Вікіджерела:Скрипторій/2020
Feedback wanted on Desktop Improvements project
[ред.]Привіт. У наступні кілька років Команда Readers Web в ФВМ працюватиме над деякими покращеннями стаціонарного інтерфейсу. На меті — покращити зручність користування, зберігши увесь функціонал. Нас надихають покращення, зроблені волонтерами, але це зараз існує лише у вигляді локальних додатків та користувацьких скриптів, прототипів, підтримуваних волонтерами тем оформлення. Ми б хотіли почати процес впровадження деяких із цих змін у загальний користувацький досвід у всіх проектах Вікімедіа.
Цей наш проект зараз перебуває на стадії дослідження і ми шукаємо ідеї для покращень, а також відгуків щодо наших поточних ідей і макетів. Наразі ми провели інтерв'ю з членами спільноти на Вікіманії, зібрали списки попередньої роботи волонтерів та ФВМ у цій галузі та оцінюємо можливі технічні підходи до таких змін.
Ми б хотіли отримати особисті відгуки про таке:
- визначення цільових сфер для проекту, які ми ще не відкрилиК
- розширення списку наявних додатків та користувацьких скриптів, призначених для створення кращої стаціонарної версії сайтів. Якщо вам спадає на думку щось з того, що використовують у вашій вікі, будь ласка, дайте нам знати;
- відгуки про ідеї та макети, які ми зібрали на цей час.
Ми б також хотіли зібрати список вікі, які були б зацікавлені стати тестовими вікі для цього проекту: ці вікі стали б першими, де буде впроваджено оновлення, коли ми будемо готові їх робити.
Коли залишаєте відгуки, будь ласка, майте на увазі такі цілі проекту:
- полегшити читачам зосередження на контенті
- надати простіший доступ до щоденних дій (наприклад, пошук, перемикання мов, редагування)
- помістити речі у логічні та корисні місця
- посилити подібність та пов'язаність інтерфейсу з іншими платформами: мобільною версією сайту та застосунками
- усунути безлад
- планувати задля майбутнього зростання
А також пам'ятайте про такі обмеження:
- не чіпаємо вміст: жодної роботи не буде проводитися щодо стилів шаблонів чи структури самих контентових сторінок
- не вилучаємо ніякого функціоналу: речі можуть переміститися, але усі навігаційні елементи та інший доступний зараз функціонал залишиться за замовчуванням
- не робимо радикальних змін до вигляду сторінки: ми обираємо еволюційний підхід до змін і хочемо, щоб сайт і далі виглядав знайомо для читачів та редакторів
Будь ласка, залишайте всі свої відгуки (будь-якою мовою) на сторінці mw:Talk:Reading/Web/Desktop Improvements
Після цього етапу збору відгуків ми плануємо розробити прототип запропонованих змін на основі зібраних ідей. Ми знову звернемося до вас по відгуки, наступного разу — щодо цього прототипу.
Дякуємо! Quiddity (WMF) (talk)
07:15, 16 жовтня 2019 (UTC)
Community Wishlist 2020
[ред.]Опитування побажань спільноти 2020 розпочато! Завдяки цьому опитуванню спільноти вирішують, над чим працюватиме Команда Community Tech наступного року. Заохочуємо всіх подавати свої пропозиції до кінцевого терміну, тобто до 11 листопада, а також коментувати інші пропозиції, щоб зробити їх кращими.
Цього року ми зосереджуємося виключно на менших проектах (а саме на Вікіпідручнику, Вікісловнику, Вікіцитатах, Вікіджерелах, Віківерситеті, Віківидах, Вікімандрах та Вікіновинах). Ми хочемо допомогти цим проектам і забезпечити різноманітним спільнотам важливі покращення. Якщо ви належите до будь-якого з цих проектів, будь ласка, беріть участь! Щоб подати пропозиції, див. настанови на сторінці опитування. Ви можете писати пропозиції будь-якою мовою, а ми їх перекладемо за вас. Дякуємо, чекаємо на ваші пропозиції!
IFried (WMF) 19:30, 4 листопада 2019 (UTC)
ВАЖЛИВО: Правило перегляду активності адміністраторів
[ред.]Привіт. У 2013 році консенсусом глобальної спільноти було прийняте нове правило щодо зняття «розширених прав» з адміністраторів, бюрократів тощо. Згідно з цим правилом, стюарди слідкують за активністю адміністраторів у всіх вікі Фонду Вікімедіа, де немає правил щодо неактивності. Наскільки нам відомо, у вашій вікі немає формальної процедури зняття «розширених прав» з власників неактивних облікових записів. Це означає, що тепер цими питаннями опікуватимуться стюарди, відповідно до правил перегляду активності адміністраторів.
Ми виявили, що критеріям неактивності відповідають такі користувачі (протягом понад 2-х років відсутні нові редагування та не відмічені ніякі адміністративні дії у журналах):
- DixonD (адміністратор)
Ці користувачі невдовзі отримають повідомлення з проханням почати дискусію у спільноті, якщо вони хочуть зберегти деякі або всі свої права. Якщо вони не відреагують, то стюарди знімуть їхні розширені права.
