Перейти до вмісту

Сторінка:Ярчук Т. Бери і читай (1931).pdf/11

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

й обставин. Тож уже найвищий час, щоби ксьондзи дали до відома нашому народові, що кожньому христіянинови не лише вільно читати святу Біблію в рідній мові, але навіть папським декретом наділюється щедрими відпустами тих католиків, котрі є пильні в читанні цеї святої Книги. Так отже, хто є настільки освічений, що вміє читати по українськи, той не потребує мандрувати аж до далеких відпустових місць і при тім тратити час й гроші, але може те саме а навіть ще більше зискати, читаючи вдома святе Писання.

 
IV.

— „Отже добре!“ — скажеш, друже. „Я вже готов читати святе Писання, але як я маю до нього забратися? Цеж велика книга, а я не дужето з нею обзнакомлений. Що маю насамперід читати?“

Ах, брате, лише довго не надумуйся. Отвирай Біблію і знайди „Новий Завіт“! На початку його маєш святе Євангеліє від Матея, в котрій оповідається історію Ісуса Христа. Читай її і зазнайомись з Ісусом, бо Він є головною особою на ціле святе Писання.

Зараз на початку св. Євангелії від Матея маєш обширний родовід Ісуса. Може тобі дещо сприкриться читати самі імена, але ти читай дальше. В другій голові оповідається про мудрців зі сходу. Це оповідання, можливо, вразить тебе як якийсь побожний переказ. В третій голові стрічаєшся з покутничою проповіддю Иоана Крестителя і строгі слова проповіди правдоподібно зачинають тебе тревожити. В четвертій голові читаєш, як сатана намагався спокусити Ісуса. Чита-