31го травня 2001го року; у зв'язку із захватом (захопленням) школи в Беслані — Ростислав Мазур, радіо Ера-FM, новини, 6го вересня 2004го року, 2000; до сих пор (до цього часу) не вирішене питання з футбольним майданчиком — інформаційний випуск „національного“ радіо, 21го січня