Однак, якщо ви, як спільнота, бажаєте замість глобального процесу створити власний алгоритм контролю, прийняти інше рішення щодо цих неактивних користувачів, або вже вжили заходів, не врахованих нами, залиште, будь ласка, повідомлення на дошці оголошень для стюардів у Мета-вікі, щоб ми могли залишити контроль за правами на ваш розсуд. Дякуємо, --علاء (обговорення) 19:19, 7 січня 2020 (UTC)
Wiki Loves Folklore
[ред.]Hello Folks,
Wiki Loves Love is back again in 2020 iteration as Wiki Loves Folklore from 1 February, 2020 - 29 February, 2020. Join us to celebrate the local cultural heritage of your region with the theme of folklore in the international photography contest at Wikimedia Commons. Images, videos and audios representing different forms of folk cultures and new forms of heritage that haven’t otherwise been documented so far are welcome submissions in Wiki Loves Folklore. Learn more about the contest at Meta-Wiki and Commons.
Kind regards,
Wiki Loves Folklore International Team
— Tulsi Bhagat (contribs | talk)
sent using MediaWiki message delivery (обговорення) 06:15, 18 січня 2020 (UTC)
Movement Learning and Leadership Development Project
[ред.]Команда розвитку спільноти у Фонді Вікімедіа хоче дізнатися більше про те, як волонтери дізнаються та набувають різних ролей, що існують у русі. Наша ціль — розробити рамковий матеріал на основі даних зі спільноти, де будуть чітко викладені можливі шляхи того, якщо можна зростати і розвивати свої навички в русі. У зв'язку з цим, ми хочемо поспілкуватися з вами, нашою спільнотою, щоб дізнатися про ваш шлях як волонтера Вікімедіа. Чи ви приєдналися вчора, чи були тут від самого початку, ми хочемо почути про ті численні шляхи, якими волонтери приєднуються і роблять внесок у наш рух.
Щоб дізнатися більше про проекту, будь ласка, завітайте на сторінку Мета-вікі. Якщо вам цікаво взяти участь, будь ласка, заповніть цю просту Google-форму. Хоча в нас не обов'язково буде змога поговорити з кожним, хто виявить інтерес, ми заохочуємо вас заповнити цю коротку форму, якщо вам цікаво взяти участь!
LMiranda (WMF), 14:08, 22 січня 2020 (UTC)
Wikisource Conference in Warsaw
[ред.]Dear Wikisource Community,
Meeting the Wikisource community expectations, we are working with Wikimedia Polska and Wikimedia Foundation on organiziing the 2nd Wikisource Conference in Warsaw. We already had a survey that showed high interest in the Conference within the community. We also had recently a meeting on the conference organization process and its requirements. However, we are still at a very early stage of the Conference organization process. But we are hoping this event will happen in September this year.
In order to apply for Wikimedia Foundation support, we need some input from the community about the Conference goals and the community expectations. If you are a wikisourcian, you wish to participate the conference or you wish to help the Wikisource community that the conference take place, please fill the short survey linked below before January 29 (due to short deadline for grant applications). Please, also share this request among Your communities. Here is the link to the survey
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7FnFgMLPHeyWtBqjgXwLDYvh5vxeTnsZ0OIjTdSDrZlX0PA/viewform
Feel free to contact us, if you have any questions, suggestions, proposals, or if you wish to help us in any other way.
On behalf of the Organizing Commitee,
Additional interface for edit conflicts on talk pages
[ред.]Sorry, for writing this text in English. If you could help to translate it, it would be appreciated.
You might know the new interface for edit conflicts (currently a beta feature). Now, Wikimedia Germany is designing an additional interface to solve edit conflicts on talk pages. This interface is shown to you when you write on a discussion page and another person writes a discussion post in the same line and saves it before you do. With this additional editing conflict interface you can adjust the order of the comments and edit your comment. We are inviting everyone to have a look at the planned feature. Let us know what you think on our central feedback page! -- For the Technical Wishes Team: Max Klemm (WMDE) 14:15, 26 лютого 2020 (UTC)
Категоризація творів художньої літератури
[ред.]Є відповідність між англійськими і українськими назвами творів художньої літератури:
- Short story = Оповідання
- Novellette = Новела (середнє між оповіданням і повістю)
- Novella = Повість
- Novel = Роман
Тобто Категорія:Повісті має бути прив'язана до en:Category:Novellas.
До якої англійської категорії прив'язати наші Новели — не знаю. Мабуть варто створити в ен Вікіджерелах en:Category:Novellettes і перенести туди частину із Short stories і Novellas. Питання в тому, які саме твори є Novellettes --Perohanych (обговорення) 13:10, 17 квітня 2020 (UTC)
- З жанровою категоризацію художніх творів велика проблема, бо те, чому нас вчать в школі,
висмоктано з пальцяє суто російська категоризація й до міжнародної це не приліпеш так просто. Artem.komisarenko (обговорення) 23:36, 19 квітня 2020 (UTC)
Пропозиція перейменувати категорію Роботи на категорію Твори
[ред.]В ен-вікіджерелах en:Category:Works у нас Категорія:Роботи
Як на мене Категорія:Твори більше відповідає en:Category:Works, а також вмісту цієї категорії. Роботи — надто широке поняття, і більше відноститься до процесів, ніж до речей.
Пропоную обговорити перейменування Категорія:Роботи в Категорія:Твори
@Artem.komisarenko, Arxivist, DixonD, Pavlo Shevelo: --Perohanych (обговорення) 15:27, 17 квітня 2020 (UTC)
- Щойно глянув у білорусів — у них be:Катэгорыя:Творы. --Perohanych (обговорення) 15:29, 17 квітня 2020 (UTC)
- Наскільки я пам'ятаю, «Роботи» були обрані з кількох причин:
- Так в Англоджерелах
- Окрім авторських творів у Вікіджерелах містяться документи, закони тощо
- Так історично склалося
- Плюс, якщо перейменовувати, то доведеться перейменовувати все дерево категорій, що небажано. Artem.komisarenko (обговорення) 21:44, 17 квітня 2020 (UTC)
Community Tech Launches Wikisource Improvement Initiative
[ред.]This message is in English, but we encourage translation into other languages. Thank you!
