Вікіджерела:Скрипторій

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до: навігація, пошук
Скрипторій
Скрипторій — сторінка обговорення спільноти Вікіджерел. Не вагайтесь ставити запитання і залишати коментарі. Можна приєднатись до існуючого обговорення або почати нове. Членів проекту можна знайти в #wikisource IRC-каналі (переважно англомовний). Обговорення загальних питань Вікіджерел, що стосуються не одного мовного розділу, рекомендується проводити на багатомовному Wikisource.


Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Додати нове обговорення


Уніфікація категорій творів (робіт)[ред.]

Пропоную уніфікувати категорії творів робіт. Для цього потрібно перейменувати всі категорії Твори за в Роботи за або навпаки. Запрошую до обговорення / голосування.

Обговорення[ред.]

Голосування[ред.]


Значить на вихідних займуся перебивкою творів в роботи. Artem.komisarenko (обговорення) 23:01, 5 січня 2016 (UTC)

Вузькі сторінки за прикладом французьких Вікіджерел[ред.]

Ініційовано перехід до вузьких сторінок, як у французів. + Питання конфігурабельності (для альбомів тощо).--Arxivist (обговорення) 15:28, 4 січня 2016 (UTC)

Обговорення[ред.]

У англ. джерелах можна перемикати вигляди в панельці збоку, там є і вузькі сторінки. У нас колись теж так працювало, треба подивитися чому зараз не працює, якщо не працює. А взагалі, добре було б дати обґрунтування, чому вузькі сторінки читабельніші чи якось інакше кращі, ніж текст по всій ширині. Мені, наприклад, так менш комфортно читати. --DixonD (обговорення) 10:19, 5 січня 2016 (UTC)

Мені широкі сторінки дуже не зручні, доводиться вікно браузера звужчувати. Є ще reader mode у Firefox, але він на багатьох сторінказ обламується. Побачив як у англійців. Те що треба. Але довелося пошукати. Тоді потрібно дійсно до нас це якось заекспортити. Тільки бажано якось більш помітно, наприклад, так, як у сербів перемикач між кирилицею та латинкою зроблений. Бо я в англійців навіть коли взнав що шукати не одразу це знайшов. Artem.komisarenko (обговорення) 22:59, 5 січня 2016 (UTC)

Голосування[ред.]

 1. Symbol support vote.svg За --Arxivist (обговорення) 15:28, 4 січня 2016 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg За Artem.komisarenko (обговорення) 17:32, 4 січня 2016 (UTC)
 3. Symbol oppose vote.svg Проти Я за варіант запропонований Діксоном -- Oleandr (обговорення) 14:37, 5 січня 2016 (UTC)

Поточні голосування[ред.]

Запрошую до поточного голосування Вікіджерела:Адміністратори --Arxivist (обговорення) 23:49, 4 січня 2016 (UTC)

Wikimania 2016 Scholarships - Deadline soon![ред.]

Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою

A reminder - applications for scholarships for Wikimania 2016 in Esino Lario, Italy, are closing soon! Please get your applications in by January 9th. To apply, visit the page below:

Patrick Earley (WMF) via MediaWiki message delivery (обговорення) 01:49, 5 січня 2016 (UTC)

Іншомовні твори на індексі?[ред.]

Всім привіт.

В міру історичних обставин та особливості більш історично-примусового шляху поруч з російською, польською тощо мовами й водночас з мовою наших Вікіджерел (тобто української). Є потреба обговорити й особливість індексу таких публікацій. Наприклад журнал «Основа» друкувався не лише українською, але й російською. Багато збірок праць (наприклад НТШ) пов'язані з іншими мовами і т.д.. Пропоную наступне: Не варто у загальний простір ставити іншомовні публікації, але у самому індексі непогано б просто вичитати (бодай не детально) ці публікації, а внизу #### перекласти на українську (за бажанням, можливо створити для цього відповідний шаблон). Це пов'язано з тим, що такі джерела як журнал Основа, НТШ, періодика українізації. чи навіть збірки часом двомновні або трьохмовні (навіть якщо співвідношення української на іншмовоні 80/20). Такі джерела просто шкода не вичитувати у нас + у нас безліч україніки. --Arxivist (обговорення) 12:07, 8 січня 2016 (UTC)

Обговорення[ред.]

Голосування[ред.]

 • За
 1. Symbol support vote.svg За --Arxivist (обговорення) 12:07, 8 січня 2016 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg За Artem.komisarenko (обговорення) 22:42, 1 квітня 2016 (UTC)
 • Проти

2016 WMF Strategy consultation[ред.]

Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою

Hello, all.

The Wikimedia Foundation (WMF) has launched a consultation to help create and prioritize WMF strategy beginning July 2016 and for the 12 to 24 months thereafter. This consultation will be open, on Meta, from 18 January to 26 February, after which the Foundation will also use these ideas to help inform its Annual Plan. (More on our timeline can be found on that Meta page.)

