Перейти до вмісту

ЗУРРСУУ/1925/1/29-30/Про ліквідацію губерень й про перехід на трьохступневу систему управління

Матеріал з Вікіджерел
< ЗУРРСУУ‎ | 1925‎ | 1‎ | 29-30

233. Про ліквідацію губерень й про перехід на трьохступневу систему управління.

На зміну й розвиток постанови IX Всеукраїнського З'їзду Рад «Про перехід на трьохступневу систему управління на Україні», Всеукраїнський Центральний Виконавчий Комітет постановив:

1. Адміністраційно-територіяльний поділ Української Соціялістичної Радянської Республіки на губерні скасувати з 1-го серпня 1925 року.

2. З 15-го червня 1925 року територію Української Соціялістичної Радянської Республіки, не рахуючи АМСРР, поділити на 41 округ, а саме: Артемівський, Білоцерківський, Бердичівський, Винницький, Катеринославський, Житомирський, Запорожський, Зінов'ївський, Ізюмський, Кам'янецький, Київський, Конотопський, Коростенський, Кременчуцький, Куп'янський, Криворожський, Лубенський, Луганський, Маріупольський, Мелітопольський, Могилівський, Миколаївський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Одеський, Павлоградський, Першомайський, Полтавський, Прилуцький, Проскурівський, Роменський, Старобільський, Сумський, Тульчинський, Уманський, Харківський, Херсонський, Черкаський, Чернигівський, Шепетівський й Сталінський.

3. Округи: Ахтирський (Харк. губ.), Олександрійський й Бердянський (Катеринославської губ.), Золотоношський й Красноградський (Полтавськ. губ.), Шевченківський (Київськ. губ.), Гайсинський (Подільськ. губ.) й Сновський (Чернигівськ. губ.) розформувати.

Примітка. Розподіл територій зазначених округів поміж округами, що залишаються, перевести в згоді з окремими постановами Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету про ліквідацію цих округів.
Ліквідація вищезазначених округ переводиться в порядку, що встановлено окремою інструкцією Центральної Комісії по переведенню трьохступневої системи управління на Україні.

4. Реорганізувати апарати окружних виконавчих комітетів, їх відділів, інспектур та инших окружних установ, стосовно до трьохступневої системи управління до 1-го липня 1925 року.

Реорганізацію зазначених установ перевести в згоді з структурою і штатами, що встановлено Радою Народніх Комісарів УСРР, а також в згоді з Положенням «Про окружні з'їзди рад і їх виконавчі комітети» та другими законодавчими постановами.

5. Апарати губерніяльних виконавчих комітетів з їх відділами, інспектурами та инші губерніяльні установи розформувати на протязі липня місяця 1925 року.

6. З часу розформування апарату губерніяльних виконавчих комітетів, їх відділів і інспектур і инших губерніяльних установ, але не пізніше 1-го серпня 1925 року, губерніяльні виконавчі комітети, як органи губерніяльної впади, свою діяльність припиняють.

З часу припинення діяльности губерніяльних виконавчих комітетів, на їх президії покладається лише розглядання відчитів губерніяльних ліквідаційних комісій. Зазначені відчити повинні бути розглянені та затверджені не пізніше 31-го серпня ц. р. і з усіма матеріялами та протоколами про їх затвердження повинні негайно представлені до Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету, після чого губерніяльні виконавчі комітети та їх президії оголошуються окремою постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету ліквідованими.

7. Для переведення всієї роботи по ліквідації губерніяльного апарату, а також для сприяння в перший організаційний період окружним виконавчим комітетам, при губерніяльних виконавчих комітетах організуються губерніяльні ліквідаційні комісії, що працюють на підставі спеціяльного про них положення, виданого Всеукраїнським Центральним Виконавчим Комітетом та Радою Народніх Комісарів УСРР.

8. Реорганізувати до 1-го липня 1925 року апарат центральних відомств і установ УСРР стосовно до трьохступневої системи управління та на підставі структури, плану та штатів, затверджених Радою Народніх Комісарів УСРР.

9. Загальне керовництво та видання потрібних постанов і інструкцій по переведенню в життя зазначеної постанови покласти на Центральну Комісію по переведенню трьохступневої системи управління на Україні при Всеукраїнському Центральному Виконавчому Комітетові та Раді Народніх Комісарів УСРР.

10. Доручити Раді Народніх Комісарів УСРР, у зв'язку з вищезазначеними термінами ліквідації губерніяльного апарату й переходу округів на поширений апарат, встановити структуру й штати всіх відомств та центральних установ, а також переглянути бюджетні асигнування по окремим відомствам на 1924-25 бюджетовий рік, представивши структуру й проект зміни бюджетових асигнувань на затвердження ВУЦВК'у.

11. Доручити Раді Народніх Комісарів і Українській Економічній Нараді, по належности, не пізніше 15-го червня ц. р. розподілити установи, а також промислові, торговельні й сільсько-господарські підприємства, земельні та инші маєтки, що знаходяться в віданні губерніяльних виконавчих комітетів і инших губерніяльних організацій, поміж округами й центром, видавши для цього відповідні постанови.

Харків, дня 3 червня 1925 р.

Голова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету

Т. в. об. Секретаря Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету — Член Президії ВУЦВК

Оголошено в «Вістях ВУЦВК» 5 червня 1925 р., ч. 126.

Див. також[ред.]