Hello everyone,
We hope you are all healthy and safe in these difficult times.
The Community Tech team has just launched a new initiative to improve Wikisource. We will be addressing five separate wishes, which came out of the 2020 Community Wishlist Survey, and we want you to be a part of the process! The projects include the following:
- Improve ebook export
- Improve OCR tools
- Migrate Wikisource specific edit tools from gadgets to Wikisource extension
- Inter-language link support via Wikidata
- Insert attestation on Wiktionary using Wikisource as a corpus
For the first project, the team will focus on the #1 wish: improve ebook exports. We have created a project page, which includes an analysis of the ebook export process. We now invite everyone to visit the page and share their feedback on the project talk page. Please let us know what you think of our analysis; we want to hear from all of you! Furthermore, we hope that you will participate in the other Wikisource improvement projects, which we’ll address in the future. Thank you in advance and we look forward to reading your feedback on the ebook export improvement talk page!
-- IFried (WMF) (Product Manager, Community Tech)
Sent by Satdeep Gill (WMF) using MediaWiki message delivery (обговорення) 10:46, 28 травня 2020 (UTC)
Community Tech Launches Wikisource Improvement Initiative
[ред.]Apologies for the broken links in the previous message. This message is in English, but we encourage translation into other languages. Thank you!
Hello everyone,
We hope you are all healthy and safe in these difficult times.
The Community Tech team has just launched a new initiative to improve Wikisource. We will be addressing five separate wishes, which came out of the 2020 Community Wishlist Survey, and we want you to be a part of the process! The projects include the following:
- Improve ebook export
- Improve OCR tools
- Migrate Wikisource specific edit tools from gadgets to Wikisource extension
- Inter-language link support via Wikidata
- Insert attestation on Wiktionary using Wikisource as a corpus
For the first project, the team will focus on the #1 wish: improve ebook exports. We have created a project page, which includes an analysis of the ebook export process. We now invite everyone to visit the page and share their feedback on the project talk page. Please let us know what you think of our analysis; we want to hear from all of you! Furthermore, we hope that you will participate in the other Wikisource improvement projects, which we’ll address in the future. Thank you in advance and we look forward to reading your feedback on the ebook export improvement talk page!
-- IFried (WMF) (Product Manager, Community Tech)
Sent by Satdeep Gill (WMF) using MediaWiki message delivery (обговорення) 10:51, 28 травня 2020 (UTC)
Couple of statements (toolforge and page: ns)
[ред.]- I have updated the code for your Index: pages so they work now, and with the code changes for toolforge
- fixing the page checker
- updated the code book2scroll
- Put in a phabricator ticket to address your Page: ns not having subpages, detail at user talk:billinghurst
Billinghurst (обговорення) 01:23, 21 червня 2020 (UTC)
Feedback on movement names
[ред.]Привіт. Apologies if you are not reading this message in your native language. Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою if necessary. Дякуємо!
There are a lot of conversations happening about the future of our movement names. We hope that you are part of these discussions and that your community is represented.
Since 16 June, the Foundation Brand Team has been running a survey in 7 languages about 3 naming options. There are also community members sharing concerns about renaming in a Community Open Letter.
Our goal in this call for feedback is to hear from across the community, so we encourage you to participate in the survey, the open letter, or both. The survey will go through 7 July in all timezones. Input from the survey and discussions will be analyzed and published on Meta-Wiki.
Thanks for thinking about the future of the movement, --The Brand Project team, 19:39, 2 липня 2020 (UTC)
Note: The survey is conducted via a third-party service, which may subject it to additional terms. For more information on privacy and data-handling, see the survey privacy statement.
Announcing a new wiki project! Welcome, Abstract Wikipedia
[ред.]Оголошуємо про новий вікіпроект! Вітаємо, Абстрактна Вікіпедіє
[ред.]Привіт усім,
Маю честь познайомити вас з Абстрактною Вікіпедією — новим проєктом, який був затверджений одностайним рішенням Правління Фонду Вікімедіа. Абстрактна Вікіпедія пропонує новий спосіб генерування основного енциклопедичного вмісту на багатомовний манір, дозволяючи більшій кількості дописувачів та читачів ділитись обширними знаннями на будь-який мові. Це підхід, що має на меті зробити міжмовну співпрацю простішою у всіх вікіпроєктах, підвищити сталість нашого руху через розширення доступу до участі, покращити досвід використання для читачів всіма мовами та внести новаторство у вільні знання поєднуючи деякі з сильних сторін нашого руху, задля створення чогось нового та цікавого.
Це наш перший новий вікіпроєкт за понад сім років. Абстрактну Вікіпедію було подано як проєкт-пропозицію Денні Врандечічем у травні 2020 [1], після років підготовки та проведення досліджень, що призвели до створення детального плану та жвавих дискусій у спільнотах Вікімедіа. Ми знаємо, що енергійність та креативність спільноти часто вдаряється об мовні бар'єри, а також, що інформація, яка доступна однією мовою може не дістатись інших мовних версій Вікіпедії. Абстрактна Вікіпедія має намір виглядати й приносити ті ж відчуття, що Вікіпедія, але бути збудованою на потужних, незалежних від мови концептуальних моделях Вікіданих, з метою дозволити волонтерам створювати та підтримувати статті Вікіпедії серед нашого багатомовного світу Вікімедіа.
