Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/226

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

214

Книга Ісуса Навина 7. 8.


КНИГА ІСУСА НАВИНА 7. 8.

сять сиклів. Полакомивсь на се, узяв тайкома, і воно в мене закопане в землї в мойму наметї, а срібло під ним насподі.

 22. Послав тоді Ісус посланці, і побігли вони до намету, аж воно так: сховано в наметї в його, а срібло насподі.

 23. І взяли вони все те з намету тай принесли до Ісуса і до всіх Ізрайлитян, та й положили перед Господом.

 24. Йозей же узяв Ахана Зариненка,срібло, убраннв і золотий пруг, і синів його, й дочки, воли його, осли й вівцї і намет його, і все майно його, і попровадили їх і все на Ахор-долину.

 25. І промовив тодї Йозуа: Про щодовів єси нас до недолї? Тепер подасть тебе в недолю Господь. І побили його каміннєм усї Ізрайлитяне, та й попалили побитих, і наметали на них камінне.

 26. І насипано над ним високу могилу камяну, що стоїть там й по сей день. Господь же оебернувся від завзятого гнїва свого. Тим прозивається те врочшце Ахор-долина й по сей день.

Голова 8.

І рече Господь Йозейові: Не лякайсь і не вдавайсь у тугу. Бери ввесь люд спосібний до війни з собою, та й іди проти Гаю. Подам тобі на поталу царя Гайського, нарід його, город його й землю його.

 2. І зроби з Гаєм і з царем його, якучинив єси 8 Ерихоном і в царем його; однакже, скільки знайдете лупу там і скотини, заберете собі. Заляжете ж засадом на місто його ззаду.

 3. І встав Ісус 8 усїм збройним людом, щоб ійти проти Гая. Ісус вибрав трийцять тисяч хоробрих людей, та й вислав їх уночі.

 4. І наказав їм: Слухайте! Муситезалягти на місто, і то позадь міста, 8 заходу сонця, та не надто далеко від города і бувайте всї напоготові.

 5. Я ж і всі люде, що 80 мною, рушимо проти міста, і як вийдуть вони проти нас уперше, щоб на нас бити, ми будемо втікати перед ними,

 6. 1 гнати муть нас поти, покіль відріжемо їх від міста; бо міркувати муть: Біжать утеком од нас, як і вперед.

 7. А як ми будемо втікати, то вивстанете тодї з залягу та й опануєте город: Господь, Бог ваш, подасть вам його в руки.

 8. Як же город опануєте, тодї запалите його огнем. По слову Господньому чинити мете. Гледїть, се я вам приказаз!

 9. Оце ж вислав їх Йозей, і валягливони в засідку, вибравши місце між Бетельом і Гаєм, на захід сонця від Гаю. А Ісус ночував ту ніч між збройним людом.

 10. Назавтра вранцї перегледїв Йозей військовий люд, і тоді рушив із старшиною Іврайлевою поперед війська на місто Гай.

 11. І йшов увесь військовий люд,що був з ним, і наближились. вони до города, та й отаборились на північньому боцї міста, так що між ними і містом була долина.

 12. Тоді взяв він до пяти тисяч чоловіка та й посадив засїдком між Бетельом та Гаєм на західньому боцї міста позадь нього.

 13. І як отаборилось військо на півночі від города, а його задні люде стояли на^захід сонця від города, зостававсь Йозей вночі насеред долини.

 14. Як довідався ж про се Гайськийцарь, заметушились городяне і рушили рано, щоб ударити на Ізраїля, сам царь і все військо його, на призначене місце, на схід сонця від степу. Та не знав про те, що на заходї від города залягли на нього 8асїдком.

 15. Ісус же і всї Ізрайлитяне допустили на себе вдарити та й кинулись утеком ид степу.

 16. Тоді наказано всім людям, щобули в городї, уганяти ва ними; уганяючи ж за ними віддалялись вони все дальше та дальше від міста.

 17. І не зосталось нікого в Гаї і в Бетелі позаду, щоб не метнувся 8а Ізраїлем; і покинули вони місто з відчиненими ворітьми повад себе і вганяли за Ізраїлем.

 18. І промовив тодї Господь до Йозея: Простягни списа, що в руцї в тебе, проти Гаю, бо подам його тобі