Your input is welcome (and greatly desired) at the Meta discussion, 2016 Strategy/Community consultation.

Apologies for English, where this is posted on a non-English project. We thought it was more important to get the consultation translated as much as possible, and good headway has been made there in some languages. There is still much to do, however! We created m:2016 Strategy/Translations to try to help coordinate what needs translation and what progress is being made. :)

If you have questions, please reach out to me on my talk page or on the strategy consultation's talk page or by email to mdennis@wikimedia.org.

I hope you'll join us! Maggie Dennis via MediaWiki message delivery (обговорення) 19:06, 18 січня 2016 (UTC)

Новини Вікімедіа, грудень 2015[ред.]

Ознайомтеся з головними новинами блогу Вікімедіа за грудень 2015.
Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg
About · Subscribe · Distributed via MassMessage (wrong page? Correct it here), 22:08, 29 січня 2016 (UTC)

Семінар на тему переслідувань[ред.]

Привіт усім!

Це повідомлення всім про семінар з переслідувань, який зараз відбувається на Меті. Семінар — це місце для обговорення методів, якими можна покращити вирішення питань переслідування у проектах Вікімедіа. Ми сподіваємося, що Ви приєднаєтесь!

З найкращими побажаннями, Команда підтримки і безпеки via MediaWiki message delivery (обговорення) 17:12, 11 березня 2016 (UTC)

Впровадження нового прапорця (пропозиція)[ред.]

Доброго часу доби! Пропоную впровадити в українських Вікіджерелах прапорець "відкочувач" (rollbacker). Завдяки ньому дуже зручно буде скасовувати явно неконструктивні редагування і вандалізм. Серед інших українських проектів такі прапорці вже впроваджені у Вікіпедії та Вікімандрах. — Green Zero обг 11:57, 1 квітня 2016 (UTC)

А це справді важливо тут? Тут і вандалізму майже нема, просто через те, що сторінки Вікіджерел незручно вандалити — NickK (обговорення) 12:08, 1 квітня 2016 (UTC)

No editing two times this week[ред.]

Фонд Вікімедіа проводитиме тестування свого нового дата-центру в Далласі. Завдяки цьому навіть у випадку катастрофи Вікіпедія та інші вікі Вікімедіа залишаться онлайн. Щоб пересвідчитись, що все працює, Технологічний відділ Вікімедіа повинен провести запланований тест. Тест покаже, чи вони можуть надійно переключатись з одного дата-центру на інший. Для цього потрібно багато команд як для підготовки до тестування, так і для доступності у випадку необхідності виправлення будь-яких неочікуваних проблем.

Весь трафік переключать на новий дата-центр у вівторок 19 квітня.
У четвер 21 квітня, трафік знову переключать на основний дата-центр.

На жаль, через обмеження у МедіаВікі, під час цих двох переключень все редагування повинне зупинитись. Ми вибачаємось за такі незручності та докладаємо всіх зусиль для їх мінімізації у майбутньому.

Протягом короткого часу, Ви зможете читати, але не редагувати, всі вікі.

 • Редагування буде недоступне впродовж близько 15-30 хвилин у вівторок 19 квітня та четвер 21 квітня, починаючи з 14:00 UTC (17:00 за Східноєвропейським літнім часом).
 • При намаганні редагувати чи зберегти щось у ці проміжки часу, Ви побачите повідомлення про помилку. Ми маємо надію, що у ці хвилини редагування не будуть втрачені, але гарантувати цього не можемо. Якщо Ви побачите повідомлення про помилку, будь ласка почекайте, доки все відновиться. Після цього Ви зможете зберегти своє редагування. Але про всяк випадок, ми рекомендуємо спочатку створити копію Ваших змін.

Інші ефекти:

 • Фонові завдання виконуватимуться повільніше, а деякі можуть зупинитись. Червоні посилання можуть оновлюватись повільніше, ніж звичайно. Якщо Ви створите статтю, на яку вже веде звідкись червоне посилання, воно також залишиться червоним довше, ніж звичайно. Деякі сценарії з тривалим часом виконання потрібно буде зупинити.
 • Протягом тижня починаючи з 18 квітня будуть заморожені коди. Не буде проводитись ніяке кодування, за винятком необхідного.

Цей тест початково планувалось провести 22 березня. 19 та 21 квітня — це нові дати. З графіком можна ознайомитись на wikitech.wikimedia.org. Там будуть оприлюднені будь-які зміни до графіка. Про це будуть ще додаткові повідомлення. Будь ласка, поділіться інформацією про це з Вашою спільнотою. /Johan (WMF) (обговорення) 23:00, 17 квітня 2016 (UTC)

Новини Вікімедіа, Квітень 2016[ред.]

Ознайомтесь з новинами блогу Вікімедіа за квітень 2016.
Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg
About · Subscribe · Distributed via MassMessage (wrong page? Correct it here), 19:17, 20 травня 2016 (UTC)