Цей проект дозволить волонтерам збирати фундаментальні частини різних статтей використовуючи слова та елементи з Вікіданих. Оскільки Вікідані використовують концептуальні моделі, що призначені бути універсальними щодо мов, повинно бути можливим використовувати та розширювати ці будівельні блоки знань для створення моделей статей, які також мають універсальне значення. Використовуючи код, волонтери будуть мати можливість перекладати ці абстрактні «статті» на свої власні мови. У разі успіху, це зрештою призведе до утворення можливості для кожного читати про будь-яку тему з Вікіданих своєю власною мовою.
Як Ви можете уявити — ця робота вимагатиме розробки програмного забезпечення, а також вимагає безліч співпраці між вікімедистами. З метою реалізації і вможливлення цих зусиль, Денні в липні приєднається до Фонду Вікімедіа на правах працівника та очолить роботу над цією ініціативою. Ви можете знати Денні як засновника проєкту Вікідані, довготривалого члена спільноти, колишнього працівника Вікімедіа Німеччина та колишнього члена Правління Фонду Вікімедіа [2]. Ми дуже раді, що Денні принесе свої навички та експертні знання в роботу над цим проєктом разом зі своєю командою, технологіями та зв'язками зі спільнотою Фонду.
Важливим моментом є визнати, що це експериментальний проєкт, і що кожна спільнота Вікіпедії має різні потреби. Цей проєкт може дати деякими спільнотам великі переваги, але при цьому — інші вікіспільноти можуть долучитись меншою мірою. Спільнота Вікіпедії із кожного мовного розділу буде вільною обирати — чи будуть вони використовувати функції з цього проєкту та керувати тим, як.
Ми дуже раді, що цей новий вікіпроєкт має можливість просувати справедливість та рівність доступу до знань через його підвищення. Він також запрошує нас розглянути та долучитись до обговорення критичних питань про те, як і ким ці знання будуються. Ми з нетерпінням очікуємо співпраці зі спільнотами для обміркування цих важливих питань.
Ми розпочинаємо розробляти план дій для Абстрактної Вікіпедії в тісній співпраці із міжнародними вікіспільнотами, а це включає досить багато роботи. Я запрошую Вас долучатись до проєкту перейшовши на його сторінку, а також підписавшись на нову поштову розсилку [3]. Ми визнаємо, що проєкт Абстрактна Вікіпедія є амбіційним, але ми також визнаємо і його потенціал. Ми запрошуємо Вас усіх приєднатись до нас на цьому новому, незвіданому шляху.
З повагою,
Кетрін Маер (виконавча директорка Фонду Вікімедіа)
Sent by m:User:Elitre (WMF) 20:13, 9 липня 2020 (UTC) - m:Special:MyLanguage/Abstract Wikipedia/July 2020 announcement
Technical Wishes: FileExporter and FileImporter become default features on all Wikis
[ред.]The FileExporter and FileImporter will become a default features on all wikis until August 7, 2020. They are planned to help you to move files from your local wiki to Wikimedia Commons easier while keeping all original file information (Description, Source, Date, Author, View History) intact. Additionally, the move is documented in the files view history. How does it work?
Step 1: If you are an auto-confirmed user, you will see a link "Move file to Wikimedia Commons" on the local file page.
Step 2: When you click on this link, the FileImporter checks if the file can in fact be moved to Wikimedia Commons. These checks are performed based on the wiki's configuration file which is created and maintained by each local wiki community.
Step 3: If the file is compatible with Wikimedia Commons, you will be taken to an import page, at which you can update or add information regarding the file, such as the description. You can also add the 'Now Commons' template to the file on the local wiki by clicking the corresponding check box in the import form. Admins can delete the file from the local wiki by enabling the corresponding checkbox. By clicking on the 'Import' button at the end of the page, the file is imported to Wikimedia Commons.
If you want to know more about the FileImporter extension or the Technical Wishes Project, follow the links. --For the Technical Wishes Team:Max Klemm (WMDE) 09:14, 6 серпня 2020 (UTC)
Feedback requested: Ebook Export Improvement Project
[ред.]Note: This message is in English, but we encourage translation into other languages. Thank you!
Hello, everyone!
I am pleased to announce that the Community Tech team at WMF has posted our August update on the Wikisource Ebook Export Improvement project! This project came out of our 2020 Community Wishlist Survey, and it was the #1 wish voted on by survey participants.
So, what does this mean? In short, we want your feedback! Now that we have posted the August update, we want to know what you think. The update includes findings from our community consultation, results from two separate analyses conducted by the team (on improving WSExport reliability & font rendering support), and proposed next steps. It is our hope that people can read our analysis, share their feedback, and engage in a conversation with us on the talk page. Your feedback will be invaluable, and it will help determine the next steps of the project.
Thank you to everyone who has participated in the consultation so far! It's been a joy to explore how we can improve the ebook export experience. Now, we look forward to reading a new round of feedback on the project talk page!
