ЗУРРСУУ/1926/1/65/Про час надання чинности законам і розпорядженням Уряду УСРР, … а також про оголошення законів Уряду СРСР у «Вістях ВУЦВК»

Матеріал з Вікіджерел
< ЗУРРСУУ‎ | 1926‎ | 1‎ | 65
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЗУРРСУУ/1926/1/65 (1926
Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету і Ради Народніх Комісарів УСРР
Про час надання чинности законам і розпорядженням Уряду УСРР, розпорядженням урядництв УСРР, а також про оголошення законів Уряду Союзу РСР у «Вістях ВУЦВК»
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI

430. Про час надання чинности законам і розпорядженням Уряду УСРР, розпорядженням урядництв УСРР, а також про оголошення законів Уряду Союзу РСР у „Вістях ВУЦВК“.

Для погодження законодавства УСРР з законодавством СРСР про час надання чинности на території УСРР законам та урядницьким розпорядженням і для усунення неповности законодавства УСРР у цій царині, на розвиток постанови Центрального Виконавчого Комітету й Ради Народніх Комісарів Союзу РСР з 6 лютого 1925 року „Про час надання чинности законам та наказам Уряду Союзу РСР, а також наказам відомств Союзу РСР“ (Зб. Зак. СРСР 1925 р., № 8, арт. 75), касуючи постанови Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету з 22 лютого 1921 р. „Про час надання чинности законам“ (Зб. Уз. УСРР 1921 р., № 3, арт. 81), Ради Народніх Комісарів УСРР з 4 листопада 1921 року „Про порядок реєстрації декретів“ (Зб. Уз. УСРР 1921 р., № 23, арт. 652), Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету з 2 жовтня 1922 року „Про момент надання чинности законам“ (Зб. Уз. УСРР 1922 р., № 43, арт. 631), Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету з 22 серпня 1923 року „Про порядок надання чинности загально-союзному законодавству на території УСРР“ (Зб. Уз. УСРР 1923 р., № 32, арт. 470) і Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету та Ради Народніх Комісарів УСРР з 5 грудня 1923 року „Про зміну арт. арт. 3 і 4 постанови ВУЦВК від 22 серпня 1923 року „Про порядок надання чинности загально-союзному законодавству“ (Зб. Уз. УСРР 1923 р., № 41, арт. 540) і на додаток до постанови Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету й Ради Народніх Комісарів УСРР з 7 жовтня 1925 року „Про оголошення урядових актів, що не мають законодавчого значіння“ (Зб. Уз. УСРР 1925 р., № 79, арт. 453), Всеукраїнський Центральний Виконавчий Комітет і Рада Народніх Комісарів УСРР постановили:

1. Постанови Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету, його Президії, Ради Народніх Комісарів УСРР і Української Економічної Наради, опубліковані в „Збірникові __PAGESEPARATOR__Узаконень і Розпоряджень Робітничо-Селянського Уряду України“ і у „Вістях ВУЦВК", набирають чинности: в м. Харкові й в Харківській окрузі від дня, коли Харківський округовий виконавчий комітет одержить відповідний нумер одного з вищезазначених видань, а в Автономній Молдавській Соціялістичній Радянській Республіці, округових містах і в їхніх округах — від дня, коли одержить нумер Центральний Виконавчий Комітет АМСРР або округовий виконавчий комітет.

2. Розпорядження (постанови, обіжники, інструкції то-що) урядництв УСРР, оголошені у виданнях, зазначених в арт. 1, набувають чинности згідно з правилами названого артикулу, а оголошені тільки в урядницьких виданнях, а також опубліковані в урядницьких виданнях раніш, як у виданнях, згаданих в арт, 1, набирають чинности в столичних і округових містах, в Автономній Молдавській Соціялістичній Радянській Республіці й в округах — від дня, коли одержать відповідний нумер керівничі установи відповідного урядництва АМСРР, відповідні відділи, інспектури округового виконавчого комітету або инші установи, що заступають їх в даному урядництві.

3. Закони й розпорядження, а також инші зазначені в арт. 2 акти, що в них вказаний реченець надання їм чинности, набувають чинности від указаного в них реченця.

4. Закони й розпорядження, а також инші зазначені в арт. 2 акти, що в них указано надання чинности їм телеграфом або радіо-телеграфом, набувають чинности від моменту, коли одержить телеграму або радіо-телеграму Центральний Виконавчий Комітет АМСРР, округові виконавчі комітети або зазначені в арт. 2 установи за належністю.

5. Закони, розпорядження й инші акти, що не підлягають оголошенню, набувають чинности від моменту, коли їх одержать установи, що їм їх сповіщається.

6. Центральний Виконавчий Комітет АМСРР і округові виконавчі комітети ведуть точний облік часу надходження нумерів офіційних виданнів, що в них опубліковані закони й розпорядження Урядів Союзу РСР і УСРР; такий самий обов'язок покладається на урядництва АМСРР, відділи й інспектури округових виконавчих комітетів, а також на урядницькі органи що до виданнів, де опубліковані акти, передбачені в арт. 2 цієї постанови.

7. Визнати за потрібне, щоб Центральний Виконавчий Комітет АМСРР і округові виконавчі комітети передплачували за рахунок коштів, що вони мають в свойому розпорядженні, газети „Известия ЦИК СССР и ВЦИК“.

8. Якщо закони УСРР змінюється або касується законами Союзу РСР без певних вказівок у них на зміну або скасування законодавства УСРР, то Народній Комісаріят Юстиції УСРР мусить, порозумівшись з відповідними урядництвами, подати Раді Народніх Комісарів УСРР відповідний проект постанови про зміну або скасування закону УСРР.

9. Покласти на Народній Комісаріят Юстиції обов'язок оголошувати у „Вістях ВУЦВК“ найважливіші декрети й постанови законодавчих органів Союзу РСР поруч з декретами й постановами УСРР.

Харків, 27 жовтня 1926 р.

Т. в. об. Голови Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету

Заст. Голови Ради Народніх Комісарів УСРР

Т. в. об. Секретаря Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету—Член Президії ВУЦВК'у

Гаврилін.

Оголошено у „Вістях ВУЦВК“ 10 листопада 1926 р., № 259.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).