Користувач:Arxivist/Проект:Книжкова Шафа

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Проект:Книжкова Шафа
Сторінка конкурсу

Шаблон:Книжкова Шафа Книжкова Шафа — конкурс присвячений розвитку та популяризації Вікіджерел, поширенню інформації про них серед вікіпедистів, популяризації Вікіджерел у Вікіпедії, залученню нових користувачів. Коротко суть конкурсу полягає в наступному: вичитуєте книжки — отримуєте книжки. Тобто, користувачі отримують паперові книжки чи сертифікати книжкового магазину в обмін на вичитані вільні тексти.

Про правила за якими функціонують Вікіджерела, як проходить вичитка можна довідатись у Довідці. На будь-які питання, що виникають, вам також будуть раді відповісти в Скрипторії та на Сторінці Обговорення координатора конкурсу.

Ідеологія конкурсу[ред.]

 • Конкурс має бути цікавим як старим користувачам, так і бути цікавим новим користувачам, сприяти залученню нових людей, зростанню зацікавленості Вікіджерелами. Пріорітет — на популяризації та нових користувачах.
 • Конкурс має заохочувати користувачів до пошуку книжок, стимулювати їх творочого підходу у виборів матеріалу, але в той самий час він не має перетворитись на механічну нагороду і має звільнити користувача від необхідності шукати матеріал, якщо він не хоче цим займатись, а зацікавлений у безпосередньо вичитці.

Правила конкурсу[ред.]

 1. Взяти участь у конкурсі (далі забавка) може кожен зареєстрований користувач (далі учасник) проектів Фонду Вікімедіа.
 2. Для участі в конкурсі слід вказати обрану для вичитки книгу й залишити підпис в таблиці нижче.
 3. Далі — вичитувати обрану книгу (книжки).
 4. Для нарахування балів та отримання подарунка — звернутись до Координатора на його Сторінці Обговорення.

Вибір книги[ред.]

 1. Для участі в забавці пропонуються наступні книги:
  • Відібрані Координатором книги в таблиці нижче
  • Книги самостійно обрані користувачем в межах проведення Вікітижнів та Вікімісячників в Українській Вікіпедії тощо. Причому:
   • Вичитка має бути розпочата протягом відповідного тижня, але тривати може й після його закінчення
   • Така книга має бути затверджена Координатором (перевірена на відповідність Вікітижню та на її статус з точки зору авторського права).
 2. Якщо користувач має проблеми із початком роботи: заливкою файла, формуванням індексу тощо, його звернення з відповідними питаннями вітається.

Нарахування балів[ред.]

 1. За кожну сторінку, окрім пустих та таких, що містять тільки колонтитул, нараховується 0,5 бала за сторінку.
 2. Не дозволяєтсья вичитувати «легкі» сторінки з різних книг, вичитка має йти послідовно або в певних логічних діапазонах.
 3. Не грайтесь із правилами. Всі роблять помилки, але не варто заявляти на конкурс тексти, що містять неперевірений результат машинного розпізнавання текстів.

Обмін балів на подарунки[ред.]

 1. Обмін балів можливий, якщо повністю вичитана хоча б одна книга та набрана сотня балів.
 2. Обмін здійснюється на книжковий сертифікат або книжку чи інший аналогічний (відповідний тематиці проекту) подарунок із розрахунку 1 бал — 1 гривня. Після обміну відповідна кількість балів списується.
 3. Технічні питання передачі подарунку узгоджуються з Координатором.

Терміни[ред.]

 1. Забавка триває пів року від початку або до вичерпання призового фонду.
 2. По закінчені забавки може бути проголошений наступний етап. Правила можуть змінитися.
 3. Якщо етап закінчився внаслідок вичерпання призового фонду — бали переходять на наступний етап.
 4. Кількість балів, які можуть бути використані одним користувачем за один етап, обмежується четвертою частиною призового фонду.

Чинний етап[ред.]

 • Статус: Ше не розпочався.
 • Тривалість: пів року.
 • Початок:
 • Кінець:
 • Призовий фонд:

До вичитки[ред.]

Кількість балів надані без врахування сторінок без тексту та вже вичитаних сторінок. Відповідно, підсумок наданих балів може відрізнятися.

Назва Автор Рік Місце Вікісховище Індекс Підпис Кількість балів Підсумок
Діячі украінського фольклору Микола Сумцов 1910 Харків Сумцов М. Ф. Діячі украінського фольклору (1910).djvu Індекс 18,5
Фавст Гете 1919 Київ—Відень Гете. Фавст. пер. Д. Загула (1919).djvu Індекс 68
Початки громадянства (ґенетична соціолоґія) Михайло Грушевський 1921 Прага Михайло Грушевський. Початки громадянства (ґенетична соціолоґія) (1921).djvu Індекс 165
20-40-ві роки в українській літературі Колектив авторів 1922 Київ 20-40-ві роки в українській літературі (1922).djvu Індекс 313
Слово Ясновельможного Пана Гетьмана Павла Скоропадського Павло Скоропадський 1942 Берлін Слово Ясновельможного Пана Гетьмана Павла Скоропадського.pdf Індекс nickispeaki 1,5
Український співаник 1918 Нью-Йорк Український співаник (1918).djvu Індекс
Червоне марево. Нариси й оповідання з часів революції Клим Поліщук 1921 Львів—Київ Поліщук К. Червоне марево. Нариси й оповідання з часів революції. Львів - Київ, 1921.djvu Індекс 90
Всесвітна історія/Том II Йосип Чайківський н. Коломия Йосип Чайківський. Всесвітна історія. Том II.djvu Індекс 128
Листи до братів-хліборобів Вячеслав Липинський 1926 Відень Вячеслав Липинський. Листи до братів-хліборобів 1919—1926 (1926).djvu Індекс 313,5

Учасники[ред.]

Користувач Кількість балів Останнє оновлення
Добрий рицар Достатньо на коня Середньовіччя
nickispeaki ? ?