-- IFried (WMF) (Product Manager, Community Tech)
Sent by User:SGill (WMF) using MediaWiki message delivery (обговорення) 12:14, 17 серпня 2020 (UTC)
Important: maintenance operation on September 1st
[ред.]Читати це повідомлення іншою мовою
Фонд Вікімедіа проводитиме тестування свого допоміжного дата-центру. Завдяки цьому навіть у випадку катастрофи Вікіпедія та інші вікі Вікімедіа залишаться онлайн. Щоб пересвідчитися, що все працює, Технологічний відділ Вікімедіа повинен провести запланований тест. Тест покаже, чи вони можуть надійно переключатись з одного дата-центру на інший. Для цього потрібно, щоб багато команд підготувалися до тестування і були доступні, якщо з'явиться потреба виправлення будь-яких неочікуваних проблем.
Весь трафік перемкнуть на допоміжний дата-центр у вівторок 1 вересня 2020.
На жаль, через деякі обмеження у MediaWiki, у цей час все редагування повинне зупинитись. Ми перепрошуємо за такі незручності та докладаємо всіх зусиль для їх мінімізації у майбутньому.
Упродовж короткого часу ви зможете читати, але не редагувати, всі вікі.
- Ви не зможете редагувати упродовж близько години у вівторок 1 вересня. Тест почнеться о 14:00 UTC (15:00 BST, 16:00 CEST, 10:00 EDT, 19:30 IST, 07:00 PDT, 23:00 JST, а в Новій Зеландії — о 02:00 NZST у середу 2 вересня).
- При намаганні редагувати чи зберегти щось у ці проміжки часу, ви побачите повідомлення про помилку. Ми маємо надію, що у ці хвилини редагування не будуть втрачені, але гарантувати цього не можемо. Якщо ви побачите повідомлення про помилку, будь ласка почекайте, доки все відновиться. Після цього ви зможете зберегти своє редагування. Але про всяк випадок, ми рекомендуємо спочатку створити копію ваших змін.
Інші ефекти:
- Фонові завдання виконуватимуться повільніше, а деякі можуть зупинитись. Червоні посилання можуть оновлюватися повільніше, ніж зазвичай. Якщо ви створите статтю, на яку вже веде звідкись червоне посилання, воно також залишиться червоним довше, ніж зазвичай. Деякі сценарії з тривалим часом виконання потрібно буде зупинити.
- Упродовж тижня 1 вересня 2020 код буде заморожено. Не будуть проводитись ніякі впровадження коду, за винятком необхідних.
За необхідності, цей проект може бути відкладено. З графіком можна ознайомитися на wikitech.wikimedia.org. Будь-які зміни будуть оголошені у розкладі. Про це будуть ще додаткові повідомлення. Будь ласка, поділіться інформацією про це з вашою спільнотою.
Trizek (WMF) (talk) 13:49, 26 серпня 2020 (UTC)
Додаткова функція
[ред.]Всім привіт! Пропоную попередньо погодити увімкнення однієї функцій у Вікіджерелах. А саме: можливість завантаження файлів зареєстрованими користувачами. Це необхідно для проєкту архіву, адже не всі файли з НАФу підходять тематично для проєкту Wikimedia Commons. В нас би точно збереглись. Дякую.--Arxivist (обговорення) 11:18, 7 вересня 2020 (UTC)
Обговорення
[ред.]За
[ред.]- --Arxivist (обговорення) 11:18, 7 вересня 2020 (UTC)
- --Erik tavr (обговорення) 12:28, 7 вересня 2020 (UTC)
- --Leh Palych (обговорення) 15:43, 7 вересня 2020 (UTC)
- --Madvin (обговорення) 09:19, 10 вересня 2020 (UTC)
Проти
[ред.]Утримаюсь
[ред.]Підсумок
[ред.]Рішення прийнято. Надсилаю аргументи на розгляд розробникам. --Arxivist (обговорення) 21:08, 6 жовтня 2020 (UTC)
Запрошення взяти участь в обговоренні
[ред.]Доброго дня всім. Ми з радістю представляємо вам проєкт Всесвітнього кодексу ділової етики, який Рада повірених Фонду Вікімедіа затвердила на початку цього року. Будь ласка, ознайомтесь із ним та надайте відгуки. Редакційний комітет із підготовки Всесвітнього кодексу ділової етики (UCoC) хоче дізнатися, які частини проєкту створюватимуть проблеми для вас або вашої роботи. Чого бракує в цьому проєкті? Будь ласка, приєднуйтесь до обговорення та запрошуйте інших осіб, які можуть бути зацікавлені в ньому.
--AMtavangu (WMF) (обговорення) 07:57, 10 вересня 2020 (UTC)
Wikisource Pagelist Widget: Ready to be enabled
[ред.]Note: This message is in English, but we encourage translation into other languages. Thank you!
Hello everyone,
We are excited to announce that the Wikisource Pagelist widget is now available to be enabled on all Wikisources. Any interface admin on your wiki can enable it by using the instructions on the following page:
https://www.mediawiki.org/wiki/Special:MyLanguage/Help:Extension:ProofreadPage/Pagelist_widget
In case, your wiki doesn’t have an interface admin, reach out to us on the ‘Help with enabling the widget on your wiki’ section of the project talk page and we will connect you with a global interface admin:
You will need to hold a local discussion around what would be the labels for different page types in your language for the visual mode. (For example, ToC = ਤਤਕਰਾ in Punjabi, title = শিরোনাম in Bengali)
Feel free to also give us any feedback on the project talk page on Meta-Wiki as well.
Regards
Sent by Satdeep Gill (WMF) using MediaWiki message delivery (обговорення) 05:56, 15 вересня 2020 (UTC)
Wikisource Pagelist Widget: Wikisource Meetup (29th September 2020)
[ред.]Hello everyone,
We hope you are doing well!
We reached out to you a couple of weeks ago to share that Wikisource Pagelist Widget is now ready to be enabled to Wikisource. Since then, many language Wikisources have enabled the widget but many are yet to do so.
So, we have decided to organize a Wikisource Meetup to give a live demonstration on how to use the widget in both wikitext and visual modes. There will be some time for the participants to share their feedback and experience with the widget. We will also provide support in case some Wikisource communities are seeking help in enabling the widget.
The meetup will take place on 29 September 2020 at 9:30 AM UTC or 3 PM IST. Google Meet link for the meeting is: http://meet.google.com/khu-dfph-qsd
Looking forward to seeing the global Wikisource community connect amid these difficult times when physical meetings have not been taking place.
P.S. If you are planning to attend this meetup and are comfortable in sharing your email address then send us your confirmation in the form of a small email to sgill@wikimedia.org, this will help us in getting a sense of the number of people that are planning to show-up. We are aware that this time-zone is not convenient for everyone and more meetups can be organized in the future.
Regards
Sent by Satdeep using MediaWiki message delivery (обговорення) 11:03, 24 вересня 2020 (UTC)
Wikisource Pagelist Widget: Wikisource Meetup (29th September 2020)
[ред.]Hello everyone,
We hope you are doing well!
We reached out to you a couple of weeks ago to share that Wikisource Pagelist Widget is now ready to be enabled to Wikisource. Since then, many language Wikisources have enabled the widget but many are yet to do so.
So, we have decided to organize a Wikisource Meetup to give a live demonstration on how to use the widget in both wikitext and visual modes. There will be some time for the participants to share their feedback and experience with the widget. We will also provide support in case some Wikisource communities are seeking help in enabling the widget.
The meetup will take place on 29 September 2020 at 9:30 AM UTC or 3 PM IST. Google Meet link for the meeting is: http://meet.google.com/khu-dfph-qsd
Looking forward to seeing the global Wikisource community connect amid these difficult times when physical meetings have not been taking place.
P.S. If you are planning to attend this meetup and are comfortable in sharing your email address then send us your confirmation in the form of a small email to sgill@wikimedia.org, this will help us in getting a sense of the number of people that are planning to show-up. We are aware that this time-zone is not convenient for everyone and more meetups can be organized in the future.
Regards
Sent by Satdeep using MediaWiki message delivery (обговорення) 16:43, 24 вересня 2020 (UTC)
Wiki of functions naming contest
[ред.]Привіт. Будь ласка, допоможіть обрати ім'я для нового вікіпроекту Вікімедіа. Це буде вікі, де спільнота може працювати над бібліотекою функцій. Спільнота може створювати нові функції, читати про них, обговорювати й поширювати їх. Деякі з цих функцій будуть використані для створення статей мовнонезалежної Вікіпедії, що можуть показуватися будь-якою мовою, в рамках проекту Абстрактної Вікіпедії. Але функції також будуть використовні в багатьох інших ситуаціях.
Буде два раунди голосування, і після кожного буде юридичний розгляд кандидатів: перший почнеться 29 вересня, а другий — 27 жовтня. Наша мета — отримати фінальну назву проєкту 8 грудня. Якщо ви бажаєте взяти участь, тоді будь ласка, ознайомтеся з докладнішою інформацією й проголосуйте на Мета-вікі. Дякуємо! --Quiddity (WMF)21:13, 29 вересня 2020 (UTC)
Пропозиція кандидатури адміністратора та адміністратора інтерфейсу
[ред.]Пропоную розглянути (за згодою) кандидатуру користувача @Leh Palych: адміністратора та адміністратора інтерфейсу. Вбачаю, що впродовж понад дворічної малоактивності адміністраторського крила проєкту слід делегувати ще одні повноваження досвідченому користувачеві. Самому бути постійно онлайн та стримувати наплив вандалізму (захист сторінок та інших конструктивно-технічних функцій) є надто одноосібно та доволі виснажливо. Надання прав адміністратора та адміністратора інтерфейсу користувачеві дозволить розвивати проєкт з його кращої сторони, а також спростить та полегшить реакцію на деструктивні дії в спільноті. На мою думку, користувач володіє правилами, має великий внесок (два рази поспіль виграв конкурс Книжкова Шафа), має технічні навички та в цілому позитивна й корисна людина для проєкту. Підсумки голосування/врахування думки активної спільноти мають бути оголошені після двотижневого обговорення від старту цієї пропозиції. Всім дякую --Arxivist (обговорення) 08:18, 7 жовтня 2020 (UTC)
- Згоден виконувати обов'язки адміністратора та адміністратора інтерфейсу, якщо отримаю відповідний статус.--Leh Palych (обговорення) 13:02, 7 жовтня 2020 (UTC)
За
[ред.]- --Arxivist (обговорення) 08:18, 7 жовтня 2020 (UTC)
- --Madvin (обговорення) 10:31, 7 жовтня 2020 (UTC)
- Підтримую. --Brunei (обговорення) 10:44, 27 жовтня 2020 (UTC)
Проти
[ред.]Обговорення
[ред.]Підсумок
[ред.]З огляду на відсутність не лише голосів "проти" але і будь-яких застережень, користувачу @Leh Palych: надано повноваження адміністратора та адміністратора інтерфейсу. --pavlosh (обговорення) 23:09, 30 жовтня 2020 (UTC)
Call for feedback about Wikimedia Foundation Bylaws changes and Board candidate rubric
[ред.]Привіт. Apologies if you are not reading this message in your native language. Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою.
Today the Wikimedia Foundation Board of Trustees starts two calls for feedback. One is about changes to the Bylaws mainly to increase the Board size from 10 to 16 members. The other one is about a trustee candidate rubric to introduce new, more effective ways to evaluate new Board candidates. The Board welcomes your comments through 26 October. For more details, check the full announcement.
Дякуємо! Qgil-WMF (talk) 17:10, 7 жовтня 2020 (UTC)
Important: maintenance operation on October 27
[ред.]Читати це повідомлення іншою мовою • Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою
Фонд Вікімедіа проводить тестування перемикання між своїми основним та допоміжним дата-центрами. Завдяки цьому навіть у випадку катастрофи Вікіпедія та інші вікі Вікімедіа залишаться онлайн. Щоб пересвідчитися, що все працює, Технологічний відділ Вікімедіа повинен провести запланований тест. Тест покаже, чи вони можуть надійно переключатись з одного дата-центру на інший. Для цього потрібно, щоб багато команд підготувалися до тестування і були доступні, якщо з'явиться потреба виправлення будь-яких неочікуваних проблем.
Весь трафік перемкнуть назад на основний дата-центр у вівторок 27 жовтня 2020.
На жаль, через деякі обмеження у MediaWiki, у цей час все редагування повинне зупинитись. Ми перепрошуємо за такі незручності та докладаємо всіх зусиль для їх мінімізації у майбутньому.
Упродовж короткого часу ви зможете читати, але не редагувати, всі вікі.
- Ви не зможете редагувати упродовж близько години у вівторок 27 жовтня. Тест почнеться о 14:00 UTC (14:00 WET, 15:00 CET, 10:00 EDT, 19:30 IST, 07:00 PDT, 23:00 JST, а в Новій Зеландії — о 03:00 NZDT у середу 28 жовтня).
- При намаганні редагувати чи зберегти щось у ці проміжки часу, ви побачите повідомлення про помилку. Ми маємо надію, що у ці хвилини редагування не будуть втрачені, але гарантувати цього не можемо. Якщо ви побачите повідомлення про помилку, будь ласка почекайте, доки все відновиться. Після цього ви зможете зберегти своє редагування. Але про всяк випадок, ми рекомендуємо спочатку створити копію ваших змін.
Інші ефекти:
- Фонові завдання виконуватимуться повільніше, а деякі можуть зупинитись. Червоні посилання можуть оновлюватися повільніше, ніж зазвичай. Якщо ви створите статтю, на яку вже веде звідкись червоне посилання, воно також залишиться червоним довше, ніж зазвичай. Деякі сценарії з тривалим часом виконання потрібно буде зупинити.
- Упродовж тижня 26 жовтня 2020 код буде заморожено. Не будуть проводитись ніякі впровадження коду, за винятком необхідних.
-- Trizek (WMF) (talk) 17:12, 21 жовтня 2020 (UTC)
Wiki of functions naming contest - Round 2
[ред.]Привіт. Нагадування: Будь ласка, допоможіть обрати ім'я для нового вікіпроєкту Вікімедіа — бібліотеки функцій. Голосування за фіналістів починається сьогодні. Назви-фіналісти такі: Wikicode, Wikicodex, Wikifunctions, Wikifusion, Wikilambda, Wikimedia Functions. Якщо ви бажаєте взяти участь, будь ласка, ознайомтеся з детальнішою інформацією і проголосуйте на Мета-вікі. Дякуємо! --Quiddity (WMF)
22:11, 5 листопада 2020 (UTC)
Update to ICU Unicode library
[ред.]16 листопада 2020 ми почнемо міграцію серверів, на яких працює Медіавікі, на нову версію бібліотеки інтернаціоналізації Юнікоду (w:en:International Components for Unicode) (з версії 57 на 63). Це розблокує деяку майбутню роботу з оновлення серверів до нової версії операційної системи, а також дозволить в майбутньому використовувати покращену інтернаціоналізацію (оскільки вікі тоді зможуть використовувати функції, які впроваджені в новій версії ICU, наприклад, нові визначення сортування, а в Медіавікі можна буде використовувати новішу версію Юнікоду).
Міграція спричинить деякі неуникні тимчасові наслідки, видимі користувачам: сортування категорій буде порушене — усі сторінки, що були оновлені під новою версією програмного забезпечення, використовуватимуть нове сортування, тоді як ще не зачеплені сторінки продовжуватимуть використовувати старе сортування. Тому нам треба буде запустити скрипт підтримки, який оновить сортування старих записів.
Спотворення можуть показуватися від кількох годин (у середніх за розміром вікі) до доби (у найбільших вікі), а в англійській Вікіпедії і кілька днів. Коли вони почнуться у кожній вікі залежить від моменту, коли скрипт міграції до неї дістанеться.
Це зачепить 149 вікі (у тому числі вісім з десяти найбільших Вікіпедій). Повний список і завдання для технічного впровадження можна знайти на T264991.
Дякуємо.
Trizek (WMF) 14:53, 16 листопада 2020 (UTC)
Опитування побажань спільноти 2021 розпочато! Завдяки цьому опитуванню спільноти вирішують, над чим працюватиме Команда Community Tech наступного року. Заохочуємо всіх подавати свої пропозиції до кінцевого терміну, тобто до 30 листопада, а також коментувати інші пропозиції, щоб зробити їх кращими. Спільноти голосуватимуть за пропозиції з 8 грудня по 21 грудня.
Команда Community Tech зосереджена на інструментах для досвідчених редакторів Вікімедіа. Ви можете писати пропозиції будь-якою мовою, а ми їх перекладемо за вас. Дякуємо, чекаємо на ваші пропозиції!
18:15, 20 листопада 2020 (UTC)
Оригінал на староукраїнській мові
[ред.]Чи можна додати оригінал на староукраїнській мові до перекладу вірша «Пісня козака Плахти»? --Лобачев Владимир (обговорення) 18:16, 23 листопада 2020 (UTC)
Global bot policy proposal: invitation to a Meta discussion
[ред.]Привіт!
I apologize for sending a message in English. Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою. According to the list, your wiki project currently is opted in to the global bot policy. Under this policy, bots that fix double redirects or maintain interwiki links are allowed to operate under a global bot flag that is assigned directly by the stewards.
As the Wikimedia projects developed, the need for the current global bot policy decreased, and in the past years, no bots were appointed via that policy. That is mainly given Wikidata were estabilished in 2013, and it is no longer necessary to have dozens of bots that maintain interwiki links.
A proposal was made at Meta-Wiki, which proposes that the stewards will be authorized to determine whether an uncontroversial task may be assigned a global bot flag. The stewards already assign permissions that are more impactful on many wikis, namely, global sysops and global renamers, and I do not think that trust should be an issue. The stewards will assign the permission only to time-proven bots that are already approved at a number of projects, like ListeriaBot.
By this message, I would like to invite you to comment in the global RFC, to voice your opinion about this matter.
Thank you for your time.
Best regards,
Martin Urbanec (обговорення) 11:49, 24 листопада 2020 (UTC)
Call for insights on ways to better communicate the work of the movement
[ред.]Шукаємо ідеї, як краще розповідати про роботу нашого руху
Рекомендації Стратегії руху, опубліковані цьогоріч, чітко прояснили важливість налагодження кращої комунікації всередині нашого руху. Саме тому Фонд Вікімедіа хоче зібрати ідеї від спільнот про те, як саме ми всі можемо більш послідовно спілкуватися про нашу спільну роботу і як краще висвітлювати внесок різних спільнот нашого руху. У наступні місяці ми організовуватимемо роботу фокусних груп та онлайн обговорення, щоб такі ідеї зібрати. Перейдіть на сторінку Метавікі, щоб записатися для участі у фокусній групі чи взяти участь в обговоренні.
ELappen (WMF) (talk) 18:16, 24 листопада 2020 (UTC)
Wikidata descriptions changes to be included more often in Recent Changes and Watchlist
[ред.]Sorry for sending this message in English. Translations are available on this page. Feel free to translate it in more languages!
As you may know, you can include changes coming from Wikidata in your Watchlist and Recent Changes (in your preferences). Until now, this feature didn’t always include changes made on Wikidata descriptions due to the way Wikidata tracks the data used in a given article.
Starting on December 3rd, the Watchlist and Recent Changes will include changes on the descriptions of Wikidata Items that are used in the pages that you watch. This will only include descriptions in the language of your wiki to make sure that you’re only seeing changes that are relevant to your wiki.
This improvement was requested by many users from different projects. We hope that it can help you monitor the changes on Wikidata descriptions that affect your wiki and participate in the effort of improving the data quality on Wikidata for all Wikimedia wikis and beyond.
Note: if you didn’t use the Wikidata watchlist integration feature for a long time, feel free to give it another chance! The feature has been improved since the beginning and the content it displays is more precise and useful than at the beginning of the feature in 2015.
If you encounter any issue or want to provide feedback, feel free to use this Phabricator ticket. Thanks!
2020 Coolest Tool Award Ceremony on December 11th
[ред.]Hello all,
The ceremony of the 2020 Wikimedia Coolest Tool Award will take place virtually on Friday, December 11th, at 17:00 GMT. This award is highlighting tools that have been nominated by contributors to the Wikimedia projects, and the ceremony will be a nice moment to show appreciation to the tools developers and maybe discover new tools!
You will find more information here about the livestream and the discussions channels. Thanks for your attention, Lea Lacroix (WMDE) 10:55, 7 грудня 2020 (UTC)
Опитуванні побажань спільноти 2021
[ред.]Запрошуємо усіх зареєстрованих користувачів голосувати в Опитуванні побажань спільноти 2021. Голосувати можна відзараз і до 21 грудня за стільки побажань, скільки хочете.
В Опитуванні зібрано побажання нових та покращених інструментів для досвідчених редакторів. Після голосування ми докладемо всіх зусиль, щоб втілити ваші побажання, і почнемо з найбільш популярних.
Ми, Community Tech, є однією з команд Фонду Вікімедіа. Ми створюємо і покращуємо інструменти для редагування й адміністрування у вікі. Те, над чим ми працюємо, вирішується на основі результатів Опитування побажань спільноти. Раз на рік ви можете подавати побажання, а через два тижні — голосувати за ті, в яких найбільш зацікавлені. Далі ми вибираємо ті побажання, над якими будемо працювати. Деякі побажання можуть бути втілені розробниками-волонетрами або іншими командами.
Чекаємо на ваші голоси. Дякуємо!
15:55, 11 грудня 2020 (UTC)